آیین نامه حفاظت از محیط زیست دریایی در مقابل آلودگی نفتی به تصویب دولت رسید

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: دولت در جلسه روز گذشته (یکشنبه ۹۳/۲/۲۸) خود‌ آیین‌نامه قانون حفاظت از دریاها و رودخانه‌های قابل کشتیرانی در مقابل آلودگی به مواد نفتی را تصویب کرد.

در جلسه روز گذشته هیات وزیران، وزارت کشور موظف شد با همکاری همه دستگاه های اجرایی و از طریق استانداری ها فرمانداری ها بخشداری ها، شهرداری ها و دهیاری های استان های ساحلی و همچنین استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و سازمان های مردم نهاد، سواحل کشور را در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، ایمنی، امنیتی و عمرانی مدیریت و ساماندهی نماید.

همچنین به منظور حفاظت از محیط زیست دریایی و به دلیل تنوع و حجم بالای منابع آلوده کننده نفتی ناشی از فعالیت کشتیرانی و سکوهای اکتشاف و استخراج نفت به ویژه در منطقه خلیج فارس و دریای عمان و اعمال حاکمیت موثر بر آب های تحت حاکمیت و ضرورت مقابله با آلودگی نفتی آیین نامه قانون حفاظت از دریاها و رودخانه های قابل کشتیرانی در مقابل آلودگی به مواد نفتی به تصویب هیات وزیران رسید.

+45
-15
  

6 دیدگاه

 1. عرفان می‌گوید:

  یه فکری واسه پلنگ و یوز کنید دریا که وضعیت بدی نداره پلنگ و یوز بی گناه دارن کشته میشوند

  داغ Thumb up 4 Thumb down 12

  • امیر می‌گوید:

   عرفان عزیز
   حفاظت از محیط زیست دریایی منافاتی با حفاظت از حیات وحش ندارد و هر دو لازم است.
   فراموش نکنیم که حفاظت از آبزیان، مرجانها(که در سالهای اخیر بدلایل مختلف از قبیل جابجایی بدون در نظر گرفتن ملاحظات مربوطه آسیب زیادی دیده اند)،… موضوع مهمی است.

   پر طرفدار Thumb up 4 Thumb down 0

 2. Behnaz می‌گوید:

  مملکت درگیر مشکلات متعددی هستش و باید به همه آنها رسیدگی کرد.
  بحث آلودگی نفتی هم جدیه. نمیشه همه چیو ول کرد چسبید به یوز . هر چیزی به جای خود

  پر طرفدار Thumb up 8 Thumb down 0

 3. امیر می‌گوید:

  امیدوارم در طرحهای توسعه ای توجه ویژه ای به حفاظت از محیط زیست دریایی شود و از اجرای طرحهای توسعه ای که آنرا بخطر می اندازد مانند خط لوله صدور نفت از بندعباس خودداری شود.

  موافقم / مخالفم Thumb up 2 Thumb down 0

 4. امیر می‌گوید:

  شایسته است آئین نامه حفاظت از محیط زیست دریایی فقط به آلودگی نفتی محدود نگردد و به هرنوع آلودگی یا اقدام تخریبی که سلامت آنرا بخطر اندازد تعمیم داده شود و برای اجرای آن در سطح ملی و بین المللی اقدامات مؤثری صورت پذیرد.

  پر طرفدار Thumb up 3 Thumb down 0

 5. محیط بان جعفری می‌گوید:

  عرفان عزیز : به دریا رفته می داند مثیبت های دریا را
  کاش جنوب بودی می دیدی هر روز این قاچاقچیان بی رحم چقدر گازوئیل و نفت را به خورد آبزیان از قبیل ماهی ، میگو ، دلفین ، مرجان و… می دهند.

  پر طرفدار Thumb up 4 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>