کشف دو راس کل و بز وحشی زنده از یک منزل مسکونی در بهبهان / اختصاصی

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به دنبال دریافت گزارشی از همیاران محیط زیست مبنی بر زنده گیری و نگهداری دو راس کل و بز وحشی در یک منزل مسکونی در شهرستان بهبهان، روز گذشته ۹۲/۱۱/۱۴ نیروهای یگان محیط زیست پس از دریافت مجوز ورود به منزل از مقامات قضایی به همراه مامورین پاسگاه انتظامی بهبهان حوالی ساعت ۱۵ وارد منزل مربوطه شدند.

هدایت اله دیده بان مسئول منطقه حفاظت شده خائیز در این باره گفت: پس از ورود، یک راس کل و یک راس بز وحشی از حیات این خانه مسکونی کشف و یک نفر متهم در این رابطه به مقامات قضایی معرفی گردید.

دیده بان افزود: این کل و بز وحشی بهار سال جاری در منطقه حفاظت شده خائیز زنده گیری و از مادر خود جدا شده اند و هم اکنون حدودا ۱۰ ماهه هستند.

این کل و بز وحشی در سلامت کامل هستند اما متاسفانه به دلیل زندگی و انس با انسان امکان رهاسازی مجدد آنها در طبیعت وجود ندارد و تا پایان دوران زندگی خود را در اسارت بسر خواهند برد.

هدایت اله دیده بان گفت: حیوانات زنده گیری شده و غیرقابل بازگشت به طبیعت از لحاظ مطالبه ضرر و زیان محیط زیست، تلف شده محسوب می شوند و متهم مربوطه پس از پرداخت مبلغ ۳۶ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده محیط زیست از جنبه عمومی جرم شکار غیرمجاز گونه جانوری حمایت شده محاکمه و به جریمه نقدی یا حبس محکوم خواهد شد.

مسئول منطقه حفاظت شده خائیز ضمن تشکر از همکاری همیاران محیط زیست در کشف و برخورد با جرائم صید و شکار، از مردم طبیعت دوست منطقه خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی مراتب را از طریق شماره تلفن ۶۷۱۶۰۳۵ – ۰۹۱۶ اطلاع داده و اطمینان داشته باشند در کوتاه ترین زمان ممکن با متخلفین برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

به گزارش دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران، زنده گیری نوزادان حیوانات وحشی پدیده ای شوم است که همه ساله با آغاز فصل زاد و ولد حیات وحش رواج می یابد. در این زمان از سال شکارچیان با بی رحمی نوزادان تازه متولد شده حیوانات وحشی را که توانایی چندانی در فرار ندارند تعقیب و زنده به دام می اندازند.

به دلیل عدم نیاز به اسلحه و داشتن مهارتی خاص، بسیاری از چوپانان، افراد محلی و متخلفینی که سلاح در اختیار ندارند به راحتی به زنده گیری نوزادان حیات وحش می پردازند و همچنین با توجه به اینکه صدای شلیک گلوله ایجاد نمی شود و عدم آگاهی محیط بانان از حضور شکارچی در منطقه، این دسته از متخلفین به ندرت دستگیر می شوند.

همچنین در این فصل در صورت شلیک به حیوانات ماده، بچه های کوچک آنها فرار نمی کنند، در کنار لاشه مادر خود می ایستند و به راحتی توسط شکارچیان اسیر می شوند.

+143
-1
  

60 دیدگاه

 1. مسعود شکیبا می‌گوید:

  باز هم خدا رو شکر که ۲ تا لاشه تحویل نگرفتیم البته معلوم نیست چه بلایی سر مادر این دو بزغاله افتاده!
  باشد باور کنیم که فرزند، فرزند است و همیشه معصوم و مادر، مادر است و همیشه امن ترین پناهگاه عالم

  پر طرفدار Thumb up 58 Thumb down 4

  • مسعود شکیبا می‌گوید:

   راستی دیشب جناب پر مدعا یعنی همون م ع ا تو برنامه نود در کمال … ادعا کرده ایده طرح یوزپلنگ بر روی پیراهن تیم ملی رو خودش داده
   آخ که دروغ شاخ و دم نداره
   آرش نورآقایی عزیز من شرمنده شما هستم از این همه قباهت و دورویی
   خوشبختانه زمان چهره واقعی دورویان رو مشخص میکنه

   پر طرفدار Thumb up 37 Thumb down 8

   • مجید می‌گوید:

    جدا اومده بود نود؟؟؟؟ عادل از این آدم بهتر پیدا نکرده برای برنامش؟؟؟؟

    پر طرفدار Thumb up 28 Thumb down 5

   • فرشاد می‌گوید:

    طرف پرونده شکار غیر مجاز چند ماه قبلش توی سمنان هنوز بسته نشده اونوقت میاد توی تلویزیون خودشو بچه مثبت نشون میده! از فردوسی پور این حرکت بعید بود! همه میدونن که این پیشنهاد را اولین بار چه کسی مطرح کرد! … هم حدی داره!

