شکارچی محکوم به ۲ سال حبس، پیش از انتقال به زندان مجددا دستگیر شد / اختصاصی

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر حضور شکارچیان غیرمجاز در منطقه حفاظت شده خائیز، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست به جستجوی گسترده منطقه پرداختند اما موفق به یافتن هیچ ردی شکارچیان نشدند.

مسئول منطقه حفاظت شده خائیز در این باره گفت: محیط بانان پس از تاریک شدن هوا به ناچار به جستجو پایان داده و به کنترل حاشیه منطقه پرداختند تا در صورت خروج شکارچیان غیرمجاز آنها را دستگیر کنند.

نهایتا در ساعت ۹٫۳۰ شب مامورین متوجه حضور اتومبیلی در جاده منتهی به منطقه شدند که پس از سوار نمودن یک نفر به سرعت محل را ترک می کند.

هدایت اله دیده بان افزود: با توجه به شناسایی متخلف، طی هماهنگی کم سابقه با با دستگاه قضایی، در ساعت ۱۲ شب حکم قضایی جهت ورود به منزل شکارچیان توسط قاضی کشیک صادر و ۵ نفر از نیروهای یگان حفاظت محیط زیست به همراه ۶ نفر از ماموران نیروی انتظامی در ساعت ۱٫۳۰ شب بصورت غافلگیرانه وارد منزل متخلف می شوند.

مسئول منطقه حفاظت شده خائیز افزود: در جستجو از منزل این متخلف اجزای بدن دو راس کل وحشی و یک قبضه اسلحه خفیف کالیبر ۲۲ کشف و ضبط و متهم بازداشت گردید.

فرد بازداشت شده آقای آ.ی ۴۵ ساله از متخلفان سابقه دار است که پیش از این ۳ نوبت به دلیل انجام شکار غیرمجاز ۴ راس کل و بز وحشی و یک نوبت پیش از شروع به شکار دستگیر شده است.

دیده بان اظهار داشت: پیش از تخلف اخیر، این متهم یک سال قبل به دلیل شکار غیرمجاز یک بز وحشی، درگیری و تهدید به قتل محیط بانان با اسلحه، دستگیر و با حکم قاضی پرونده به چهار سال زندان محکوم می گردد که این حکم با رضایت یکی از نیروهای محیط زیست در دادگاه تجدید نظر به ۲ سال زندان کاهش می یابد.

حکم دادگاه تجدید نظر مبنی بر تحمل ۲ سال زندان به تازگی به متهم ابلاغ شده و در حالیکه این متخلف بابت پرونده شکار غیرمجاز سال گذشته خود می بایست چند روز دیگر به زندان منتقل شود اما در همین زمان به تخلف اخیر خود در مورد شکار دو راس کل وحشی پرداخته و مجددا دستگیر شده است.

هم اکنون این متهم علاوه بر تحمل دو سال زندان بابت پرونده شکارغیرمجاز در سال گذشته، در مورد تخلف اخیر ملزم به پرداخت مبلغ ۳۶ میلیون ریال جریمه نقدی بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست در مورد شکار دو راس کل وحشی بوده و مجددا به جرم شکار غیرمجاز محاکمه خواهد شد.

+5
-1
  

7 دیدگاه

 1. خسته نباشید جانانه به محیط بانان عزیز این منطقه

  پر طرفدار Thumb up 19 Thumb down 1

 2. مجتبی می‌گوید:

  باید قبل از بردنش به زندان اینقدر بهش بزنند تا دیکه حوس دزدی کردن به سرش نزنه.

  پر طرفدار Thumb up 12 Thumb down 3

 3. امید می‌گوید:

  واقعا چرا اون محیط بان رضایت داده ۲ سال برای این جانی و قاتل کمه…

  پر طرفدار Thumb up 12 Thumb down 1

 4. سعید هاشمی می‌گوید:

  مسئول منطقه حفاظت شده خائیز افزود: در جستجو از منزل این متخلف اجزای بدن دو راس کل وحشی و یک قبضه اسلحه خفیف کالیبر ۲۲ کشف و ضبط و متهم بازداشت گردید.

  اولا شکار با کالیبر .۲۲ ایچ یا همون ۵٫۵ چه بادی و چه گرم غیر مجاز هست و باید اسلحه غیرمجاز اعلام بشه

  دوما اون اسلحه توی تصویر که کلاشینکف هست

  و سوما چرا باید همچین فردی ازادانه تو جامعه میبوده که باز بره به محیط زیست ضرر بزنه و جون محیطبانها رو به خطر بندازه؟

  پر طرفدار Thumb up 8 Thumb down 0

  • محیط بان می‌گوید:

   اقا سعید اولا خفیف یه نوع اسلحه شکاریه که کالیبرش ۲۲ دوما اون کلاش هم از مامورین محیط زیست سوما دش دیگه بماند…

   موافقم / مخالفم Thumb up 2 Thumb down 0

 5. رضا می‌گوید:

  خسته نباشید

  پر طرفدار Thumb up 3 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>