پیام تعدادی از محیط بانان کشور به مناسبت ولادت امام رضا (ع) و روز محیط بان

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: در آستانه ولادت امام رضا (ع) ضامن آهو، تصمیم گرفتیم گزارشی متفاوت را منتشر و پیام تعدادی از محیط بانان فداکار از گوشه و کنار کشور را به مناسبت روز محیط بان به گوش دوستداران محیط زیست ایران برسانیم.

محیط بان علی کلانه / مازندران: حال زمین پیر خوش نیست. صدای اره ها لرزه بر اندام درختان می اندازد، آهوان لحظه ای برای خوردن آب آسایش ندارند، گنجشک ها چه بی صدا بر زمین می افتند، یا ضامن آهو …  محیط بان روزت مبارک

انتظار ما این است که خانم ابتکار به این نکته توجه داشته باشند با توجه به بخشنامه ای که بر طبق آن تغییر ردیف محیط بانان به پست های کارشناسی ممنوع شده و پست هایی چون مدیرکل و رئیس ادارات شهرستان ها عمدتا از بین کارشناسان انتخاب می شوند، نیاز است که پست های اجرایی مثل فرمانده یگان استان و شهرستان یا معاونین اجرایی از بین محیط بانان انتخاب شوند تا مسائل مربوط به حفاظت حیات وحش و محیط بانان را بهتر درک کنند.

محیط بان ملاحسینی / قم: روز محیط بان در حالی سپری میشود که هیچ کدام از وعده ها در خصوص افزایش حقوق کارکنان حفاظت محیط زیست به بار ننشست و کارمندان و محیط بانان غیور محیط زیست باید بیش از پیش با تنگ دستی و حقوق کمشون بسوزند و بسازند چون با این قیمت ها حقوق و مزایاشون جواب گوی داشتن یه زندگی حداقلی هم نیست.

محیط بان فرهاد قلی نژاد / دزفول: من محیط بانم، از کوه می آموزم، از رود می نوشم، از جنگل آرام می گیرم، در دشت می سرایم سرود پاسداری از سرزمینم را. محیط بان استواری را از کوهساران، مهربانی را از جنگل و زلالی را از چشمه ساران می آموزد و برای پاسداری از طبیعت آهنگ آبشار را به خاطر می سپارد.

محیط بان حشمت اله کشیری / طالقان: محیط بان کیست؟ محیطبان یعنی عاشق، دلسوز، بریده از مادیات، عاشق مخلوقات خداوند. محیط بان نمیتواند شادی کند چون مجلس عروسی را به چشم ندیده است و محیطبان نمیتواند گریه کند چون در مجلس عزای عزیزان خود حضور ندارد. آیا همه ما که با نام و ردیف محیط بان استخدام شدیم شایسته این نام هستیم؟ اینجانب که بمدت ۲۰ سال محیط بان و مسئول هستم خود را محیط بان نمیدانم. بدین دلیل که تاکنون بیش از ۱۰۰ نفر در راه حفظ محیط زیست به اسم محیط بان شهید و شاید بیش از چند هزار نفر در این راه مجروح و گاها قطع نخاء و فلج شدند.

محیط بان تقی پور / میانکاله: محیط بان حافظ عرصه های طبیعی و چشم اندازهای زیبا و حیات وحش این مرز و بوم می باشد ولی آنچنان که باید شایسته تقدیر باشد، نیست. اما محیط بان همچنان با جان و دل کار می کند.

محیط بان قادریان / اصفهان: محیط بانان که مجموعه شاغلین شائق در سازمان حفاظت محیط زیست کشور و فعالان زیست محیطی در نهادهای مختلف خبری، پژوهشی، تولیدی و مردمی هستند، ادامه دهندگان رسالت نوح پیامبر و احیاگران سنت رضوی در این دوران و محبوب خداوند و یگانه پرستان راستینند.

محیط بان علی خانی / خراسان رضوی: حیف از محیط بان هایی که عمرشان را برای طبیعت و جوانی خود را در بیابان ها گذاشتند.