    پر طرفدار Thumb up 37 Thumb down 6

    • میثم می‌گوید:

     از تک تک شما بیشتر از هرکسی بعید هست

     داغ Thumb up 14 Thumb down 22

     • میثم می‌گوید:

      تا الانش که گوی میدان دست شما بوده که همچین گندی در طیبعت ایران بالا اومد و و ضعیت این شده… همچین دیگران رو نقد میکنید که انگار یک تنه تمام محیط زیست ایران رو بالا کشیده……
      شما از قرار معلم افراد فرهیخته و با کمالات مدافع محیط زیست که نمیدونم دغدغه محیط زیست رو دارید یا وجه و جایگاه اجتماعی …. بماند
      سال ۱۳۳۶ کدوم یک از شما یا امسال شما واسه این طبیعت دل سوزوند و از این طبیعت و حیات وحش حفاظت کرد؟؟؟؟؟؟؟؟ بگید دیگه؟؟؟؟؟
      مگه همین شکارچیان به قول شما بی فرهنگ بودن وقتی کسی تو خاورمیانه به جون آدمیزاد هم اهمیت نمیداد سازمان شکاربانی رو ایجاد کردن، زمانیکه تو کل خاورمیانه کسی از این حرف ها رو نمیتونست هضم کنه …..
      تک سرنشین شدن ماشینهاتون رو … دوش هموم که میرید چقدر آب تصفیه شده مصرف میکین…. وقتی میرین تو طبیعت زباله هارو کجا میریزید وقتی ازتون میپرسن چرا نمیبریا با خودتون میگید ماشین پر هست جا نداره….
      در سال چقدر زباله تولید میکنید و نوش جان طبیعت میکنید…. ویلا و ساختمون کجا ساختین مگه مال این حیون بی زبون نیست این زمین…
      آره فریاد شیر نیست که خانه چوبی رو خراب میکنه حرکت بی صدای موریانه هست خانه چوبی رو از بین میبره…..
      از زبان طبیعت میگم: رفاقت مار رو آرزو میکنم از بس که نیش دوستان عقرب صفت زجرم میده
      حالا میایم فقط از رو کینه ورزی در مورد دیگران صحبت میکنیم به اعمال خودمون هم یک لحظه هم فکر نمیکنیم
      تمام گفته های بالا در مورد خودم هم صادق هست من به هیچ عنوان اهل سجاده آب کشیدن نیستم

      داغ Thumb up 13 Thumb down 18

    • مجید می‌گوید:

     به نظرم باید یه نامه به آقای قردوسی پور نوشته بشه و اینو تو همون برنامه اعلام کنه که این خلاقیت از طرف کس دیگه بوده نه آقای خاص…

     پر طرفدار Thumb up 17 Thumb down 8

    • مسعود شکیبا می‌گوید:

     دوست عزیز میثم جان امیدوارم مهندس اسکندر فیروز رو بشناسید
     مهندس اسکندر فیروز از اصلی ترین مسئولان شکاربانی سابق و اصلی ترین کسی بود که شکاربانی رو به سازمان محیط زیست تغییر داد
     ایشان یکی از قدیمی ترین و با تجربه ترین شکارچیان ایران هست از ایشان به عنوان پدر محیط زیست ایران یاد میشود
     حالا بهتره بدونید ایشان ۵۰ سال است شکار را برای همیشه کنار گذاشته است و در کتاب خاطراتشون عملا از شکار اعلام انزجار کردن (بر خلاف برخی از کسانی که دائم تبلیغ شکار میکنن)
     برای من اینچنین شخصیتی یک الگو یک هدف هست
     خوب شما گفتی موسسین شکاربانی سابق یا سازمان ح م ز؟
     چرا شما نمیخوای از همون موسسین تبعیت کنی؟
     و عملا نظرات این شکاربانان و کارشناسان کار کشته و قدیمی رو نادیده میگیری شمایی که دم از انها میزنید بهتره اهداف، عملکرد!، نظرات و خواسته های اونها رو هم قبول کنی و انجام بدی

     پر طرفدار Thumb up 9 Thumb down 6

    • پروین می‌گوید:

     طرف همچی دروغ شاخداری گفت که اگه مثل پینوکیو دماغش دراز میشد دماغش به چند متر میرسید.

     موافقم / مخالفم Thumb up 3 Thumb down 2

   • سامان می‌گوید:

    ایران مردمی دارد با دو زندگی. جمعیت ایران را باید دو برابر حساب کرد.
    رفیق گرمابه و گلستان بودن … مگه می‌تونه از طبیعت بگه و اشک تمساح نریزه؟!!…مگه می‌شه از کل و قوچ بدبخت بگه ولی با یه نگاه به شاخشون آب از دهانش سرازیر نشه؟!!…مگه می‌شه فیلم مستند حیات وحش یک ساعته بسازه و ۵۰ دقیقه‌ش از خودش نباشه؟!
    … بخشی از آن واقعیت تلخ است که بر طبیعت ایران می‌رود، نه جزئی از آن…

    پر طرفدار Thumb up 15 Thumb down 4

  • مهدی : حامی حیات وحش می‌گوید:

   ای کسی که اسم اشرف مخلوقات را با خود یدک میکشی !!! آیا شده یک لحظه از خودت سوال کنی ، که راستی چرا به ما میگویند اشرف مخلوقات؟؟
   مگر تفاوت ما با دبگر حیوانات چیست؟ ما دست داریم ، پا داریم چشم و گوش و دماغ و دهان داریم، خوب آنها هم دارند، پس چرا به ما میگویند اشرف مخلوقات؟
   تنها چیزی که ما را از سایر حیوانات متمایز میکند داشتن عقل وشعور است ، که متاسفانه گاها با انجام یکسری کارهای ضد عقلانی توسط بعضی انسانها این وجه تمایز زیر سوال میرود!!!
   از نظر حق حیات مگر فرق انسان با موجودات دیگر چیست ؟
   ای انسان نمائی که دست به این عمل نکوهیده میزنی آیا اگر کسی فرزند شما را دربدو تولد از مادرش جدا کند کار شایسته ای انجام داده از این نظر هیچ تفاوتی بین شما و آن موجود زنده نمیباشد ، پس چیزی که بر خود نمیپسندی بر دیگر مخلوقات خدا مپسند…

   امیدوارم که این افراد اگر واقعا از این عمل زشت خود نادم و پشیمانند خداوند آنان را ببخشد ، وگرنه همان کاری که آنان با مخلوقات خدا میکنند ، به همان عقوبت دچار شوند ، که حقیقتا سزاوار آنند.

   پر طرفدار Thumb up 15 Thumb down 2

  • قوچعلی می‌گوید:

   با عرض سلام و خسته نباشی به دیده بان عزیز. با توجه به بارش سنگین برف و برودت هوا در اکثر نقاط کشور خواهشمندم ترتیبی اتخاذ فرمایید که دوستداران واقعی محیط زیست برای کمک به حیوانات بی پناه در محیط زیست استانهای مربوطه تجمع نمایند و در جهت هر گونه کمک نقدی برای خرید علوفه و غیره اعلام آمادگی نمایند.
   بالاخره باید فرهنگسازی را از یک جایی شروع کنیم. دوستان خواهشمندم هر کی کمکی از دستش میاد کوتاهی نکنه. دوستان هر کی در استانداری و دستگاه ها آشنا داره برای گرفتن هلی کوپتر اقدام کنه.ب ه خدا اکثر پرسنل محیط زیست به فکر نیستند.
   ما خودمون باید دست به کار بشیم. خواهش میکنم هر چی سریعتر اقدام کنید وگرنه حیوانات زبان بسته تلف میشوند.

   پر طرفدار Thumb up 29 Thumb down 1

   • kooshan می‌گوید:

    با سلام
    دوست عزیز بیشنهادی دادم برای تجهیز محیط بانان که میتوانید برای رفتن به ارتفاعات که استقبالی نشد شاید هم در توان دوستان نیست اگر تنها راه حل بالگکرد باشد در توان نهادهای رسمی است ، اگر دوستان با ایمیل و تلفن از سازمان و خانم ابتکار تقاضای تلاش برای بالگرد کنند بنظر شما مؤثر است ؟

    پر طرفدار Thumb up 14 Thumb down 2

    • مسعود شکیبا می‌گوید:

     کوشان جان در اون خبر نظر شما رو دیدم و خوشحال شدم اما قبلا گفته شده بود از نظر علوفه و کمکهای دیگر کمبودی وجود ندارد فقط نیاز به هلیکوپتر است و چون هلیکوپتر محیا نشد اعزام گروههایی برای تعلیف و حتی مراقبت از منطقه تنها نیاز مبرم و جدی بود
     اونجا صحبتهای آقای شفایی برای من قابل قبول و اطمینان بخش و البته ناراحت کننده بود و عملا کسی برای هماهنگیهای لازم در منطقه دنا اعلام آمادگی نکرد که دلسردی من رو به دنبال داشت
     یه برنامه از مدتی قبل با دو تن از دوستانم برای رفتن به تالاب میقان (بخونید کویر میقان) برای کمک و دانه دهی به پرندگان مهاجر داشتیم که در حال برنامه ریزی اون هستیم ترجیح میدم در جایی اقدام کنم که یه برنامه ریزیه دقیق و هدف مطمئن داشته باشم
     شما هم میتونید برای کمکهای مالی از این دست به سبز پرس مراجعه کنید

     پر طرفدار Thumb up 5 Thumb down 1

 2. omid می‌گوید:

  باز خوبه زنده گرفتنشون…ولی خدا به این دو کل و بز رحم کرده چون اگه تو محیط زیست آزاد می شدن چند مدت بعد خبر شکارشون می آمد

  پر طرفدار Thumb up 17 Thumb down 1

  • زهره می‌گوید:

   حالا که از آغوش گرم مادر بهره ای نبردند خدا کنه هیچوقت چاقویی زیر گردنشان قرار نگیره و در جایی امن به زندگی خود ادامه دهند ولی انصافا باز هم خدا این بهبهانی ها را خیر بده که این زبان بسته ها را نکشته اند.

