عامل تخریب و تصرف اراضی منطقه حفاظت شده گشت رودخان به یک سال حبس و ۲۲۵ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): فردی که اقدام به تخریب اراضی در منطقه حفاظت شده گشت رودخان فومن نموده بود به یک سال زندان و دو میلیاردو دویست و پنجاه میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زست گیلان این فرد که جهت تغییر کاربری و بستر سازی اراضی جهت ساخت و ساز اقدام به تخریب یک هکتار از اراضی داخل منطقه حفاظت شده گشت رودخان و تغییر سیمای طبیعی منطقه نموده بود بعلت تخلف و اقدام غیر قانونی با شکایت اداره حفاظت محیط زیست فومن به دستگاه قضایی معرفی شد.

در جریان رسیدگی به این پرونده در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری فومن متهم به یک سال حبس تعزیری به جهت تخریب محیط زیست و دو میلیارد و دویست پنجاه میلیون ریال (۲,۲۵۰,۰۰۰,۰۰۰ریال) جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.

سعدی رییس  اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فومن در این باره گفت: در رابطه با اجتناب از هرگونه تخریب و تغییر کاربری و ساخت و ساز غیر مجاز به دهیاران و مردم محلی اطلاع رسانی نموده و به طور فشرده منطقه تحت مدیریت محیط زیست را در برنامه پایش مستمر قرار داده و با هر گونه دگرگونی طبیعت آن بشدت برخورد قانونی بازدارنده را اعمال می نماییم.

+24
-30
  

3 دیدگاه

 1. خورشید می‌گوید:

  چطور دلشون میاد؟؟ اون منطقه بی نهایت زیباست و چشم اندازهای بی نظیری داره! حیف نیست که جای اون بلندی های باشکوه و سرسبز و اون درخت های کهنسال و زیبا رو ساختمون های زشت سیمانی بگیرن؟!!

  پر طرفدار Thumb up 15 Thumb down 1

 2. reza می‌گوید:

  پس کی بداد منطقه سنگچال و فیلبند آمل و جنگل های شاهرود میرسید که داره نابود میشه .
  مسئولین کجایید.

  پر طرفدار Thumb up 6 Thumb down 0

 3. محسن رزاقی، ((سلام بر حامیان جانداران)) می‌گوید:

  افسوس
  بزرگترین عامل نابودی حیات وحش تخریب زیستگاه هاست.

  موافقم / مخالفم Thumb up 2 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>