رهبر معظم انقلاب پس از کاشت نهال: باید جنگلهای شمال را از دست اندازی حفظ کرد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): حضرت آیت الله خامنه ای پس از غرص دو اصله درخت میوه، با اشاره به اهمیت فضای سبز و پوشش گیاهی فرمودند: بسیاری از عوارض ناشی از ریزگردها و آلودگی هوا و ناسالم بودن هوای شهرها به‌دلیل کمبود پوشش گیاهی است و با توجه به موقعیت اقلیمی و گستردگی مناطق کویری در کشور، حفظ پوشش گیاهی اهمیت مضاعفی دارد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر معظم انقلاب  وجود سبزه‌گاههای برخوردار از گیاهان متنوع دارویی و همچنین جنگل‌های شمال را از جمله امتیازات فضای سبز ایران برشمردند و ادامه دادند: جنگل‌های ارزشمند شمال جزو کم‌نظیرترین جنگل‌های دنیاست اما عده‌ای سوداگر بدون توجه به منافع ملی، به جان جنگل ها و منابع کشور می‌افتند و باید این جنگلها را از دست اندازی حفظ کرد.

ایشان تأکید کردند: مسئولان بخش جنگلها، مراتع و زمینهای کشاورزی باید اهمیت زیادی برای کار خود قائل باشند و در حفظ این ثروت عظیم ملی تلاش کنند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای همچنین با اشاره به ویژگی‌های ممتاز میوه‌های ایرانی و با ابراز تأسف از واردات میوه، گفتند: واردات میوه جزو کارهای غلط است و مسئولان جز در موارد ضروری، باید از این کار جلوگیری کنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پایان، مراسم درختکاری را نماد احترام مردم به طبیعت سرسبز ایران عزیز خواندند و افزودند: همه باید قدردان این موهبت الهی باشند.

+82
-604
  

5 دیدگاه

 1. رضا۱۳۹۴ می‌گوید:

  با سلام و تشکر از سفارش برای جنگلهای شمال خواهشمند است برای جنگلهای بلوط که وضع مناسبی ندارد هم توصیه های لازم را بفرمایید.

  پر طرفدار Thumb up 22 Thumb down 6

 2. محسن رزاقی، ((سلام بر حامیان جانداران)) می‌گوید:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  کم طرفدار Thumb up 9 Thumb down 24

 3. یاسر جاندانه می‌گوید:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  کم طرفدار Thumb up 9 Thumb down 20

 4. سهند می‌گوید:

  همه سالها میلیاردها میلیارد تومن از پول بیت المال صرف کاشت چمن و آبیاری و نگهداری از آن میشود که براحتی میتوان از گیاهان پوششی دیگه که مقاوم به کم آبی باشند و هزینه زیادی برا نگهداریشون لازم نباشه

  پر طرفدار Thumb up 19 Thumb down 2

 5. شاهین می‌گوید:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  کم طرفدار Thumb up 9 Thumb down 20

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>