   پر طرفدار Thumb up 12 Thumb down 1

 3. شکاربان می‌گوید:

  آقای دیده با ن محیط زیست یا هر کس دیگری که این متنو نوشته، چندین بار ذکر کردی شکارچیان با بیرحمی در اول فصل نوزادان رو زنده گیری میکنن! شکارچیان با بی رحمی نوزادان ماده شکار شده را اسیر میکنند! قابل توجه جنابعالی و سایر دوستانی که میدونم میان و ای وای و ای داد بیداد و آخی میزارن بهمراه لعن و نفرین به شکارچیها! شکارچی جماعت نه نوزاد حیوونی رو زنده گیری میکنه! نه زمانی که ماده حامله هست یا نوزاد داره اصلا میره شکار و کلا ماده هم نمیزنه! اگه شکارکش و چوپونی این کارها رو میکنن که خدا جزاشونو بده به نام جماعت شکارچی که خودش بیزاره از این کارها و ببینه خودش اولین کسی هست که برخورد میکنه حق ندارین بنویسینش! خواهش جدی دارم متنتونو اصلاح کنید، به امید روزی که بالاخره این سایتهای دوستدار محیط زیست و دوستداران طبیعت فرق بین شکارچی و شکار کش رو بفهمن! الهی آمین

  پر طرفدار Thumb up 33 Thumb down 27

  • مجید می‌گوید:

   بین شکارچی و شکارکش هیچ فرقی نیست برادر.هردو “جانگیر” هستند و قاتل.
   یکی پول داره و برای این راه خرجش میکنه و یکی هم یا پول نداره یا داره ولی مفتخوره
   پس خواهشا سعی نکنین اینو توجیهش کنین

   پر طرفدار Thumb up 30 Thumb down 19

   • نادان می‌گوید:

    پس واسه شما هیچ فرقی بین عشق و هوس وجود نداره..
    حتی بین شجاعت و حماقته هم فرقی نیست…
    شماکیلومتر ها تفاوت رو نمیخوای ببینی چطور ممکنه همچین تفاوتی تشخیص بدی….
    دانه فلفل سیاه .. خال لب یار سیاه هردو جان سوزند … این کجا و ان کجا

    موافقم / مخالفم Thumb up 3 Thumb down 1

  • حسین گیاهی می‌گوید:

   حرفت تا حدودی درسته . ایشالا شما همون مقدار شکاری رو هم که میزنی به دلیل کمبود زیاد از حد وحوش در ایران بزاری کنار ، بپیوندی به جمع شکار بین ها نه شکارچی باشی نه شکار کش .

   پر طرفدار Thumb up 23 Thumb down 6

  • امیرعلی ( اون یکی ) می‌گوید:

   انشالله …
   دمت گرم عزیز …

   پر طرفدار Thumb up 11 Thumb down 4

  • میثم می‌گوید:

   این دوست شکاربان کاملن درست گفتن ..
   دیده بان شما بارها متن های من رو ویرایش کردی که مثلن به فردی یا قشری توهین نشه بعد خودت میای با این متنی که گذاشتی به تمام شکارچی ها توهین میکنی و باعث میشی چهره ای غیر واقعی و نادرست از یک شکارچی به نمایش میزاری
   واقن جای تاسف داره…..

   شما هنوز نه شکار رو درک کردین و نه شکارچی رو …. به جرات میگم که هنوز شکارچی رو نمیشناسین…

   دیده بان لطف کنید به حقوق دیگران احترام گذاشته و متن بالا رو ویرایش کنید.
   موفق باشید.

   پر طرفدار Thumb up 15 Thumb down 5

  • قوچعلی می‌گوید:

   من هم با شکاربان موافقم.
   اسیر کردن حیوانات از کشتن اونها خیلی بدتره.من خودم هم سالیان درازیه که شکار میکنم هم مجاز هم غیر مجاز.ولی با این وضعیت ناراحت کننده فعلی تعداد وحوش در ایران، تصمیم گرفته ام که دیگر شکار نکنم و تفنگم را زمین بگذارم.
   دوستان شکارچی الان دیگه وقت شکار نیست، وقت حفاظت و مراقبت بیشتر از حیات وحش ایران است. خواهش میکنم سلاحتان را زمین بگذارید و به عنوان دوستدار محیط زیست همیار یا محیطبان افتخاری شوید.
   در ضمن ما چند نوع شکارچی داریم.
   ۱- شکارچی مجاز، شکارچی است که فقط در چهارچوب قوانین و با پروانه مبادرت به شکار میکند.
   ۲- شکارچی غیر مجاز با وجدان، شکارچی است که بدون دریافت پروانه ولی با رعایت تمامی اصول شکار اقدام به شکار میکند، وجدان دارد و به ماده و بره و شکار جوان تیراندازی نمیکند. بی رویه شکار نمیکند، در فصل غیرمجاز شکار نمیکند.
   ۳- شکارچی غیر مجاز بی وجدان یا همان شکارکش. این شکارکش به هر جنبنده ای تیراندازی میکند. در فصل غیرمجاز به شکار میرود. کشتن بره و ماده و پیر و جوان برایش فرقی نمیکند و فقط به خاطر گوشت حیوانات را میکشد. بی رویه همه چیز را نابود میکند. من خود بارها شاهد بوده ام که شکارکش ها به فلاکت و بدبختی می افتند و زندگی خیلی بدی دارند، عزیزانشان بیچاره میشوند و تا آخر عمر زجر میکشند و خیلی بد میمیرند و چند سال زمینگیر میشوند و تاوان کارشان را در همین دنیا می پردازند.

   دوستان گروه اول و دوم شکارچیان که عرض کردم به شدت با شکارکشها مخالفند. من در اینجا مجددا از تمامی دوستان شکارچی مجاز و غیرمجاز با وجدان عاجزانه خواهش میکنم شکار را برای چند سال کنار بگذارند و به یاری حیات وحش بشتابند و با شکارکشها به مبارزه برخیزند.حیات وحش ایران در وضعیت بحرانی قرار گرفته است.