محیط بان نادر کرمی / سمنان: به امید روزی که همه ملت ایران جهت حفظ انفال الهی در کنار خادمان محیط زیست بوده و در حفظ گونه های در خطر انقراض کشور کوشا باشند.

محیط بان مرتضی کیا / فیروزکوه: عدم پرداخت اضافه کار و حق ماموریت، نداشتن تجهیزات دفاع شخصی، کمبود سوخت و وسایل نقلیه مناسب،  نبود تجهیزات ارتباط رادیویی، حقوق پایین، نداشتن حق مسکن، ندادن حق حمل سلاح، عدم حمایت حقوقی و قضایی، کمبود نیرو و تجهیزات مهمترین مشکلات محیط بانان است.

محیط بان هراتی / جاجرم: افزایش تعداد محیط بانان، بهبود وضعیت معیشتی محیط بانان، آموزش جوامع محلی پیرامون مناطق محیط زیست، افزایش امکانات حفاظتی، توسعه NGOها و تعامل با آنها در زمینه ترویج فرهنگ زیست محیطی مهمترین خواسته محیط بانان و بزرگترین کمک به محیط زیست کشور است.

محیط بان: عمده ترین مشکل ما محیط بانان حقوق بخور و نمیر این شغل میباشد. حتی حق مأموریت ما چندین سال است که سهمیه بندی شده. لطفا به مردم و مسئولین اطلاع رسانی کنید.

محیط بان اکبرنژاد: با دریافتی پانصد و هشتاد در ماه هیچ حرفی برای گفتن نداریم. مسوولین فکری کنند.

محیط بان خزری / سردشت: رسیدگی به وضعیت معیشت، بومی گزینی، عدم مدرک گرایی بسترهای حل مشکلات محیطبانان کشور است.

محیط بان مصطفی نژاد / سقز: کاهش ساعت کاری محیط بانان متناسب با دیگر ارگان ها یک نیاز ضروری است و بهبود سریع وضعیت معیشتی و تبدیل وضعیت محیط بانان تحصیل کرده بسیار ضروری است.

محیط بان میری / شیراز: دستورالعمل خدمتى گارد با هیچکدام از قوانین از جمله قانون کار مطابقت ندارد و محیطبانان از نظرحقوق و معیشت تحت فشار هستند. قانون حفاظت از محیط زیست بروز و کارامد نمیباشد و از این رو مناطق لطمه های بزرگى میخورند.

محیط بان پوررضوان / میاندشت: با توجه به سختی کار و مشکلات فراوان محیط بانان حقوق و مزایای آنها کم است.

محیط بان رستمی / لرستان: ما باید هواپیمای مخصوص داشته باشیم، این یک نیاز مبرم است.

محیط بان آذرپور / سمنان: محیط بانان سخت کوش و پرسنل محیط زیست بشدت از لحاظ مالی تخت فشار هستند. دریافتی پرسنل محیط زیست پایین ترین میزان در بین تمامی ارگانهاست.

محیط بان موسوی / بافق: در حال حاضر نیاز محیط زیست کشور اصلاح و تکمیل سازنده قوانین محیط زیست و حمایت مادی و معنوی مسئولین کشور از محیط بانان و تقویت سازمان و ادارات با کارشناسان دلسوز است.

محیط بان فخرانی / اسفراین: بارالها به ما بینشی عنایت فرما تا عظمت زنجیره پرشکوه حیات را در زمین بشناسیم و توفیقی عطا فرما تا در پاسداری از آنچه در طبیعت به ما ارزانی فرمودی تلاش کنیم. ولادت با سعادت ضامن آهو، شاه خراسان و روز محیط بان به تمامی سبز پوشان بی ادعا و حافظان مواهب طبیعی خداوند رحمان مبارک.

