شکارچیان قوچ وحشی پس از تهیه فیلم «شکاربان پسند» از عمل غیراخلاقی خود با تلاش محیط بانان دماوند دستگیر و پس از واریز جریمه به دادگاه معرفی شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): روز شنبه ۹۵/۱۲/۷ نیروهای یگان محیط زیست دماوند در استان تهران حین گشت و کنترل در مناطق آزاد این شهرستان متوجه صدای شلیک گلوله شدند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان دماوند در این باره گفت: محیط بانان به جست و جو پرداخته و پس از مدتی دوربین کشی دو سه شکارچی متخلف را مشاهده نمودند.

عباس میرزاکریمی اظهار داشت: مامورین که دو نفر بودند به دلیل تعداد متخلفین و همچنین فاصله زیاد و احتمال فرار آنها موضوع را به مرکز اداره گزارش داده و تقاضای نیروی کمکی نمودند.

با حضور دو اکیپ کمکی از ماموران محیط زیست دماوند، تلاش برای برخود قانونی با متخلفین آغاز شد.

محیط بانان تا جایی که ممکن بود بصورت نامحسوس به شکارچیان نزدیک شده و در فرصت مناسبی فرمان ایست توسط مامورین صادر شد.

شکارچیان متخلف پس از آنکه متوجه حضور محیط بانان شدند بدون توجه به فرمان ایست مامورین لاشه یک قوچ وحشی و کوله پشتی های خود را رها کرده و با پای پیاده متواری شدند.

لاشه قوچ وحشی کشف شده از شکارچیان متخلف که در فیلم بدست آمده از متخلفین مجروح شده و هنوز زنده بود

محیط بانان نیز به تعقیب متخلفین پرداخته و با توجه به اینکه شکارچیان لاشه شکار را رها کرده و با دست خالی مشغول فرار بودند مامورین سعی کردند فردی را که اسلحه همراه خود داشتند تعقیب و دستگیر کنند.

محیط بانان حین تعقیب و گریز چندین تیر هوایی شلیک نموده و بارها دستور ایست دادند اما متخلفین حاضر به ایستادن نبوده و همچنان به فرار ادامه می دادند.

نهایتا پس از طی مسافتی طولانی متخلفی که اسلحه همراه خود داشتند از شدت خستگی به روی زمین افتاده و به ناچار تسلیم مامورین گردید.

در بازرسی از متهم دستگیر شده یک قبضه اسلحه گلوله زنی ۲۷۰ دوربین دار که جواز حمل آن متعلق به فرد دیگری است کشف و ضبط گردید.

نیروهای محیط زیست پس از هماهنگی با مقام قضایی ضمن انتقال متهم به اداره محیط زیست گوشی تلفن همراه وی را مورد بازبینی قرار دادند.

در گوشی تلفن همراه متهم فیلمی وجود داشت که مربوط به شکار قوچ وحشی در همان روز بوده و کاملا نشان میداد که شکارچیان با قساوت و بیرحمی حیوان بی دفاع را هدف گلوله قرار داده و از صحنه های زخمی شدن، درد کشیدن و نهایتا بریدن سر حیوان فیلمبردای کرده بودند.

نکته جالب اینجاست که متخلفین در فیلم بدست آمده با طعنه اعلام می کنند که یک قصد دارند یک فیلم «شکاربان پسند» تهیه کنند.

همچنین در بازبینی گوشی تلفن همراه متهم تصویری از شکارغیرمجاز یک کل وحشی مربوط به زمان گذشته نیز بدست آمد.

متهم در بازجویی ها هویت دو متخلف متواری را نیز کاملا فاش نموده و مشخصات آنها را نیز در اختیار مامورین محیط زیست گذاشت.

متهم دستگیر شده در جریان بازجویی ها گفت: «هنگامیکه در حال فرار از دست محیط بان بودم و مامورین نیز دائما تیر هوایی شلیک میکردند به شدت ترسیده بودم و با شلیک های هوایی گمان میکردم هر لحظه هدف گلوه قرار میگیرم، در همان زمان بود که استرس و ترس بسیار زیاد یک جانور هنگامیکه از دست شکارچی میگریزد و شکارچی به سمت حیوان شلیک می کند را کاملا درک کردم و از این عمل خود پشیمان هستم.»

