عاملین شکار غیرمجاز کل وحشی در بهرام گور دستگیر شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): روز یکشنبه یازدهم ماه جاری نیروهای یگان محیط زیست منطقه حفاظت شده بهرام گور به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر انجام شکار غیر مجاز به تحقیق در این رابطه پرداختند.

رییس منطقه حفاظت شده بهرام گور و پارک ملی قطرویه در این باره گفت: محیط بانان پس از شناسایی یک مظنون در این رابطه موضوع را با مقامات قضایی مطرح نمودند.

احمد رستگار اظهار داشت: نیروهای محیط زیست پس از کسب نیابت قضایی به همراه مامورین انتظامی وارد خانه مظنون در شهرستان نیریز شده و تفتیش این مکان پرداختند.

در بازرسی از این مکان اجزای بدن یک کل وحشی به همراه یک قبضه اسلحه شکاری دولول غیرمجاز و یک قبضه اسلحه پنج تیر غیرمجاز کشف و ضبط گردید.

در این رابطه دو متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی تحویل شدند.

بر اساس نرخ جدید بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه  ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک کل وحشی معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است که متهمین می بایست این مبلغ را به حساب دولت واریز نماید.

همچنین متهمین در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهند شد.

بر اساس بند الف ماده ۶ قانون «مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز» مصوب ۱۳۹۰/۶/۷ ، هر کس بطور غیرمجاز سلاح شکاری و یا مهمات آن را خریداری، نگهداری و یا حمل نماید به حبس از ۹۱ روز تا شش ماه و یا جزای نقدی تا سقف بیست میلیون ریال محکوم خواهند شد.

همچنین بر اساس ماده ۱۸ قانون فوق الذکر، کلیه سلاح ها، مهمات، اقلام و مواد کشف شده موضوع این قانون به موجب حکم دادگاه به نفع دولت (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) ضبط میشود.

 

 

+12
0
  

4 دیدگاه

 1. محسن رزاقی می‌گوید:

  کی میشه یه فکر اساسی برای این همه اسلحه غیر مجاز در دست مردم شود.

  پر طرفدار Thumb up 33 Thumb down 17

  • شیر بیشه ای ایرانی می‌گوید:

   وجود انواع اسلحه از سر پر و ته پر تا شکاری و جنگی در دست روستاییان، عشایر و دیگران بعد از نابودی زیستگاهها دومین مشکل طبیعت کشور می باشد؛ که نه برای دفاع از خود بلکه برای کشتن و تمام کردن و منقرض کردن هر جنبنده اعم از گنجشک تا کبک و مرغابی و خرگوش و کل و بز و گوزن و حتی پلنگ و یوز و غیره استفاده می کنند.

   پر طرفدار Thumb up 33 Thumb down 3

 2. خورشید می‌گوید:

  راه حل ابتدایی و حداقلی برای پایان دادن به این جنایت های رذیلانه ممنوعیت کامل حمل سلاح توسط تمام افراد غیر دولتی و غیر نظامی بدون استثناء و برچیدن بساط شکار و سلاخی جانوران وحشی برای همیشه ست!! تحت هر عنوانی و در هر شکل و قالبی!!
  که البته پیش نیاز اون هم درک اهمیت مقوله ی حراست از محیط زیست و حفاظت از حیات وحش رو به مرگ کشور توسط مدیران ارشد دولتی، افزایش چند برابری بودجه و امکانات سازمان و بر سر کار بودن مدیران و مامورینی لایق و آگاه در تمام سطوحه…

  داغ Thumb up 24 Thumb down 31

 3. زهرا میراخوری می‌گوید:

  خداروشکر که دستگیر شدن واقعا به همی میحط بان های عزیز خدا قوت میگم

  پر طرفدار Thumb up 23 Thumb down 12

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>