سرباز وظیفه محیط زیست مورد ضرب و شتم شکارچیان متخلف قرار گرفت

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): شب گذشته هنگامیکه محیط بان منطقه حفاظت شده جهان نما مشغول گشت شبانه در فصل گاوبانگی بودند، سرباز وظیفه محیط زیست که به همراه یکی از همیاران درون پاسگاه بود نیمه های شب متوجه پروژکتورکشی در منطقه شدند.

مدیر روابط عمومی حفاظت محیط زیست گلستان در این باره گفت: سرباز وظیفه امیرآبادی و همیار جهت بررسی موضوع به سمت نور حرکت کرده و با یک خودوری پیکاپ روبرو شدند که بوسیله نور پروژکتور مشغول جست و جوی مرال (گوزن قرمز) بودند.

احمد دباغیان اظهار داشت: سرباز امیرآبادی طی تماس بی سیمی محیط بانانی که در گشت بودند را مطلع نموده و سپس خودروی پیکاپ را متوقف نمود.

در این لحظه پنج نفر سرنشین پیکاپ از خودرو پیاده شده و ابتدا اسپری اشک آور را به سمت صورت سرباز امیرآبادی پاشیده و سپس با چوب و چاقو وی را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

متخلفین لحظاتی پیش از رسیدن محیط بانان صحنه را ترک نمودند اما سرباز امیرآبادی و همیاری که همراه وی بود شماره پلاک خودرو را برداشته و خود متخلفین را نیز که از اهالی یکی از روستاهای منطقه هستند شناسایی نمودند.

با رسیدن محیط بانان سرباز وظیفه امیرآبادی که از ناحیه کمر مورد اصابت چوب و از ناحیه کتف هدف چاقو قرار گرفته بود و خونریزی داشت را به بیمارستان منتقل شده و تحت مداوا قرار گرفت.

در این رابطه با شکایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان پرونده ای به جرم تمرد، درگیری و ضرب و جرح مامور دولت حین انجام وظیفه در مراجع قضایی تشکیل شده و هر پنج متخلف به دادگاه معرفی شده اند.

+236
-59
  

13 دیدگاه

 1. چغوک می‌گوید:

  اگر چنین اتفاقی در تهران رخ می داد ، این اراذل و اوباش به جرم محاربه و اقدام به قتل ، حکم اعدام می گرفتند .

  پر طرفدار Thumb up 61 Thumb down 20

 2. داریوش می‌گوید:

  انشالله قاضی هر پنج متهمو بفرسته آب خنک تا بفهمن نباید غلط زیادی میکردن

  پر طرفدار Thumb up 47 Thumb down 15

 3. armin می‌گوید:

  از مرز فاجعه عبور کردیم

  پر طرفدار Thumb up 44 Thumb down 11

 4. DORNA می‌گوید:

  من اگر قاضی بودم حکم شلاق مفصلی برایشان صادر می کردم جوری که اثرش تا آخر عم روی کمرشون یادگار بمونه…

  پر طرفدار Thumb up 47 Thumb down 12

 5. محمد رضا می‌گوید:

  باید توسط نیروی انتظامی هم صورتجلسه ای تنظیم می شد و با ارسال آن به مراجع قضایی قاضی حکم جلب این اراذل را صادر می کرد! آخه به دادگاه معرفی شدند چیه؟؟؟
  کلی زمان تلف میشه تا بیان یا نیان که بعد قاضی حکم یا قراری صادر کنه
  در مورد این اوباش نباید زمان را از دست داد!
  بایستی شبانه اعضای قوم ظالم را دستگیر کنند و چند شب در بازداشت حسابی از خجالتشان در بیان بعد دادگاه و یه حکم قصاص مشابه و تبعید و زندان و کار اجباری!!!

