ابتکار: بررسی لوایح حمایت از محیط‌بانان و مقابله با حیوان آزاری در دولت به اتمام رسید

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست از پایان کار در دولت خبر داد و گفت: این لوایح به زودی به مجلس ارائه خواهد شد.

حمایت ابتکار از دستور وزیر جهاد کشاورزی در مورد توقف بهره برداری صنعتی از جنگل های شمال

معصومه ابتکار در گفت‌وگو با خانه ملت در خصوص طرح تنفس جنگل، گفت: نامه وزیر جهاد کشاورزی به رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در خصوص توقف بهره‌برداری از جنگل اقدامی شایسته بود و سازمان حفاظت محیط زیست هم از این موضوع بسیار استقبال می‌کند.

ابتکار با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور تصمیم بسیار به هنگام و خوبی درباره اجرای طرح تنفس جنگل‌ها گرفتند، تصریح کرد: با کمک دولت این اقدام باید سریعتر عملیاتی شود، چراکه با این کار از جنگل‌های طبیعی به ویژه جنگل‌های هیرکانی کشور صیانت و حفاظت می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه حمایت مردم و همکاری صنایع برای اجرای طرح تنفس جنگل و توقف بهره‌برداری ضروری است، افزود: مشاغل جایگزین برای افرادی که پیش از این اقدام به بهره‌برداری از جنگل می‌کردند از موضوعاتی است که باید در دستور کار دولت قرار گیرد. این طرح به یقین از قاچاق چوب نیز جلوگیری خواهد کرد.

لایحه حمایت از محیط‌بانان و مقابله با حیوان‌آزاری آماده ارائه به مجلس

رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست در ادامه، یادآور شد: حذف موضوع افزایش حقوق و مزایای محیط‌بانان از لایحه هوای پاک به دلیل عدم ارتباط این موضوع با هوا انجام گرفت و در لایحه حمایت از محیط بانان بدان پرداخته خواهد شد. لایحه حمایت از محیط‌بانان و لایحه مقابله با حیوان آزاری هم بررسی و آماده شده و هم اکنون در کمیسیون لوایح دولت مطرح است، بنابراین به زودی به مجلس ارائه خواهد شد.

+8
-23
  

5 دیدگاه

 1. Ali می‌گوید:

  امرى مورد غفلت که انشا الله در فرهنگ ما نهادینه شود.اما یک انتقاد:براى حمایت از حقوق حیوانات شهرى یا سیرکها وباغ وحشها ،سازمان ونهادى دیگر مورد نیاز است.این امور بار اجرایى سازمان را بالا میبرد وانرا از وظایف اصلیش اگر بازندارد،دچار افت مى نماید.

  پر طرفدار Thumb up 11 Thumb down 2

 2. مهرداد می‌گوید:

  خداکنه مجلس هم بدون هیچ معطلی این قانون را تصویب و لازم الاجرا کنند

  پر طرفدار Thumb up 10 Thumb down 2

 3. کلارى می‌گوید:

  شکار هم بدترین نوع حیوان آزارى است.

  داغ Thumb up 16 Thumb down 15

 4. رضا1394 می‌گوید:

  با سلام
  ضمن تشکر برای حفظ جنگلهای هیرکانی خواهشمند است برای جنگلهای ارزشمند بلوط زاگرس (که ۴۰ درصد آب کشور را تولید می کنند یعنی کار و زندگی و سلامت میلیونها نفر و چندین استان به آن وابسته است و متاسفانه به علت فشار و بهره برداری های گوناگون در حال نابودی و زوالند) مثل جنگلهای شمال برنامه نگهداری و ساماندهی و احیا، تهیه و اجرا فرمایید.

  پر طرفدار Thumb up 15 Thumb down 0

 5. کاسپین می‌گوید:

  خانم ابتکار
  لطفا زودتر به وعده هایی که داده بودید عمل کنید چون زمان زیادی از دست رفته و وقت چندانی باقی نمانده .
  انتقال جاده جنگل گلستان
  حمایت از محیط بانها
  استخدام نیرو در سازمان محیط زیست
  آلودگی هوا
  و……………………………………….

  پر طرفدار Thumb up 5 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>