   دیده بان عزیز شما هم ترتیبی اتخاذ فرمایید که این کار عملی بشه. در پناه خداوند باشید.

   پر طرفدار Thumb up 35 Thumb down 0

   • زهره می‌گوید:

    آقای قوچعلی عزیز
    انرژی مثبتی که از جانب شما و همکاران شکارچی تان در قالب کنار گذاشتن شکار ولو برای چند سال و انشاءا… پس از آن برای همیشه روانه محیط زیست و ساکنان آن می شود به مانند مجاهدتهای مردان بزرگ محیطبان و دوستداران حیات وحش مقدس است
    هر اسلحه ای که با نیت خیر و جلب رضای خدا و ترحم به مخلوقات بی پناه او زمین گذاشته می شود خود گامی مهم و حیاتی در رسیدن به هدف بزرگی است که همه ما ایرانیان را از طریق این سایت ارزشمند به تبادل نظر با یکدیگر در مسیر تحقق آرمانهای مشترکمان مشغول می سازد.
    پاینده و برقرار باشید

    پر طرفدار Thumb up 15 Thumb down 2

   • مهدی : حامی حیات وحش می‌گوید:

    سلامی گرم به جناب قوچعلی عزیز:
    من همیشه نظرات شما رابا دقت تمام میخواندم وهمیشه هم این سوال برایم ایجاد میشد ، که چرا انسانی با اینهمه اطلاعات و دارای کمالات بالا ، متوجه شرائط حساس وبحرانی حیات وحش ایران عزیز نمیشوند ؟
    اما خوشبختانه امروز که دیدم تصمیم گرفته اید که در این وضعیت دشواری که برای گونه های جانوری بوجود امده تفنگ خود را زمین گذاشته و درجهت ترمیم این معضل بزرگ گام بردارید بسیار خوشحال گشته و به خودم بابت اینکه در مورد شخصیت والای شما اشتباه نمیکردم تبریک گفتم.

    ضمن خوشامد گوئی از طرف خود وسایر طرفدارن محیط زیست وحیات وحش ایران برای جنابعالی،
    از خدای بزرگ ومتعال برایتان ارزوی توفیق روزافزون مسئلت مینمایم.
    باشد که دیگر هموطنان شکارچی به این کار وتصمیم بزرگ شما احترام گذاشته وبه پیروی ازشما حداقل برای مدت۵سال تفنگ خودرا زمین گذاشته وبیاری حیات وحش مظلوم وزخم خورده ایران عزیز بشتابند.
    پاینده وبرقرارباشید.

    پر طرفدار Thumb up 11 Thumb down 1

    • قوچعلی می‌گوید:

     با عرض سلام به مهدی عزیز
     مهدی جان از ابراز لطفتون نسبت به حقیر، بی نهایت سپاسگذارم. باور بفرمایید اکثر شکارچیان مجاز و باوجدان از طبقه روشنفکر و تحصیل کرده جامعه میباشند و دلسوز طبیعت کشورشان هستند. چند تن از بهترین دوستان شکارچیم از بهترین جراحان و اساتید دانشگاه و خلبانان کشور هستند و خودشون همیشه رو اصول شکار کرده اند. من خودم هیچگاه در شکار وجدانم را زیر پا نگذاشته ام و وجدانم راحته. شاید هم کلا شکار اشتباه بوده و اینطوری خودم را توجیه میکنم. به هر حال من از دوستان شکارچی خودم خواستم که شکار نکنند و با بیان دلایل قانع شان کردم و همگی آنان قول دادند که چند سالی شکار نکنند. امیدوارم سایر شکارچیان نیز تا چند سالی شکار را کنار بگذارند.
     در پناه حق باشید

     پر طرفدار Thumb up 8 Thumb down 0

     • مهدی : حامی حیات وحش می‌گوید:

      قوچعلی جان هزار ، هزار لایک مثبت برای شما و دوستانتان بخاطر این اقدام انسانی و کاملا بجا و بموقع++++++++++++++++++++++++++++++++++++
      +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
      +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
      +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
      +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
      +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
      ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++>>………………………………

      پر طرفدار Thumb up 13 Thumb down 0

  • سعید می‌گوید:

   گفتی: جماعت شکارچی که خودش بیزاره از این کارها و ببینه خودش اولین کسی هست که برخورد میکنه

   چند تا خاطره بگو از برخوردات مستفیض بشیم.

   پر طرفدار Thumb up 21 Thumb down 12

 4. شادی می‌گوید:

  چه قدر قشنگن خدا

  پر طرفدار Thumb up 16 Thumb down 1

 5. نوید می‌گوید:

  از من میشنوید بگذارید پیش همون کسی که تا حالا نگهشون داشته بمونن چون هم این دوتا زبون بسته نفله میشن شایدم به عنوان پیش کش به بالابالاها بفرسنشون و هم اون کسی که حیوانها را ازش میگیرید میشه یک دشمن سرسخت برای طبیعت بهبهان . در کل معتقدم این راه سر و سامان دادن به محیط زیست نیست . اگر خیلی دل مسئولین برای حیوانات از این دست میسوزه نزدیک بیست روزه محیط زیست دنا درخواست یک هلیکوپتر کرده برای یک عملیات هلی برن نهایتا شش یا هفت ساعته ولی دریغ از یک عکس العمل کوچیک از طرف مسئولین.