محیط بان سپهوند / لرستان: مژده ای اهل رضا روی رضا پیدا شد، جلوه حسن  الهی به فضا پیدا شد، ضعفا روی به گلزار ولایت آرید، که گل روی معین الضعفا پیدا شد. محیط بان، محیط زیست ماندگار

محیط بان زمان رضااحمدی / بهشهر: محیط بانی کار آسمانی و ماموریتی الهی است، میلاد ضامن آهو و روز محیط بان بر سربازان حفاظت از محیط زیست این سرزمین مبارک باد. امیدوارم در سایه الطاف الهی در حفظ و حراست از مواهب طبیعی و حیات وحش موفق باشند و مسئولین هم در جهت رفع نیازهای معیشتی محیط بانان زحمت کش و افزایش تعداد محیط بانان در مناطق اقدام نمایند.

محیط بان امجد باقری / زنجان: میلاد عالم آل محمد حضرت امامن رضا (ع) و روز محیط بان بر محیط بانان بی ادعا و پیروان راستین ضامن آهو مبارک باد.

محیط بان مدثر تیموری / خواف: روز محیط بان، روز حافظان انفال، مواهب و مظاهر طبیعی بر این سختکوشان بی محافظ گرمی باد.

محیط بان حکیمی / کرج: روز محیط بان، روز بیداری تمامی دوستداران و حافظان محیط زیست و حیات وحش است تا از این جانفشانان و دلسوزان طبیعت حمایت کنند. روز محیط بان بر تمامی سبز پوشان، سبز دلان و سبز اندیشان مبارک باشد.

با تقدیم سلام و احترام به دست اندرکاران سایت دیده بان محیط زیست که همواره حامی و دلسوز واقعی محیط زیست و حیات وحش بوده اید و از سوی دیگر با اطلاع رسانی به موقع و پیگیری مشکلات محیط بانان زحمتکش باعث دلگرمی آنها میشوید به آگاهی میرساند: عمده مشکلات محیط بانان، عدم حمایت و پشتوانه قانونی و کاهش حقوق و مزایای دریافتی میباشد.

محیط بان ظفری / همدان: ولادت امام رضا و روز محیط بان بر حامیان محیط زیست، محیط بانان سخت کوش، پرتلاش و بی ادعا مبارک باد.

محیط بان جمشید عبدی پور / کهگیلویه و بویراحمد: السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا (ع)، ولادت ضامن آهو، اولین محیط بان عالم هستی را به حافظان انفال الهی و طبیعت دوستان تبریک می گوییم.

محیط بان حسن شیرمحمدی / رامهرمز: بزرگترین مشگل محیط بانان پس از معیشت، عدم حمایت قانونی لازم در تنگناهاست. قانونگذار محیط بان را برای اجرای قانون ملزم می کند اما زمانیکه در جریان اجرای قانون محیط بان به حمایت قانون نیازمند است، از این حمایت خبری نیست!

محیط بانان شغل بسیار پرخطری دارند و همیشه با متخلفین مسلح درگیر هستند و هر لحظه زندگی آنه در خطر است اما گاه محکوم به کوتاهی در انجام وظیفه می شوند که این انصاف نیست.

محیط بان شهریار عسگری / خوزستان: میلاد علی ابن موسی الرضا (ع) ماوای دل شکستگان تکیه گاه درماندگان بر دلدادگان بارگاه و حریمش و محیط بانان سخت کوش ایران مبارک باد

محیط بان علی معماری / بهبهان: ما محیط زیست را از گذشتگان به ارث نبرده ایم، از آیندگان به امانت گرفته ایم. در حفظ این امانت بزرگ بکوشیم. روز محیط بان مبارک

محیط بان طالبی / نکا: حقوق و امکانات بسیار کم، شیفت کاری نامناسب و قدیمی، استخدام باید دیپلم یا زیر دیپلم باشد، بازنگری در قانون شکار و صید مثل شروع به شکار و گوشت شکار شده که فقط به حمل محکوم میشوند.

