عاملین شکار غیرمجاز کل وحشی به همراه اسلحه قاچاق در قرچغه دستگیر شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): نیروهای یگان محیط زیست قوچان با همکاری نیروهای پاسگاه مرزی بردر گروهان باجگیران و هدایت پس از دو شب گشت و کمین در هوای سرد و زیر صفر درجه منطقه حفاظت شده قرچغه چهار نفر شکارچی غیر مجاز را دستگیر نمودند.

رییس اداره محیط زیست قوچان در این باره گفت: در بازرسی از متخلفین لاشه یک کل وحشی، یک قبضه سلاح گلوله زنی غیرمجاز (قاچاق)، کیسه خواب، چاقو، اره، مهمات و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.

رحمان حسین زاده اظهار داشت: متهمین پس از دستگیری و تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک کل یا بز وحشی معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است که متهمین می بایست این مبلغ را به حساب دولت واریز نمایند.

متهمین در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی در منطقه حفاظت شده محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهند شد.

بر اساس بند الف ماده ۶ قانون «مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز» مصوب ۱۳۹۰/۶/۷ ، هر کس بطور غیرمجاز سلاح شکاری و یا مهمات آن را خریداری، نگهداری و یا حمل نماید به حبس از ۹۱ روز تا شش ماه و یا جزای نقدی تا سقف بیست میلیون ریال محکوم خواهند شد.

همچنین بر اساس ماده ۱۸ قانون فوق الذکر، کلیه سلاح ها، مهمات، اقلام و مواد کشف شده موضوع این قانون به موجب حکم دادگاه به نفع دولت (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) ضبط میشود.

+7
-67
  

1 دیدگاه

  1. امیر عرفان می‌گوید:

    هر روز کشتار شکار تازه دیده بان خیلى از اتفاق هارا نمیزارد و خیلى ها هم شکارى انجام میدهند و نه محیط بانى میفهمد نه کسى
    شکار خیلى زیاد است واقعا باید فکرى کرد ۹۰% شکار های. که میشود محیط بانان متوجه نمیشوند
    امیدوارم نسل بعد حداقل بتواند کل را ببیند زیرا تا ان موقع همه جى با این روند منقرض شده

    پر طرفدار Thumb up 8 Thumb down 4

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>