  پر طرفدار Thumb up 20 Thumb down 16

 6. نوید می‌گوید:

  با نظر دوستمون شکاربان هم بدجوری موافقم

  پر طرفدار Thumb up 19 Thumb down 16

 7. علی می‌گوید:

  من دانشجو محیط زیست دانشگاه صنعتی بهبهانم
  ی بار با استاد رفتیم منطقه خاییز این آقا هم بود…. واقعا آدم باحال و کار بلدی هست
  اونجا کاراکال هم دیده بود
  واقعا هم دلسوزه و سختی زیادی میکشه

  پر طرفدار Thumb up 20 Thumb down 1

 8. مجید می‌گوید:

  خدایا چقدر چشماش معصومه. چقدر نازه

  پر طرفدار Thumb up 15 Thumb down 0

 9. دالوند می‌گوید:

  خدارو شکر
  متهم رو ببرید بزنید به حرف میاد
  می دونه کی دیگه داره حیوان نگه داری می کنه
  راحت ولش نکنید ازش حرف بکشید تورو خدا

  پر طرفدار Thumb up 9 Thumb down 6

 10. تورج می‌گوید:

  محیط بانان گرامی خسته نباشید
  یه موضوع مهم اینه که تعداد زیادی از جمعیت حیات وحش توسط چوپان ها نابود میشن و چون هرجا رو که دوست داشته باشن میرن و کسی کارشون نداره تا میتونن ضربه میزنن…….. بارها این موضوع رو من شنیدم که چوپان ها بره شکارها رو میگیرن … حتی یه بار هم به چشم خودم دیدم اونهم مربوط به یه چوپون بود از عشایری که بین سمیرم و فیروزآباد کوچ میکنن که دوتا بره با خودش داشت میگفت هر کدوم رو میخوام ۵۰۰ هزار تومان بفروشم….

  پر طرفدار Thumb up 15 Thumb down 0

 11. علی می‌گوید:

  بازم به شرف این آدم که زبون بسته ها رو نکشت..
  قبلا هم گفتم تو دامغان توی روستای (منصور کوه) اون شکارچی نامرد توله چند ماهه رو سر برید

  پر طرفدار Thumb up 12 Thumb down 0

  • قوچعلی می‌گوید:

   علی جان حبس کردن حیات وحش در قفس به مراتب از کشتنشون خیلی بدتره.این زبون بسته ها باید در طبیعت از زندگیشون لذت ببرن ، حالا این زبان بسته ها تا آخر عمرشون لذت زندگی را از دست دادن.به نظر من باید برخورد قضایی با اینگونه افراد در مفایسه با شکارچیان شدیدتر باشه.موفق باشی.

   پر طرفدار Thumb up 23 Thumb down 0

 12. سمیرا می‌گوید:

  مبلغ ۳۶ میلیون ریال !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  نمی دونم واقعا چی باید گفت !
  آخه اینم شد جریمه!!!!!!!!!!! واسه همینه که وضعمون اینه

  پر طرفدار Thumb up 11 Thumb down 2

 13. شکاربان می‌گوید:

  نرود میخ آهنین در سنگ متاسفانه!

  پر طرفدار Thumb up 13 Thumb down 6

 14. بی نام می‌گوید:

  ته نامردیه که مادر یه حیوون رو بکشی بعد بچه های کوچولوش چون کنار مادر می ایستند به دست انسان اسیر بشوند یا اون بلایی که اون وحشی سر اون دو توله خرس کوچولو آورد سرشون بیاد
  ممنون از زحماتتون که این دو کوچولوی زیبا را از دست قاتل مادرشون در آوردین

  پر طرفدار Thumb up 9 Thumb down 3

 15. داریوش می‌گوید:

  خودشون نمیتونن به زیست بوم برگردن اما هنگامی که بچه دار شدن میشه برای بچه هاشون یه کاری کرد
  خواهش میکنم نبرینشون باغ وحش

  پر طرفدار Thumb up 8 Thumb down 4

 16. محمد جعفر می‌گوید:

  دست آقای دیده بان و همکاراشون درد نکنه و بچه های نیروی انتظامی و دادگستری.
  از کسی که خبر رو رسوند هم مچکرم.

  پر طرفدار Thumb up 8 Thumb down 1

 17. مهسا می‌گوید:

  امیدوارم هر جا منتقلشون میکنند بهترین امکانات براشون محیا باشه. راحت و آزاد باشند.

