عاملین شکار دو کل و بز وحشی در بهرام گور پس از واریز دویست میلون ریال جریمه نقدی به دادگاه معرفی شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): روز چهارشنبه پانزدهم دیماه به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر حضور شکارچیان غیرمجاز در حوزه محیط بانی باغ چوبی سیرجان، نیروهای یگان محیط زیست منطقه حفاظت شده بهرام گور عازم محدوده مذکور شدند.

رییس منطقه حفاظت شده بهرام گور و پارک ملی قطرویه در این باره گفت: محیط بانان به جست و جوی منطقه پرداخته و با تاریک شدن هوا به ناچار در مسیرهای خروجی به کمین نشستند.

احمد رستگار اظهار داشت: حوالی ساعت ۲۲/۳۰ شب یک خودروی پژو ۴۰۵ نقره ای درحالیکه قصد عبور از مسیر خاکی به سمت جاده آسفالت سیرجان قطرویه را داشت توسط مامورین مشاهده شد.

محیط بانان به خودروی مذکور دستور ایست دادند اما راننده پژو با مشاهده مامورین تغییر مسیر داده و با سرعت بسیار زیاد به سمت یک روستا متواری شد.

محیط بانان به تعقیب خودروی فراری پرداخته و آنرا در نزدیکی یک روستا متوقف نمودند.

راننده خودرو توسط محیط بانان بازداشت شده و اعتراف نمود که لاشه شکارها را حین فرار به بیرون از ماشین پرتاب کرده و شکارچی اصلی که صاحب اسلحه نیز بوده است در بین مسیر از خودرو پیاده و متواری شده است.

نیروهای محیط زیست طی تماس با پاسگاه انتظامی خیر آباد سیرجان درخواست کمک نموده و مامورین نیروی انتظامی نیز بلافاصله در محل حاضر شدند.

مامورین محیط زیست و نیروی انتظامی به جست و جوی مسیر تعقیب و گریز با متخلفین پرداخته و علاوه بر کشف لاشه دو کل و بز وحشی که به بیرون از ماشین پرتاب شده بود متخلف دوم را نیز در نیمه های همان شب به همراه یک اسلحه گلوله زنی ۲۷۰ شناسایی و دستگیر نمودند.

متهمین پس از بازداشت و توقیف خودرو، جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شده و پس از تفهیم اتهام مستقیما به زندان سیرجان معرفی شدند.

رییس منطقه حفاظت شده بهرام گور و پارک ملی قطرویه از مامورین پاسگاه انتظامی خیرآباد سیرجان جهت همکاری مداوم و حمایت های همیشگی آنان تشکر و قدردانی نمود.

شکارچیان متخلف روز پنجشنبه ۹۵/۱۰/۱۶ مبلغ دویست میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک کل و یک بز وحشی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمودند.

همچنین متهمین در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی در منطقه حفاظت شده محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهند شد.

بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید، اسلحه و ادوات کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.

مقام قضایی می تواند با استناد به ماده مذکور و ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی نسبت به ابطال مجوز حمل سلاح کشف شده اقدام و دستور مصادره اسلحه های مربوطه به نفع دولت را صادر نماید.

+21
-103
  

4 دیدگاه

 1. رضا ایرانی می‌گوید:

  چند بار نظر دادم منتشر نکردید برای بار چندم مینویسم
  بد نبود سایت شما هم درگذشت آقای هاشمی را تسلیت میگفت

  داغ Thumb up 26 Thumb down 34

  • Ali timsar می‌گوید:

   عزیز برادر اینجا یک سایت خبری سیاسی نیست .
   همه ما از درگذشت آیت الله ناراحت شدیم ولی به خاطر وجود گروه های چپ و راستی بهتر است سایتی که در زمینه محیط زیست فعالیت میکند بچسبه به همون خاک و آب و هوا و چهارپایان.
   و در ضمن ما اینجا هرروز به خاطر عده ای نفهم به قدر کافی عزاداری داریم.

   پر طرفدار Thumb up 41 Thumb down 25

   • رضا ایرانی می‌گوید:

    دوست عزیز وقتی همه مسائل محیط زیست کشور ما ریشه سیاسی داره چطور مطالب این سایت ربطی به سیاست نداره؟!!
    به قول دوستمون نوشتن یه مطلب نسلیت چقدر وقت میگرفت و ننوشتنش چه کمکی کرد؟؟؟

    داغ Thumb up 8 Thumb down 13

  • رضایی می‌گوید:

   جناب رضا ایرانی

   این بنده ی خدا Ali timsar درست میگوید!

   تا کامنتهای پر از فحش و ناله و نفرین و
   آرزوی اعدام و شکنجه و تبعید و
   تشویق و تلاش برای ایجاد درگیری و خونریزی بین هموطنانمان در کوه و بیابان مانده

   دیگر وقت برای کارهای دیگر نمیماند!!!!!!!!!!!

   حالا ما کار به وفات آقای هاشمی و یا هر کسی دیگر و مسائل سیاسی پیرامونش نداریم.

   اما تسلیت برای فوت یک هموطن که زمان و تایم زیادی از یک سایت و دست اندر کارانش نمیگیرد.

   پر طرفدار Thumb up 18 Thumb down 13

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>