کاهش ۱۸ سانتی متری ارتفاع آب دریاچه ارومیه / احیای دریاچه دیر آغاز شده است

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به گزارش فارس، حسن عباس‌نژاد مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی ظهر دیروز در جلسه‌ای که با حضور خبرنگاران در سالن جلسات این اداره کل تشکیل شد، اظهار داشت: ارتفاع آب دریاچه ارومیه در حال حاضر ۱,۲۷۱ سانتی‌متر است که با وجود نزولات جوی نسبت به سال گذشته ۱۸ سانتی‌متر کاهش یافته است.

وی ضمن اظهار تأسف از کاهش ارتفاع آب در این دریاچه، افزود: میزان نزولات جوی نسبت به پیش‌بینی صورت گرفته کم بود، همچنین افزایش دمای هوا یکی از عوامل دخیل در افزایش میزان تبخیر بود به طوری که همه این عوامل دست به هم داد تا سطح آب دریاچه کاهش پیدا کند.

وی گفت اقدامات لازم برای احیای این دریاچه دیر آغاز شده است اما با وجودی که دیر است ولی هیچ‌گونه اقدامی در راستای صیانت از محیط زیست نباید بیهوده قلمداد شود به طوری که هر چند ناچیز ولی تاثیرگذار است لیکن امیدوار هستیم در راستای احیای دریاچه ارومیه اتخاذ تدابیر لازم تداوم پیدا کند.

عباس‌نژاد با اشاره به اینکه نباید چنین تصوری داشت که آرتمیا از بین رفته، خاطرنشان کرد: در بعضی از سواحل همچنان آرتمیا یافت می‌شود، ولی یکی از نگرانی‌های موجود وضعیت گوزن زرد ایرانی و قوچ میش در جزایر این دریاچه است که در این راستا چهار تن علوفه و ۱۰ هزار لیتر آب به جزایر منتقل شده است.

0
-2
  

2 دیدگاه

  1. آریان می‌گوید:

    ۷۰۰۰ ساله که داریم هر کاری را دیر انجام میدیم
    از نوش دارو برای سهراب گرفته تا…

    پر طرفدار Thumb up 8 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>