نایب رییس مجلس: حفظ محیط زیست و بهداشت آب بسیار با اهمیت است

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم اجرای صحیح قانون در کشور گفت: حفظ سلامت محیط زیست و بهداشت آب رودخانه ها یک موضوع بسیار مهم است و در این رابطه باید ساخت و سازهای حریم رودخانه ها ساماندهی شود.

به گزارش خانه ملت، محمدحسن ابوترابی فرد روز دوشنبه ۱۲ مردادماه در نشست مشترکی که با حضور چیت چیان وزیر نیرو و مسئولان استان البرز در مجلس برگزار شد، در خصوص ساخت و سازهای حریم رودخانه های کشور گفت: اجرای صحیح قانون در هر موضوعی یک اولویت برای مسئولان کشوری محسوب می شود بنابراین باید به وضعیت ساخت و سازهای حریم رودخانه ها رسیدگی شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در این رابطه ادامه داد: احترام به حقوق شهروندی یکی از موضوعات مهمی بوده که تمامی مسئولان کشور باید به آن اهتمام ورزند و حتی اگر رفتار مردم در برخی مواقع خلاف قانون باشد، باید اعمال قانون با کمال احترام صورت گیرد.

ابوترابی فرد با تأکید بر رسیدگی به مسائل مربوط به ساخت و سازهای حریم رودخانه های کشور افزود: بحث حفظ سلامت محیط زیست و حفظ بهداشت آب سدها از موارد بسیار با اهمیت است که یکی از عواملی بود که باعث شد جلسه امروز تشکیل شود.

وی با بیان اینکه در اعمال قانون باید از تبعیض پرهیز تا شأن مردم  حفظ شود، افزود: با توجه به پیگیری نمایندگان مردم کرج در خصوص مطالبات مردمی که در روستاهای حریم رودخانه کرج قرار دارند جلسه امروز با حضور جمعی از مسئولان استان البرز تشکیل شده که زمینه ساز رفع مشکلات مردم این منطقه خواهد بود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی  یادآور شد: کمیته ای با محوریت وزارت کشور که نماینده ویژه وزیر نیرو در آن حضور دارد از طریق استانداری البرز به مسائل ساخت و سازهای حریم رودخانه کرج رسیدگی خواهد کرد.

در این دیدار چیت چیان وزیر نیرو، با بیان اینکه وزارت نیرو با ساخت و سازهای حریم رودخانه ها برخورد می کند، گفت: دلیل برخورد وزارت نیرو با ساخت و سازهای غیرقانونی حریم رودخانه کرج، اهمیت تامین آب آشامیدنی با کیفیت مطلوب برای مردم تهران و کرج است بنابراین، این وزارتخانه با ساخت و سازهای غیر فنی که باعث آلودگی آب سد کرج می شود براساس قانون برخورد می کند.

لازم به ذکر است در این جلسه کولیوند نماینده مردم کرج در مجلس، نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کل کشور، سردار کامرانی صالح فرمانده نیروی انتظامی البرز و جمعی دیگر از مسئولان استانی در خصوص ساخت و سازهای حریم رودخانه کرج و مشکلات مردم روستای واریان گزارشاتی ارائه دادند.

+2
-35
  

6 دیدگاه

 1. فیلد من می‌گوید:

  فقط گفتند؟؟ دستشون درد نکنه که گفتند اما اقدامی…تصویبی…چیزی…؟

  پر طرفدار Thumb up 5 Thumb down 0

 2. شکارچی نیمه پشیمان می‌گوید:

  اونا سخته
  حرف راحته
  قول راحته
  مواظب آب باشین دیگه …..همین

  پر طرفدار Thumb up 4 Thumb down 0

 3. DORNA می‌گوید:

  یک چند تا بلای آسمانی دیگه بر سر مردم نازل شود، مسئولان بهتر متوجه اهمیت پاسداری از محیط زیست می شوند!

  موافقم / مخالفم Thumb up 1 Thumb down 0

 4. kooshan می‌گوید:

  اظهارات نایب رئیس محترم مجلس که گفته اند ” حفظ محیط زیست و بهداشت آب بسیار مهم است ” و اجرا و اعمال صحیح و محترمانه قانون را مهم دانسته اند و بعلاوه در برخورد با کارهای خلاف قانون مردم بر رعایت حقوق شهروندی ، پرهیز از تبعیض و حفظ شأن آنان تأکید کرده اند قابل تقدیر است .

  موافقم / مخالفم Thumb up 1 Thumb down 0

 5. اشترانکوه - دریاچه گهر ازنا می‌گوید:

  کلا در مجلس خطیب و منتقد و نظر دهنده زیاد داریم اما مجری قوانین کارآمد کم داریم…چند وقت پیش هم ی فراکسیون محترمی انتقاد کوبنده ای کرده بود در حد لالیگا …

  موافقم / مخالفم Thumb up 1 Thumb down 0

 6. دوستدار محیط زیست و حیات وحش ایران می‌گوید:

  چندین سال است کارشناسان هشدار میدهند همه چشمانشان را بسته اند . دریاچه ارومیه را اگر بکسی میگفتند خشکش میکنم باو میخندیدند اما انرا خشک کرده اند و چندین تالاب و رود و … خشک شده اند . جنگلها نابود شده زمین خواری انقدر زیاد است که اگر سازمان محیط زیست و جنگلبانی چند صد وکیل بگیرند شاید صد سال دیگر در دادگاهها زمینها مسترد شود تازه این درحالیست که در این مدت زمینخواری صورت نگیرد . مجلس محترم و نمایندگانش هستند که باید قوانین محکم برای متخلفین طبیعت و محیط زیست بتصویب برسانند .

  موافقم / مخالفم Thumb up 1 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>