  پر طرفدار Thumb up 7 Thumb down 1

 18. نوید می‌گوید:

  آخرین بار که تصویر این دوست محیط بان را دیدم با توله پلنگ گچساران در تاریخ پنجم دیماه توی همین سایت بود که متاسفانه بعدشم خبر مرگش مخابره شد .
  امیدوارم این دو تا زبون بسته هم به همین وضع دچار نشن.
  اینطور که متوجه شدم توی این سایت همه دوست دارن بگن چقدر شکارچیها آدمهای بدی هستند و همه تقصیرها را گردن اونها بندازن در صورتی که شاید هشتاد درصد تخریب محیط زیست و مرگ حیوانات به عهده سازمان محیط زیست و دولت باشد.
  نمیخوام از شکارکشها و آدمهای تازه به دوران رسیده ای که چند صباحی اسلحه دست گرفتن و راه افتادن توی طبیعت دفاع کنم ولی مگر سازمان محیط زیست غیر از بهره برداری از طبیعت کار دیگری انجام داده تا حالا دیدید یا شنیدید محیط زیست پولی که به عنوان پروانه شکار پرنده از شکارچیها میگیرد را چه کار میکنه ؟ لاستیک میکنن زیر ماشانهاشون در صورتی که این پول باید صرف پرورش همون گونه پرنده و رهاسازی توی طبیعت بشود. هزینه لوازم مصرفی باید از طرف دولت پرداخت بشه . کما اینکه دولت در پرداخت حقوق ماهیانه همین پرسنل اندک محیط زیست هم ….
  در صورتی که تصمیم داشته باشیم به کشورهای اروپایی و یا کشورهای موفق توی این زمینه برسیم احتیاج به مدیریت مقتدر و سرمایه گذاری صحیح داریم .
  حتی برنامه شکار هم باید به صورت صحیح اجرا بشود. اگر یک شکارچی به صورت قانونمند هر دو سال یکمرتبه به شکار چهارپا فرستاده بشود هیچوقت به شکار قاچاق با اون همه دردسرهاش نمیره ولی وقتی طرف میبینه کلی هزینه برای اسلحه و اتومبیل و ادوات مورد نیاز کرده و بعدشم یک عده کله گنده هر سال شکارشون را میروند و روستاییم توی منطقه شکارشا میزنه اونوقته که اونها هم رو میارن به شکار قاچاق و بعدم درگیری با مامور و بازم یک فاجعه ای که فقط همه براش تاسف میخورند.
  هیچکس به فکر اصلاح صحیح قانون و قواعد محیط زیست و شکار نیست.
  این چند تا بز و پازنی هم که توی این مناطق هست به خاطر احساس مسئولیت تعداد اندکی محیط بان با شرفه و چندتا شکارچی قدیمی که دلشون برای دیدن و موندن این حیوونها توی طبیعت میسوزه. منظورم از شکارچی اون کسیه که به خاطر گوشت شکار نمیره کسی که به جنبه اسپورت شکار نگاه میکنه وگر نه اگر اسلحه و ماشین شکارش را بفروشد شاید بتونه یک گله گوسفند شصت هفتاد تایی راه بندازه.
  حالا دوباره منفی بدید حقیقت اینه که من براتون گفتم.

  پر طرفدار Thumb up 15 Thumb down 1

  • امین منصوری می‌گوید:

   نوید جان با شما موافقم. به مشکل شکار باید ریشه ای پرداخته شود.

   پر طرفدار Thumb up 13 Thumb down 0

   • امیرعلی ( اون یکی ) می‌گوید:

    متاسفانه اینجا به جز بد و بیراه و آه و نفرین چیز دیگه ای در نمیاد …
    اینجا همه انگشتشونو گرفتن سمت شکارچی و از طریق اهانت خستگی کار و درس رو رفع می کنن …
    اینهمه ادعا اینجاست ولی از هیچ کدومشون حتی یک توصیه منطقی شنیده نمیشه …
    حرف همه شده تفنگو بذار زمین و فلان و غیره ، اوکی مثلا من تفنگو گذاشتم زمین ، با افرادی که مثه این بنده خدا حیوونارو زنده گیری کرده چکار می کنین ؟
    با روستاییایی که تله برای کبک و قرقاول و هوبره و غیره میذارن چکار می کنین ؟؟؟
    با موتورای تریلی که توی بیابونا دنبال آهو گاز میدن چی ؟
    حیوونا به کنار ، با جاده و ویلا و سد سازی چکار می کنین ؟؟؟
    قطع درختا ؟ تعلیف گوسفندا ؟
    روستاییان ( جسارت به کسی نباشه ) سنگ و چوب به دست ؟
    کم شدن مراتع ؟؟؟
    نکنه اینا هم تقصیر شکارچین ؟؟؟
    هیچ حرکتی در رابطه با آموزش و فرهنگسازی انجام نشده بعد دوستان میان اینجا سفت می گن اینا فرهنگ پذیر نیستن !!!
    در مورد چیزی که امتحان نشده چطور انقدر با اطمینان نظر میدین ؟
    انشالله خیر نبینه اون که اسم شکارچی رو به عنوان تخریب چی محیط زیست انداخت توی دهن مردم …
    خدا کنه مردم یه کم به وجدانشون رجوع کنن ، خودم هم مستثنی نیستم …

    پر طرفدار Thumb up 12 Thumb down 1

 19. میثم می‌گوید:

  خسته نباشید محیط بان های عزیز…..
  فقط یه سوال دیده بان هم داره یه جور های سلیقه ای برخورد میکنه.. واین درست نیست ….