با شکایت اداره محیط زیست دماوند پرونده ای در این رابطه در مراجع قضایی این شهرستان تشکیل و بزودی احضاریه و در صورت عدم حضور، حکم جلب متهمین فراری نیز صادر می گردد.

البته یکی از شکارچیان فراری که از متخلفین سابقه دار منطقه نیز به شمار می رود از فاش شدن هویت خود با خبر شده و طی تماس تلفنی با اداره محیط زیست دماوند اعلام کرده است که طی روزهای آینده خودش را به دادگاه معرفی خواهد نمود.

متهم دستگیر شده روز یکشنبه ۹۵/۹/۱۶ مبلغ یکصد میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیر مجاز یک قوچ وحشی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمود.
.

همچنین تصویر بدست آمده از شکار غیرمجاز کل وحشی نیز مربوط به دیگر متهم فراری است که وی نیز پس از حضور در دادسرا می بایست مبلغ یکصد میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیر مجاز یک کل وحشی را به حساب دولت واریز نماید.

متهمین علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست در دادگاه از جنبه کیفری جرم نیز محاکمه شده و به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهند شد.

همچنین با توجه به اینکه جواز حمل اسلحه کشف شده متعلق به فرد دیگری است اسلحه مربوطه غیرمجاز محسوب شده و مقام قضایی می تواند با استناد به ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی نسبت به ابطال مجوز حمل اسلحه کشف شده اقدام و دستور مصادره آن را به نفع دولت را صادر نماید.

فیلم بدست آمده از شکارچیان متخلف مربوط به شکار غیرمجاز قوچ وحشی در همان روز دستگیری را می توانید در اینجا مشاهده کنید:

 

.
———————————————————————————————————————————————————————————-

آخرین اخبار محیط زیست و حیات وحش کشور را بصورت لحظه ای و در کوتاه ترین زمان از طریق کانال تگرام دیده بان دریافت کنید.

+1181
-39
  

33 دیدگاه

 1. ایرانی‌مسلمان می‌گوید:

  فوق‌العاده دلخراش…..

  پر طرفدار Thumb up 38 Thumb down 27

 2. ایرانی می‌گوید:

  درود بشرف محیبانان زحمتکش این مرز بوم
  وقتی فیلم رو ببینید و به گفتگوی مابین این چند شکارچی گوش کنید وقاحت و بیشرمی و خوی وحشی گری رو بوضوح میتونید درمیان تک تک کلمات این بیماران روانی ببینید.
  موجوداتی سخت بیمار که تنها کشتن و ریختن خون میتونه سیراب و آرومشون کنه.
  شجاعانی که تمام رشادت و دلیریشون اسلحه دوربین دار دست گرفتن و از راه دور به سمت حیوانات بی دفاعی که جز فرار هیچ وسیله دفاعی ندارند، تیراندازی کردنه.کاری که از هر بچه ۱۰-۱۲ ساله ای هم برمیاد.
  این مدعیان اسلحه بدست چرا سعی نمیکنند تمام این دلاوریشون رو ببرند در جنگ با داعش به نمایش بگذارند و اونجا از خودشون فاتحانه فیلم و عکس بگیرند؟
  و وقتی گیر میفتند موقع فرار از ترس تا مرز سکته کردن میرسند و اعتراف میکنند که تازه تونستند شرایط حیوان بینوای موقع فرار رو درک کنند!
  امیدوارم قانون فریب این بازیهای و دوغگوی هاشون رو نخورهو بشدت باهاشون برخورد کنه.

  پر طرفدار Thumb up 55 Thumb down 49

 3. فرزین می‌گوید:

  صدای بز در میاری بالا سر حیوون تیر خورده ؟؟؟؟
  تو آدمی ؟؟؟

  پر طرفدار Thumb up 52 Thumb down 33

 4. مسعود شهرابی می‌گوید:

  طوری نام خدا رو برای سر بریدن حیوون مظلوم میارن که‌ هر کس ندونه فکر می‌کنه اینا دارن یه کار خیر میکنن!!