محیط بان خان محمدی / سرپل ذهاب: حقوق پرسنل محیط زیست نصف حقوق پرسنل سایر ادارات است اما بازدهی و تلاش آنها بیش از میانگین های جهانی است! آیا قبول دارید هزینه های اداری ادارات محیط زیست، توسط روسا و پرسنل ادارات تامین می شود؟ و گاهی پول آنها ماه ها پس داده نمی شود! روزگار عجیبی است همه از بیت المال می خورند، اما ما پول از جیب خودمان میدهیم تا بیت المال خورده نشود! درود خدا بر این غیرت و همیت!

محیط بان اباذر حسین نژاد / کلات: “یا امام رئوف” خودت به فریاد آهوانت برس، همانهایی که زیر رگبار گلوله های داغ بیرحمان یکی یکی فنا میشوند و پناهی ندارند. به امید روزی که دشت های این سرزمین پر شود از صدای پای آهوان تیز پا.

محیط بان ثابتی فر / خوزستان: از مسئولین محیط زیست تقاضا داریم شغل محیطبانی را جز مشاغل سخت و زیان آور بحساب آورند و حقوق آنها را بیشتر کنند.

محیط بان امید عزت پور / قزوین: در ارتفاعات سر به فلک کشیده سهند و سبلان و کوهرنگ و دنا و گنو و دماوند و کیامکی و الموت و طارم گاهی احدی جز او حضور ندارد. در دشت های وسیع موته در بیشه های بمو در دره های تندوره و صحرای کویر و دره انجیر فقط چشم های تیز بین اوست که هر جنبنده ای را زیر نظر می گیرد و با دوربین چشمی تا دور دست ها تعقیبش می کند.

اوست که در جنگل های ماسال و کجور و ناو اسالم و ارسباران حافظ بی مانندی است و ذهن هوشیار و قدم های چابکش در دل شکارچیان حیات وحش و غارتگران طبیعت وحشت می اندازد. اوست مایه آرامش آهو و مرال و پرندگان مهاجر ، اوست که دلش در هوای طبیعت پر می کشد و سر از جان شناخته به دفاع از آن بر می خیزد. اوست حافظ مرزهای طبیعت و حریم خلقت خداوند. حرم زندگی اوست محیط بان آزاده و سرافراز محیط بان جای پایش روی برفها بی انتهاست در سفیدی. و کنار گل های رودخانه و شن های دریا و دره های عمیق دربند که حضورش را پلنگها و بزها حس می کنند. و در دریا مسافر امواج است . در دشتها حضورش را خط لاستیک موتورش بر خاک را متوجه دیگران می کند.

محیط بان احمد صفرزاده / میاندشت: ما که تیک و تاک ساعت لالایى شب هایمان است (تنهایى) ما که تنها عطر خوش گل ها در جیب هایمان یافت میشود (بى پولى) ما که بزرگترین پست و مقاممان یک خوشه گندم است (آرم محیط زیست) و ما که سکوت بزرگترین فریادمان است فقط سکوت میکنیم سکوت!!!

+27
-4
  

13 دیدگاه

 1. میعاد می‌گوید:

  قربون همه تون تک به تک

  پر طرفدار Thumb up 14 Thumb down 0

 2. امیر می‌گوید:

  کار بسیار قشنگی بود.عزیزان روزتان مبارک.

  پر طرفدار Thumb up 7 Thumb down 0

 3. سلام
  تولد امام رئوف ضامن آهو مبارک
  در روز محیط بان تقدیم به محیطبانان
  http://www.aparat.com/v/J4BgI

  پر طرفدار Thumb up 6 Thumb down 0

 4. توخید می‌گوید:

  اخسنت به شما.خسته نباشی رزمنده

  پر طرفدار Thumb up 6 Thumb down 0

 5. علی می‌گوید:

  ممنون از کار قشنگتون. انشا الله مورد توجه مسئولین محترم سازمان قرار بگیره.

