میزان بارش ها در سال جاری ۵۱ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، ارتفاع ریزش‌های جوی از ابتدای مهرماه سال جاری تا روز شنبه ۱۰ دی ماه به ۵۱ میلی‌متر رسید.

این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌ی مشابه در دراز مدت با ۷۱ میلی‌متر، ۲۸ درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته با ۱۰۴ میلی‌متر، ۵۱ درصد کاهش نشان می‌دهد.

کمترین میزان بارش در حوضه‌های شش گانه اصلی کشور مربوط به حوضه آبریز مرزی شرق با یک میلی‌متر بارش ثبت شده که در مقایسه با سال آبی گذشته ۹۶ درصد و در مقایسه با متوسط ۴۸ ساله، ۹۵ درصد کاهش داشته است.

بیشترین میزان بارش‌ها در ایستگاه دیناسرا در استان مازندران با ۷۶۶ میلی‌متر و کمترین میزان بارش‌ها در ایستگاه‌های چابهار و هوشک سروان در سیستان و بلوچستان و جنت آباد جنگل در خراسان رضوی با صفر میلی‌متر به ثبت رسیده است.

0
-103
  

2 دیدگاه

  1. کوروش می‌گوید:

    کاش به تکنولوژی بارور کردن ابر ها بطور صحیح دست پیدا میکردیم که تاحدی جلوی این مشکل رو بگیریم

    پر طرفدار Thumb up 8 Thumb down 0

  2. مهرداد می‌گوید:

    مسئولان محترم به جای سد سازی و تغییرات اقلیمی زیانبار آن ایکاش روی انتقال و شیرین سازی آب از دریای عمان به سراسرکشور با استفاده از نیروی ارزان و فراوان خورشید و باد سرمایه گذاری کنند،نفرمائید غرممکن است (امارات درحال ساخت بزرگترین آب شیرین کن خورشیدی جهان است) …

    موافقم / مخالفم Thumb up 1 Thumb down 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>