  واقعا طوری صلوات میفرسته که‌ انگار داره یه کار بزرگ برای مخلوقات خدا انجام میده!!

  و لحظه ای به مظلومیت اون موجودی که‌ داره برای لذت یه عده جون میکنه اهمیت هم نمیدن!

  این قوچ سهم شکارچیان طبیعی منطقه بوده و بس

  تا حالا ندیده بودم کسی برای دزدی نام خدا رو بیاره و صلوات بفرسته!!

  شکارچیان امروزی خیلی نوبر هستن دیگه!! این عمل غیر از دزدی هست؟؟

  فیلم شکاربان پسند فیلم خیلی خوبی شد احتمالا بین شکارچیان امروزی اسکار میگیره!!

  داغ شکار به دلشون موند!! و خودشون شکار شدن و فیلم با حضور محیط بانان کامل شد.

  حس شکارچی در حین فرار قابل تامل هست امیدوارم همه شکارچیان به خصوص متخلفین شکار این حس رو تجربه کنن

  تو فیلم اشاره به دو شکار شده پس باید این افراد بابت تخلف دیگری که‌ انجام دادن هم محاکمه و جریمه رو پرداخت کنن

  داغ Thumb up 69 Thumb down 83

  • رضا ایرانی می‌گوید:

   چرا این دیدگاه اینهمه منفی میخوره؟!!
   توی همین سایت که اسمش دیده بان محیط زیست هست یک نظر بر علیه شکار اینهمه منفی میخوره خدا به داد محیط های دیگه که اسمی از حقوق حیوانات نیست برسه
   خدا همه را به راه راست هدایت کنه

   داغ Thumb up 24 Thumb down 43

  • محسن رزاقی، ((سلام بر حامیان جانداران)) می‌گوید:

   آره مسعود جان، آی گفتی،
   درست مثل برادران داعش!
   واقعا که خنده داره، یا بهتره بگم گریه داره، آره، گریه دار مناسب تره!
   با وجود این برادران برای حیات وحش این آب و خاک خون باید گریست!!!

   داغ Thumb up 10 Thumb down 21

 5. امیر عرفان می‌گوید:

  اگر محیط بانى ها زیاد بشه جریمه ها زیاد بشه حقوق محیط بان زیاد بشه دیکه کسى جرعت نداره اسم شکارو بیاره
  هى هم میکن دولت یازدهم به محیط زیست اهمیت میده
  خودتونم دیدید خیلى راحت اومدن تو کوه و شکارشون و کردن و رفتن

  داغ Thumb up 35 Thumb down 44

 6. سلام دوستان
  تا زمانی که تفنگ و فشنگ آزاد است، همینه. من در بابِ شکار آدم دُگمی نیستم؛ در صورتی که امکان شکار وجود داشته باشد، باید شکار را در فصل آن آزاد نمود. به عنوان مثال در مناطقی از جهان گاه تعداد گرگ ها خیلی زیاد میشود که گروه ویژه ای را با کمک یک و یا چند بالگرد می فرستند برای شکار تا توازن در طبیعت به هم نخورَد و باعث نشود نسل بعضی حیوانات ورافتد. همینک آهوی مشک در مناطق شمالی زمین بخاطر شکار از سوی انسان ها و جانوران درنده در خطر نابودی قرار دارد.
  ولی در حیات وحش به شدت ضربه خورده ی میهن ما آزاد ساختن شکار برابر است با تهدید بسیاری از گونه ها. تکرار می کنم: برابر است با تهدید بسیاری از گونه ها؛ زیرا در در طبیعت کشور ما مثل گاو های وحشی آفریقایی یا گوزن شمال زمین سخن از یک میلیون و بیش نیست؛ در طبیعت ایران اغلب جانوران در مرز هستی و نیستی قرار دارند.
  پس چرا عده ای همچنان برای شکار کردن پای می فشرند؟
  بخاطر اینکه: ۱ – شناخت کافی از طبیعت میهن خود و جهان ندارند، و در نتیجه تشخیص خطر نیز دیگر وجود ندارد.
  ۲ – برای عده ای اصلن مهم نیست که نسل جانوری بیفتد و یا نه؛ خود شکار کردن برایشان اصل است تا نابودی کامل جانوران و پرندگان. به عنوان مثال حالا دیگر بسیاری از جانوران و پرندگان که پیشتر فلات ایران زیستگاه شان بود در ایران زمین امروز دیده نمی شوند.
  حال این پرسش پیش می آید که مقصر کیست؟
  بی هیچ تردیدی مقصر اصلی مسئولین امور هستند. برای حیوان چه فرق می کند که به وسیله ی کسی که پول های باد آورده ی هنگفت دارد و قرق های ملی سه استان را برای کشتارگاه به او داده اند، کشته شود و یا به وسیله ی یک شکارچی متخلف!؟
  سوال مهمی ست، نه؟

