عضو کمیسیون عمران مجلس: مسئولان به داد اکوسیستم دریای خزر برسند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: عضو کمیسیون عمران مجلس٬ با انتقاد از روند روبه رشد آلودگی‌های زیست محیطی درسواحل دریای خزر٬ گفت: اگر مسئولان هم‌اکنون به داد اکوسیستم دریای خزر نرسند به طور قطع در آینده شاهد بحران جدی در سواحل و آب این دریا خواهیم بود.

محمد دامادی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت٬ تصریح کرد: انباشت زباله‌های انسانی و صنعتی در حاشیه سواحل دریای خزر و نفوذ پساب‌های صنعتی و خانگی به این دریا٬ زیست بوم این منطقه را با مخاطرات جدی روبرو ساخته است.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه بی‌توجهی به محیط زیست خزر٬ برای وجهه ایران در مجامع بین‌المللی مطلوب نیست٬ گفت: دولت تاکنون اقداماتی را در این زمینه انجام داده اما متأسفانه این اقدامات تاکنون مثمرثمر نبوده و نتوانسته آنچنان که باید مشکلات این حوزه را کاهش دهد.

دامادی افزود: سواحل دریای خزر یکی از مهمترین قطب‌های گردشگری کشور است بنابراین در حاشیه سبز خزر٬ باید اقدامات جدی برای بازیافت زباله و پسماند شود.

وی٬ در مورد بی‌توجهی به گردشگران دریای خزر٬ تصریح کرد: ما باید به این نکته توجه کنیم که کدام شرایط را برای گردشگران فراهم کرده‌ایم که اکنون این توقع را داشته باشیم که گردشگر بدون هیچ پسماندی سواحل را ترک کند.

وی٬ ادامه داد: از دیگر سو در کنار بی‌توجهی به محیط زیست دریای خزر٬ اجرایی نشدن تشکیل سازمان توسعه و عمران دریا و سواحل از سوی دولت به عنوان راهکار کاهش آلایندگی‌ها در سواحل و دریاهای کشور٬ یکی دیگر از دغدغه‌های دوستداران محیط زیست است.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ در تشریح اجرایی نشدن مصوبه دولت در مورد تشکیل و اجرایی شدن سازمان توسعه و عمران دریا و سواحل افزود: در حالی که دولت در ماه‌های پایانی عمر خود به سر می‌برد انبوهی از مصوبات اجرا نشده در دولت برجای مانده که اجرایی شدن آن به دولت آینده تحمیل خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی٬ یادآور شد: دولت آینده باید یکی از مهمترین اولویت‌های زیست محیطی خود را پاک‌سازی زیست بوم دریا‌ها قرار دهد.

0
-1
  

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>