درصورت تاخیر در ارائه لایحه حمایت از محیطبانان ابتکار باید پاسخگوی مجلس باشد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس، با ابراز تاسف از مجروح شدن محیط بان آستارایی از سوی شکارچیان غیرمجاز گفت: در صورت تاخیر بیشتر دولت در ارائه لایحه حمایت از محیط بانان ابتکار باید در مجلس پاسخگو باشد.

جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه فراکسیون محیط زیست مجلس به صورت جدی پیگیر رفع مشکلات محیط بانان است، تصریح کرد: بار دیگر به خانم ابتکار هشدار می دهیم که لایحه حمایت از محیط‌بانان را هرچه سریع‌تر به مجلس ارائه کند و چنانچه سریع تر نسبت به این کار اقدام نکند باید در مجلس پاسخگو باشد.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی، با ابراز تاسف از مجروح و زخمی شدن محیط بان آستارایی از سوی شکارچیان غیرمجاز از تاخیر دولت در ارائه لایحه حمایت از محیط بانان به مجلس انتقاد کرد و گفت: هرچند قرار بود دولت هرچه سریع‌تر لایحه مذکور را به مجلس ارائه کند اما متاسفانه همچنان در ارائه آن تعلل می‌کند در حالی که خطرات زیادی از سوی شکارچیان غیرمجاز این قشر مظلوم و بی‌دفاع را تهدید می‌کند.

مجازات شکارچیان غیرمجاز باید تشدید شود

کوچکی‌نژاد بر ضرورت تشدید مجازات شکارچیان غیرمجاز تاکید کرد و گفت: میزان مجازات متعدیان به حافظان محیط زیست باید به گونه ای باشد که دیگر هیچ شکارچی غیرمجازی جرات تعدی و تجاوز به محیط بانان را نداشته باشد.

وی بر لزوم پرداخت سریع‌تر دیه محیط بانان شهید و افزایش حمایت ها از آنها تاکید کرد و گفت: سازمان حفاظت محیط زیست باید حمایت‌های لازم را از محیط بانان آسیب دیده در دستور کار خود قرار داده و به عنوان متولی تلاش جدی برای پیگیری سریع تر پرونده آنها داشته باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، شغل محیط بانی را شغلی بسیار پرخطر و طاقت فرسا خواند و گفت: با وجود تمامی مشکلات و خطراتی که از سوی شکارچیان غیرمجاز حافظان طبیعت را تهدید می‌کند اما این قشر با تمام توان از محیط‌ زیست و گونه های نادر جانوری حفاظت می‌کنند درحالی که با مشکلات معیشتی، اجتماعی، قضایی زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

نائب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه حمایت های قضایی، اقتصادی و اجتماعی از محیط بانان به صورت جدی باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: همانطور که نیروی نظامی و انتظامی کشور در حین ماموریت و در مقابله با اشرار با اقتدار تمام از سلاح خود استفاده و در صورت تعدی اشرار و قانون شکنان به آنها بالاترین مجازات برای متعدیان در نظر گرفته می شود بنابراین باید تمهیداتی اندیشیده شود تا محیط بانان هم در مواجهه با شکارچیان غیرمجاز و متعدیان به محیط زیست بتوانند از سلاح خود استفاده کنند.

+4
-250
  

7 دیدگاه

 1. میش مرغ می‌گوید:

  هنوز لایحه إرسال نشده ؟؟؟
  خسته نباشید

  پر طرفدار Thumb up 11 Thumb down 4

 2. محسن رزاقی، ((سلام بر حامیان جانداران)) می‌گوید:

  خدا را شکر که بالاخره صدایی یکی برای حق بلند شد. واقعا هم قضیه خیلی دردآوره و در حق محیط بانان عزیزمان همیشه اجحاف شده است.
  من به نوبه خودم از ایشون تشکر میکنم. خدا کنه که فقط حرف نبینیم، عمل هم ببینیم.
  از دیده بان محترم بخاطر پوشش خبر متشکرم ما همچنان منتظر پیگیری بیشتر این خبر هستیم.

  داغ Thumb up 7 Thumb down 5

 3. محمد کریمی می‌گوید:

  همین الان برای جریمه ها و فرار از مجازاتهای فعلی دارند محیط بانان را می کشند، آن وقت از افزایش مجازات میگویند!!
  همه کارها که با ضرب و زور درست نمی شود! بهتر است از وزیر آموزش و پرورش بخواهید لایحه ای در این زمینه ارایه دهد.

  پر طرفدار Thumb up 11 Thumb down 3

 4. وحید می‌گوید:

  خانم ابتکار اون جدیت لازم رو بکار نمیگیرن.
  تاخیر لایحه دولت هم برای محیط بانان تازگی نداره.
  اگر عشق به کار محیط بانی نبود کدام بنی بشری حاضر میشد برای چندر غاز پول محیط بانی کنه.
  واینکه فقط جریمه هارو زیاد کنن وگرنه زندان باعث میشه یه خانواده در بدر شه.

  پر طرفدار Thumb up 17 Thumb down 4

 5. کاسپین می‌گوید:

  خانم ابتکار
  حالا میدان عمل است سکاندار محیط زیست هم جنابعالی هستید
  چند سال پیش شما به دولت سابق و عملکردش در زمینه محیط زیست انتقاداتی داشتید حالا که خودتان سکاندار هستید
  تا مهلت دارید اقدام کنید .

  پر طرفدار Thumb up 7 Thumb down 2

 6. یک محیط بان می‌گوید:

  لایحه ای که در فضای مجازی دست به دست می شد نوش دارو بعد مرگ سهراب هست
  لایحه باید به گونه ای باشد که حداقل به فکر معیشت . رفاه و شرایط کاری و تغییر وضعیت بیمه ای و … به مانند نیروهای مسلح گردد

  پر طرفدار Thumb up 9 Thumb down 0

 7. m.h.gh می‌گوید:

  بالا بردن جرایم چیزی جز درگیری و کشت و کشتار در پی نخواهد داشت باید این موضوع فرهنگ سازی شود

  موافقم / مخالفم Thumb up 2 Thumb down 3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>