  و ممنونم از توضیحات جناب رضایی.
  دوست عزیز ولی قضیه ی برخورد های آنگونه فقط پرخاشگری دیگران نیست. در آن قسمت، طبیعی است که حق با شماست. دوستان باید رعایت کنند. زیرا وقتی حق با من است، چه احتیاجی هست که بیایم و به دیگری توهین کنم.
  ولی جناب رضایی، من که همه را عزیز و دوست خطاب می کنم نیز همان جواب را می گیرم!
  چرا؟
  زیرا شکارچی(“قانونی”، غیر قانونی) می داند که اگر سخن منطقی و حقوقی و وجدانی و اخلاقی حبیبی به کرسی بنشیند، او باید با تفنگ حد اقل برای ده سالی خدا حافظی کند.
  برای من رای دیگری بسیار ارزش دارد؛ زیرا راهنمای من است. بار ها از مخالفین شریف خود آموخته ام و خود را مدیون آن ها می دانم. اما اگر با شیوه ی شانتاژ و فشار وارد شوند و همه تسلیم شدن را بپذیرند، من یکی نمی پذیرم؛ زیرا سخنان من از روی احساسات نیست؛ من با تمام هستی خود بدان رسیده ام، چون طبیعت به شدت ضربه پذیر شده ی میهن خود را می شناسم؛ پس در دفاع منطقی و وجدانی و حقوقی و اخلاقی از آن تا آخر می روم؛ چه شما خوشتان بیاید و چه نه. یعنی رای منفی فلان فرد عصبی بی شناختِ سودجو و خودخواه، نه فقط هیچ تأثیری روی من ندارد، بلکه مرا بیشتر آگاه و مسئول می سازد که با نا آگاهی عزیزان هموطن خود دوستانه و روشنگرانه پیوسته یعنی ناگسسته در دفاع از طبیعت برخورد نمایم تا وضعیت طبیعت میهن را آنطور که هست دریابند. در مورد حق جنگل بسیار محدود و نیمه ویران و غارت شده ی ما و حقوق کارگران شریف ایران زمین نیز همین منطق حقوقی و انسانی و وجدانی را دارم؛ پس اینجا کوتاه آمدن معنی ندارد، مگر تسلیم بی عدالتی ها و برخورد های غیر قانونی شده باشی.
  سخن بسیار است که در این اندک نگنجد؛ پس فعلن همین.

  پر طرفدار Thumb up 56 Thumb down 30

  • ایرانی‌مسلمان می‌گوید:

   احسنت هم چون همیشه آقای حبیبی….

   پر طرفدار Thumb up 34 Thumb down 30

   • سلام دوست عزیز
    نظر شما باعث شد که نکته ی بسیار مهمی را اینجا بنویسم و آن این است که وقتی احساس مسئولیت و داشتن وظیفه در آدمی نهادینه شود، دیگر رهایت نمی کند. به امید روزی که همه ی هم میهنان عزیز ما شناختی دقیق در بابِ اهمیت حیات وحش و جنگل و کل طبیعت چنان بیابند که به یک حامی جاودان بدل شوند. این خدمتگزار بسیار کوچک با شناختی که در طول زندگی از اهمیت زمین زیبا یافته، بعد از آن دیگر با هم آمیخته ایم؛ یعنی من و زمین عاشقانه وجود در یک کاسه ریخته ایم. این است که بسیارگاه هر کار که دارم می گذارم و برای زمین نازنین و بسیار بسیار دوست داشتنی می نویسم. به امید اتحاد همه ی ایرانیان برای حفظ طبیعت و حیات وحش میهن.
    به عبارتی دیگر: چو آییم به گِرد هم، آبادی است – نتیجه از آن خرمی، شادی است.