  پر طرفدار Thumb up 8 Thumb down 0

 6. مرضیه.ش می‌گوید:

  توی صحرای کبیر
  رو تن خشک کویر
  پای رشته کوه سهند
  بین درخت های بلند
  یا که حاشیه رود اروند
  ردپای آدمیست
  از جنس عاشقیست
  این تنها نشانه ایست از یک محیط بان محیط زیست

  تقدیم به محیط بانان فداکار

  پر طرفدار Thumb up 8 Thumb down 0

 7. مجید می‌گوید:

  محیط بان عزیز خسته نباشی بخصوص شما جناب کشیری که بنده سالهاست شاهد تلاش جنابعالی برای حفاظت از زیستگاه های شهرستان طالقان هستی به امید اینکه روزی بتونی در مراسم عروسی شرکت کنی تا طعم خوش اونو بچشی انشاا… عروسی پسرت

  پر طرفدار Thumb up 7 Thumb down 0

 8. در ارتفاعات سر به فلک کشیده سهند و سبلان و کوهرنگ و دنا و گنو و دماوند و کیامکی و الموت و طارم گاهی احدی جز او حضور ندارد . در دشت های وسیع موته در بیشه های بمو در دره های تندوره و صحرای کویر و دره انجیر فقط چشم های تیز بین اوست که هر جنبنده ای را زیر نظر می گیرد و با دوربین چشمی تا دور دستها تعقیبش می کند.

  اوست که در جنگل های ماسال و کجور و ناو اسالم و ارسباران حافظ بی مانندی است و ذهن هوشیار و قدم های چابکش در دل شکارچیان حیات وحش و غارتگران طبیعت وحشت می اندازد . اوست مایه آرامش آهو و مرال و پرندگان مهاجر ، اوست که دلش در هوای طبیعت پر می کشد و سر از جان شناخته به دفاع از آن بر می خیزد. اوست حافظ مرزهای طبیعت و حریم خلقت خداوند. حرم زندگی اوست محیط بان آزاده و سرافراز محیط بان جای پایش روی برفها بی انتهاست در سفیدی. و کنار گل های رودخانه و شن های دریا و دره های عمیق دربند که حضورش را پلنگها و بزها حس می کنند. و در دریا مسافر امواج است . در دشتها حضورش را خط لاستیک موتورش بر خاک را متوجه دیگران می کند

  پر طرفدار Thumb up 9 Thumb down 0

 9. فردین حکیمی ریاست اداره حفاظت محیط زیست کرج می‌گوید:

  با عرض سلام و خدا قوت
  اینجانب بعنوان عضو کوچکی از محیط بانان کشور ، بدینوسیله مراتب سپاس خود را از حمایت های بیدریغ شما نسبت به پوشش خبری و اطلاع رسانی بروز وضعیت محیط زیست کشور، اعلام میدارم. با تشکر

  پر طرفدار Thumb up 8 Thumb down 0

 10. سعید هاشمی می‌گوید:

  خدا نگهدارتون باشه و علی یارتون

  انشالله همیشه برنده میدان باشید شیر مردان پاسداران سر سبزی طبیعت ایران

  پر طرفدار Thumb up 3 Thumb down 0

 11. کشیری می‌گوید:

  خدمت دوست عزیزمان آقا مجید عرض میکنم منظور من از نبودن در مراسمهای شادی و عزا ،فقط مظلومیت این شغل میباشد بدین دلیل که همکاران مظلوم ما در بیشتر نقاط این مرزوبوم از حداقل امکانات محروم هستند و قوانین کاری آن نیز با تمام قوانین کاری دستگاهها و سازمانهای دیگر فرق دارد

  پر طرفدار Thumb up 5 Thumb down 0

 12. نرگس روحانی می‌گوید:

  دست تمام شما زحمتکشان را می بوسم میدانم که حقوقتان کمه همه جه من گفتم و باز هم می گم اما بدونید انقدر حیوونها و درختها شما را دعا می کنند که کلی برکت سر روزی تان می اید من به نوبه خودم دنبال احقاق حق شما هستم از طرف تمام جانوران بی زبون از طرف تمام جنگل های صبور ازتون تشکر می کنم از خدا سلامتی تان را ارزو می کنم

  پر طرفدار Thumb up 4 Thumb down 0

 13. مجید می‌گوید:

  جناب کشیری خسته نباشی

  موافقم / مخالفم Thumb up 0 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>