  یک سوال فردی که حیوانات وحشی رو اسیر ، نگهداری و رام میکنه و تکثیر میکنه و تعدادشون رو برای مصارف شخصی خودش زیاد میکنه به این فرد چی میگن؟ به چه اسمی صداش میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  (خواهشن فقط از اسم های توهین امیز استفاده نکنید که در شان هیچ کدوم ازما نیست حتی خوندنش)

  پر طرفدار Thumb up 6 Thumb down 1

 20. kooshan می‌گوید:

  با سلام
  دوستان گرامی اتهام زدن بدون دلیل و با لحن نامناسب خطاب کردن اشخاص از ادب و اخلاق بدور است
  اگر مدارک مستند از آقای ا… دارید ارائه کنید تا به ایشان اعتراض کنیم
  کاری نکنیم تا اندک افرادی که عملا برای وضعیت نابسامان محیط زیست کشور تلاش میکنند دلسرد شوند

  پر طرفدار Thumb up 10 Thumb down 3

 21. دنیا می‌گوید:

  هیچکدوم ازما نمیدونیم عاقبت این بچه کل و بز چی میشه
  من به همه!!! حق میدم به هر حال هرکس یه عقیده و یه طرز فکر داره
  این آقای محیط بان تمام تلاششو واسه زنده نگه داشتن این کل و بزها میکنه اون هم مثل ما دوس نداره واسشون اتفاقی بیفته !!!! اینقد به این بیچاره ها نتوپید!

  پر طرفدار Thumb up 4 Thumb down 0

 22. امین گچساران می‌گوید:

  من خودم اهل این منطقه هستم. قسمتی از منطقه حفاظت شده خاییز در بهبهان است. این منطقه به خاطر حفاظت شدید بسیار غنی است. کاشکی همه جا رو مثل اینجا محافظت می کردن
  یا علی

  پر طرفدار Thumb up 5 Thumb down 0

 23. شیرین می‌گوید:

  خیلی خیلی گزارشتون کامل و عالی بود
  خیلی وقتا بعد از خوندن خبر کلی سوال برام میموند مثل جریمه، شماره تماس و … ولی ایندفعه لذت بردم
  ممنون از عزیزایی که پیگیر جریان تا پیدا کردن دو تا نور چشم ایرانی بودن
  خسته نباشید و خدا قوت
  امروز عکس ماهی رو دیدم که براش وسایل ساخته بودن که با وجود معلولیت با تجهیزات زندگیشو بکنه
  البرزمون که رفت به فکر دیگر البرزا باشیم

  پر طرفدار Thumb up 3 Thumb down 0

 24. arjan می‌گوید:

  با سلام به تمامی دوستانی که نظراتشون رو گذاشتن اما شما آقای دیده بان و دوستان به چشم خود دیدید که این حیوانات به دست این فرد شکار شده و مادرش رو کشتن و حیف و میل کردن و منتظر بودن که این دو راس بزرگ بشن و اونها رو هم بکشن و بخورن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  شما از کجا میدونید شاید این خانواده به واقع این دو راس بز رو از مرگ حتمی در دوران کودکی نجات دادند …..
  محیطبان گرامی و مسولان محیط زیست به واقع اگر شما نمی خواهید که این حیوانات به دام انسانها نیوفتند برایشان راه چاره ای داشته باشید که در هنگام سرما و کمبود غذا به حاشیه جاده ها و شهرها پناه نیارن و به دست انسانها اسیر نشن …..

  پر طرفدار Thumb up 6 Thumb down 1

  • الفرد می‌گوید:

   دوست عزیز اگر اینها واقعا هدفشون کمک به این حیوانات بوده و ریگی در کفششان نبود باید به محیط زیست خبر میدادن.

   پر طرفدار Thumb up 5 Thumb down 0

   • arjan می‌گوید:

    آقای محترم چه ریگی به کفششون باشه وقتی کنار جاده پیدا شدن و اینها رو از خطرات جاده ای نجات دادن و بزرگ کردن و بدون اینکه مادر داشته باشن تونستن بزرگشون کنن ممکنه چه ریگی باشه؟؟؟؟؟؟؟؟
    اگر اینها طماع بودن که میفروختنشون یا میکشتن و میخوردن ؟؟؟؟؟ اگر شکارچی بودن حداقل باید شناخته شده باشن برای محیط زیست و یا اسلحه شکاری در منزلشون پیدا میکردن.
    نه اینکه خرجشون کنن و بعد….
    چرا اینهمه شکار غیر مجاز در محوطه خاییز میشه این محیط بانان نمیبینن؟؟؟؟ لطفا یکطرفه به قاضی نرید.

    موافقم / مخالفم Thumb up 1 Thumb down 0

 25. ali می‌گوید:

  خسته نباشید ای عزیزمان….

  پر طرفدار Thumb up 3 Thumb down 0

 26. حمید می‌گوید:

  سلام خدمت تمام کسانیکه دلشون برای محیط زیست میسوزه
  دوستان من نظرم اینکه از خونه خودمون شروع کنیم به افراد خونمون از همکنون رسم دانه ریختن برای پرنده ها رو یاد بدیم خیلی لذت داره وقتی پرندهی دانه که ریختی میخوره یه احساس قشنگ بهت دست میده
  موفق باشید

  پر طرفدار Thumb up 5 Thumb down 0

 27. مهدی عاشق حیات وحش می‌گوید:

  چقدر خوشگلو نازن خدارو شکر سالم هستن کاشکی میشد برشون گردوند به محل زندگیشون

  پر طرفدار Thumb up 5 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>