    پر طرفدار Thumb up 30 Thumb down 17

  • رضایی می‌گوید:

   درود دوست من

   سخن شما را در مورد شکننده بودن حیات وحش کشور
   البته در مورد برخی گونه ها میپذیرم . و به همین خاطر است که مدتهاست که به شکار
   بزرگ نپرداخته ام حتی در سالهایی که پروانه ی ویژه ی چهار پا هم صادر میشد من دنبالش نبودم.

   اما صحبت من در یک بخش بر سر نوع برخورد با تخلفات شکار و صید است که معتقدم قطعا” با برخورد قهری و پاک کردن صورت مسئله حل نمیشود.
   و معتقدم که چرا متولیان حیات وحش کشور برای یکبارهم که شده از کشور های پیشرو در این زمینه الگو نمیگیرند!!!؟؟؟

   و بخش دیگر صحبت من بر سر نوع رفتار مخالفان شکار است که عمدتا” فقط چون از شکار بدشان میآید مخالفت میکنند و به اجبار دیگران را هم میخواهند مطابق سلیقه ی خود همراه کنند!

   اینان خواهان اعدام و شکنجه و با گلوله زدن دیگران هستند ولی از شکار بدشان میآید!

   به دیگران فحش بد دهنی و ناله و نفرین میکنند ولی از شکار بدشان میآید!.

   دوست دارند بین شکارچی و محیطبان در کوه و بیابان درگیری بوجود بیاید و یکی بزند آن دیگری را ناکار کند ولی از شکار بدشان میآید!.

   خواهان یتیم شدن بچه های مردم حالا چه محیطبان و چه شکارچی هستند ((چون در ایجاد درگیری نقل و شکلات که تقسیم نمیکنند))ولی از شکاربدشان می آید!.

   حتی در این بد آمدنشان از شکار حتی خیر و صلاح محیط زیست را نیز در نظر نمیگیرند و فقط از شکار بدشان میآید!.

   داغ Thumb up 33 Thumb down 32

 7. محمدرضا می‌گوید:

  اگه تو فیلم توجه کنید میگه یکی دیگه هم زدیم یعنی سر جم دوتا زدن ک اون رفیقش رفته دنبالش
  محیط بانای عزیز باید منطقه رو میگشتن دونبال دومین حیوون زبون بسته ک تیر خورده و جریمه هم طبق این مدرک میشه ۲۰میلیون

  پر طرفدار Thumb up 31 Thumb down 24

 8. پلنگ ابرانی می‌گوید:

  تاکی قانون میخواد با این پست فطرتها کنار بیاد
  یا جرایم افزایش بدید یا اینکه هرکسی که پرونده قبلی داره حداقل دستش قطع بشه که دیگه نتونه همچین غلطی بکنه
  تا کی باید شاهد تعقیب و گریز شکارچی و محیط بان باشیم اونم با امکانات کمی که محیط بانان زحمتکش دارند
  چرا قانون گذار محترم کاری نمیکنند
  بخدا دیگه از حیات وحش چیزی نمونده

  پر طرفدار Thumb up 31 Thumb down 26

 9. خورشید می‌گوید:

  بارها گفتم که این اراذل پست فطرت با این تمایلات حیوانی و عقده های روانی شدید شایستگی زندگی در جوامع انسانی رو ندارن و باید طرد و تبعید بشن!!

  دارن مخلوق زیبای خداوند رو زجرکش می کنن اونوقت اسم خدا و پیغمبرش رو می برن! ای به کمرتون بزنه نامردا…..

