عکس برداری از یوزپلنگ آسیایی در پناهگاه حیات وحش میاندشت

دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از عکس برداری از یوزپلنگ آسیایی در پناهگاه حیات وحش میاندشت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان خراسان شمالی، ‌مهندس آبسالان با بیان این خبر گفت: برای سومین بار در طی زمان کمتر از یک سال اداره محیط زیست جاجرم موفق به عکس برداری از یوزپلنگ آسیایی در میاندشت گردید. آخرین تصویر گرفته شده توسط دوربین های تله ای نصب شده در منطقه میاندشت در تاریخ ۱۹/۵/۹۱ از یک قلاده یوز ماده گرفته شده است.

وی افزود: از ابتدای مرداد ماه، اداره محیط زیست جاجرم با همکاری پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی و انجمن یوزپلنگ ایرانی به منظور برآورد تقریبی جمعیت یوزپلنگ آسیایی و سایر گونه های رقیب این جانور در میاندشت از جمله کفتار و گرگ اقدام به نصب تعداد ۴۰ عدد دوربین تله ای در منطقه نموده است که آخرین تصویر ثبت شده از یوز در بامداد مورخ ۱۹ مرداد گرفته شده است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی افزود: با توجه به تصویر ثبت شده از یوز ماده و شواهد موجود، وجود توله های تازه متولد شده این ماده یوز در این منطقه قطعی می باشد و این نویدگر ادامه بقاء و زادآوری این گونه در میاندشت است. از دیگر تصاویر گرفته شده می توان به تصاویری از کفتار، گرگ، گربه وحشی، سمورسنگی، تشی، روباه و غیره اشاره کرد.
لازم به ذکر است آبان ماه سال گذشته نیز اداره محیط زیست جاجرم موفق به عکس برداری از یی قلاده یوز نر در منطقه میاندشت شده بود.

+3
0
  

1 دیدگاه

  1. فرشته می‌گوید:

    khoda hefzesh kone♡♥♡♥

    پر طرفدار Thumb up 4 Thumb down 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>