جلسه ویژه مجلس با حضور معصومه ابتکار در مورد بادهای نمکی دریاچه ارومیه

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: عضو فراکسیون محیط زیست مجلس از بررسی سریعترین راهکارهای مهار بادهای نمکی در استان های شمال غربی کشور که از روز جمعه آغاز شده در فراکسیون محیط زیست مجلس طی این هفته خبر داد.

مهرداد بائوج لاهوتی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: موضوع طوفان های نمکی در استان های شمال غربی و به تدریج در سایر استان ها از مدتها قبل پیش بینی شده بود که مستندات امروز آغاز این بحران را نشان می دهد.

به گفته وی، عزم و اراده دولت برای رفع بحران دریاچه ارومیه بسیار جدی است و راه حل های بلند مدت در کارگروه احیا این دریاچه در دولت تصویب شده است.

لاهوتی اظهار داشت: اما با توجه به مضراتی که بادهای نمکی برای سلامت مردم دارد بایستی هر چه سریعتر کارشناسان و متخصصان راهکارهای کوتاه مدت برای مهار فعلی این معضل را اندیشیده و ما نیز در مجلس پیگیر اجرای هر چه سریعتر آن خواهیم بود.

این عضو فراکسیون محیط زیست مجلس تصریح کرد: این هفته جلسه ویژه ای با رئیس سازمان محیط زیست برای بررسی این موضوع تشکیل خواهیم داد.

وی با بیان اینکه قرار بود هفته گذشته فراکسیون محیط زیست مجلس با رئیس سازمان محیط زیست جلسه مشترک داشته باشد که عملی نشد افزود: در این جلسه مباحثی همچون دریاچه ارومیه، ریزگردها و آلودگی هوای کلان شهر ها قرار بود بررسی شود که متأسفانه تشکیل نشد اما این هفته با توجه به خطر بادهای نمکی حتما پیگیر برگزاری این نشست خواهیم بود.

لاهوتی یاد آور شد: اگرچه اندیشیدن راهکاری سریع برای مهار بادهای نمکی در حوالی دریاچه ارومیه ضروری است اما باید راه حل های اساسی مانند باز گرداندن سر شاخه های آب به این دریاچه با وجود تبعاتی که برای کشاورزان منطقه به خاطر چاه های آنها دارد اجرا شود.

+5
0
  

2 دیدگاه

 1. نیما می‌گوید:

  همیشه باید اتفاق بیفته بعد پیگیری بشه

  پر طرفدار Thumb up 3 Thumb down 0

 2. مرتضی خاکپور می‌گوید:

  تنها راه حل دریاچه ارومیه طرح ماندگار من در وبلاک من است .
  که انتقال آب از دریای خزر است . بدون تصفیه و بسیار کم هزینه و خیلی سریع و فوری قابل اجرا است . راه های دیگر پر هزینه و خسارت بار است .

  و باید که از دریاچه ارومیه شروع کنند که اولویت و فوریت دارد وهم در کمتر از یکسال اجرایی می شود .
  http://mkhakpour9.persianblog.ir

  موافقم / مخالفم Thumb up 0 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>