  پر طرفدار Thumb up 38 Thumb down 35

 10. محمدعلى الله قلى می‌گوید:

  و سازمان محیط زیست مناطق طبیعى را با توجیه قرق هاى اختصاصى تقدیم شکارچى ها میکند.

  تکلیف گرگ و کفتار در این آغل هاى آینده چه خواهد بود؟

  حتما باید باور کنیم که شکارچى ها پس از مدت زمان مشخص در این مناطق خود را صاحب حق نخواهند دانست و مراتع و عرصه هاى طبیعى را به تصرف خود در نخواهند آورد.

  و سازمان محیطزیست با مدیران فعلى قدرت بازپس گیرى مناطق صاحب دار کرده خود را خواهد داشت.

  به هر شکل مسببین این خیانت افراد شناخته شده اى هستند.

  پر طرفدار Thumb up 44 Thumb down 31

  • خورشید می‌گوید:

   وقتی وزیر مملکت به مجموعه ی حیات وحش یک منطقه میگه دوتا آهو و یک گورخر و شاکیه که چرا اونجا رو دست معدن کاوها نمیدن تا کاملا نابودش کنند طبیعیه که مدیران میانی هم حیات وحش رو در ازای پول های کثیف یا روابط آنچنانی به حراج میگذارن!!
   وای بر ما اگر زمانی فهم و حساسیت عمومی به این خیانت ها برسه که آخرین جانوران این مملکت هم کباب و هضم شده باشن….

   پر طرفدار Thumb up 44 Thumb down 22

  • جناب محمدعلى الله قلى، یک راه بیشتر وجود ندارد و آن این است که انسان های شریفی چون شما به میدان در آیند استوار و آن قرارداد های ضد میهنی را لغو کرده خطر را رفع نمایند. ما بسیاریم؛ این شدنی ست.
   وگرنه انتظار شما از کسانی که وزیرش عملن بر علیه طبیعت و حیات وحش میهن اعلام جنگ می دهد، راه به هیچ جایی نمی بَرَد.
   کوتاه: حق گرفتنی ست؛ بیایید به نیروی خود اعتماد کنیم.

   پر طرفدار Thumb up 37 Thumb down 28

  • محسن رزاقی، ((سلام بر حامیان جانداران)) می‌گوید:

   احسنتم جناب الله قلی
   چه حرف حقى بگفتی…

   پر طرفدار Thumb up 33 Thumb down 23

  • شکارچی می‌گوید:

   اتفاقا این قرق اختصاصی طرح بسیار کارشناسی شده و خوبی است.مثل تمام کشورهای پیشرفته دنیا.

   داغ Thumb up 28 Thumb down 38

 11. DORNA می‌گوید:

  می رسه روزی که شکارچیان در برابر خون های بی گناهی که ریخته اند، تاوان پس دهند…

  داغ Thumb up 22 Thumb down 32

 12. محسن رزاقی می‌گوید:

  چقدر زشت و دلخراش…
  ببینید بشر چقدر میتواند سنگدل و بی عاطفه باشد!
  من که به شخصه خواهان ممنوعیت صید و شکار حتی به طور قانونی آن میباشم.
  اما با این همه نفرتی که همه میدانید از قضیه شکار و همچنین از این قصه شرم آور پیش آمده دارم، اما نمیخواهم تنها منفی را در نظر بگیرم در تمام فضای ظلمانی این داستان تلخ یک روزنه نور حس میکنم و آن آنجاییست که آن شکارچی بقول خودش در حالتی قرار گرفت که حیوان زبان بسته را درک کرد.
  اگر این حرف صادقانه باشد، یک روزنه و فرصتیست که روح خود را اصلاح کنی پس این لحظه را تا پایان عمر فراموش نکن و از دنیای زشت و تاریک فاصله بگیر و تفنگ نفست را بشکن و از این به بعد محبت به جانداران را پیشه کن، لذتی که اگر درکش کنی دیگر نمیتوانی رهایش کنی.
  فاصله بین ظلمت و نور سر موییست آن را طی کن…..