  پر طرفدار Thumb up 27 Thumb down 10

 6. اشترانکوه - دریاچه گهر ازنا می‌گوید:

  اراذل رو شلاق حسابی بزنن

  پر طرفدار Thumb up 24 Thumb down 9

 7. پلنگ هرمزگان می‌گوید:

  اینها رو باید وارونه سوار الاغ کنند و در سطح محل سکونتشان بگردانند

  پر طرفدار Thumb up 25 Thumb down 8

 8. رضا می‌گوید:

  انشا الله بزودی حال سرباز وطیفه شناس خوب شود و مرتکبین این عمل که مصداق بارز تمرد از مامورین ضابط قوه قضاییه وشروع به قتل می باشند دستگیر و مجازات شوند تا درس عبرتی برای قانون شکنانی از این دسته باشند که به خود اجازه میدهند ضمن شکار غیر مجاز با مامورین نیز درگیر شوند

  جای بسی شکر و سپاس الهی است که حادثه جدی رخ نداده تا دوباره خانواده محیط زیست عزادار یکی دیگر از فرزندان برومندش گردد

  امید است که سازمان با تجهیز هرچه بیشتر نیروها به تجهیزات پلیسی لازم و همچنین بکار گیری مامورین زبده (عدم بکارگیری سرباز) و بهره گیری از آموزشهای پلیسی روز دنیا در برخورد با مجرمینی که مجهز به چنین تجهیزاتی هستند موفقتر عمل نموده و ضریب ریسک و برخورد فیزیکی مامورین را کاهش دهد

  پر طرفدار Thumb up 21 Thumb down 4

 9. ایمان می‌گوید:

  به امید تندستی و به روزی سرباز زحمتکش و باوجدان
  و به امید کیفر مناسب این افراد گستاخ

  پر طرفدار Thumb up 16 Thumb down 4

 10. سید حسین می‌گوید:

  دوباره فصل گاوبانی و متخلفینی که از فرصت سو استفاده کرده و به کشتن مرال میروند.
  اون منطقرو و آدماشو مثل کف دست میشناسم سالهاست محیطبانی با محلیهای بانفوذ و گردن کلفت سرمایه دار و پشت هم و البته شدیدا شکارکش مقابله میکنه و همیشه آش و کاسه همینه.
  اینها هم پی همه چیو به تن مالیدن از ۵ نفری بودن و اسپری و… معلومه نقشه داشتن شایدم گوزنی زده بودن و میخاستن از جریمه ۳۵ ملیونی فرار کنن !
  خدا رحم کنه انشاله ازین درگیریا نبینیم

  پر طرفدار Thumb up 13 Thumb down 4

 11. سعید می‌گوید:

  این قاتلان طبیعت را اگر بعد از دستگیری به عنوان “”خدمتکار اجباری”" برای بیماران و ساکنان “”شهرک بابا باغی”" تبریز اعزام کنند به قطع و یقین ۹۹ درصد این جور جنایت ها علیه حیات وحش و حافظان حیات وحش کم میشود.

  همین که مجرم عزیز حکمش را خواند که مثلا به مدت دو سال در شهرک باباباغی تبریز خواهد بود و اسم این شهرک را از اطرافیان یا اینترنت جستجو کند به احتمال ۹۹ درصد شلوار محترم دچار رطوبت خواهد شد و

  این تازه اول ماجراست……….

  پر طرفدار Thumb up 9 Thumb down 3

 12. رشید می‌گوید:

  یک فرق(از بین هزاران تفاوت) بسیار ناچیز بین شکارچی مجاز و این شکار دزدان . قابل توجه دوستداران احساسی حیات وحش

  پر طرفدار Thumb up 9 Thumb down 1

 13. عبدالرضا سپهری می‌گوید:

  ضمن آرزوی سلامتی برای این سرباز زحمت کش ، و همه تلاشگران عرصه حفظ محیط زیست ، امیدوارم دادگاه محترم حکم مقتضی و موثر و بازدارنده برای این شکارچیان شرور و بی رحم و بی عاطفه صادر کنه

  ضمناً برای سازمان محیط زیست نیز باید تاسف خورد که حتی یک افشانه (اسپری) برای دفاع در اختیار مامورین خودش قرار نمی دهد که همواره در معرض تهدید جانی و خطر درگیری هستند ولی متخلفین مجهز به آن هستند

  پر طرفدار Thumb up 5 Thumb down 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>