  پر طرفدار Thumb up 43 Thumb down 26

 13. نیما می‌گوید:

  امیدوارم اون خدا و الله اکبر و صلواتی که می فرستی به کمرت بزنه،بی وجدان

  داغ Thumb up 26 Thumb down 24

 14. نیما می‌گوید:

  اینها الان کار خلاف انجام دادن ، چرا آلت جرم دوباره در اختیار شون قرار میگیره ؟!
  باید اسلحه اینها ضبط بشه

  پر طرفدار Thumb up 29 Thumb down 24

 15. نیما می‌گوید:

  من این صحنه را که دیدم یاد داعشی ها افتادم اونا هم با نام خدا و پیامبر سر می بریدند.
  خدا همین اینها را و هم اونا را لعنت کنه

  پر طرفدار Thumb up 34 Thumb down 25

 16. مونا می‌گوید:

  دزدان و غارت گران منابع طبیعی این مملکت که متعلق به همه مردم ایران است.

  پر طرفدار Thumb up 39 Thumb down 27

 17. بایراملو می‌گوید:

  با سلام
  دوتا مطلب رو میخواستم خدمت مسئول زحمت کش و دلسوز سایت عرض کنم:
  فقط ببخشید که طلب کارانه سوال می پرسم چون سایت شما رو از خودمان میدونم.
  ۱- چه اتفاقی افتاده بود که شما چند روزی ما رو بی اطلاع از وضعیت محیط زیست کشور گداشته بودید؟ خدایی خیلی نگران شدیم مخصوصا که پیگیر اخبار پلنگ زخمی رودسر بودیم ولی تا الان خبری منتشر نکردید. شما که بی طرف بودید.
  ۲- تو این فیلم انگار یکی شون میگه که یه شکار دیگر رو هم زدن افتاده، لطفا این رو هم پیگیری کنید تا به نتیجه برسه و این مجرمان به جزای عملشان برسن.
  ممنون و سپاس

  داغ Thumb up 24 Thumb down 23

 18. arash.g می‌گوید:

  ای دستت بشکنه چطور میتونین اینقدر بی رحم باشین

  پر طرفدار Thumb up 25 Thumb down 20

 19. افشین امیرفر می‌گوید:

  همینه -توقع چی داریم؟ با این گستردگی مناطق وکمبودهای مختلف بهتر از این میخوایم ؟مجزاتها باید خیلی سنگینتر بشه خصوصا تبعید به نقاط دور موثره…ضمنا شرایطی برای عضوگیری شکاربان افتخاری فراهم بشه هم کمک شایان خواهد بود فقط امیدوارم خیلی دیر نشه….!

  داغ Thumb up 10 Thumb down 16

 20. زهرا می‌گوید:

  از نظر من جریمه این شکارچیان قصی القلب ، نفری ۳۰۰ ضربه شلاقه. بدون تردید و هیچگونه ترحمی.

  داغ Thumb up 13 Thumb down 19

 21. علی می‌گوید:

  حیف اسم انسان واقعا.سوالی دارم.توی این فیلم حیوان کی بود واقعا؟

  پر طرفدار Thumb up 7 Thumb down 2

 22. جلیل می‌گوید:

  تا کی باید این اشرار محیط زیست این مملکت را تخریب ونابود کنند؟

  پر طرفدار Thumb up 7 Thumb down 2

 23. اباده طشک نم نمک می‌گوید:

  باسلام
  جریمه شکار باید به اندازه ای باشد که بتوان یک حیوان که ازبین رفته همان اندازه خسارت جریمه گرفت تا با مبلغ جریمه بشود حیوانی به همان اندازه جایگزین کرد حالا ارزش یک قوچ چقدر است ده میلیون خوبه ولی زمان قیمت ندارد یعنی بیست میلیون هم ارزش دارد باید ده سال بگذرد تاقوچی به اندازه ان شود

  پر طرفدار Thumb up 3 Thumb down 0

 24. نادر شکوهی مافی می‌گوید:

  با سلام
  والا بخدا فقط و فقط باید این پست فطرتا را بندازند زندان ابد یا همشون اعدام کنند تا ننگشون از روی زمین پاک بشه تا کی

  موافقم / مخالفم Thumb up 1 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>