برداشت غیرمجاز شن و ماسه از بستر رودخانه سفید رود در آستانه اشرفیه به حبس و جزای نقدی محکوم شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): چندی قبل عوامل یک دستگاه اجرایی با همکاری یک نفر از اعضای شورای اسلامی یکی از روستاهای شهرستان آستانه اشرفیه اقدام به برداشت غیر قانونی شن و ماسه از بستر رودخانه سفید رود نمودند.

رییس اداره محیط زیست آستانه اشرفیه در این باره گفت: با شکایت این اداره هر دو نفر (عضو شورا و رییس دستگاه اجرایی) به اتهام تخریب محیط زیست از طریق برداشت غیر مجاز شن و ماسه از بستر رودخانه سفید رود به دادگاه معرفی شدند.

ابراهیم غلامی اظهار داشت: در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری رشت، دادگاه بر اساس محتویات پرونده بزه انتسابی به متهمین را محرز و مسلم دانست.

بنابراین دادگاه هر دو متهم را به تحمل شش ماه حبس محکوم نمود.

با اعتراض وکلای مدافع متهمین به رای صادره پرونده برای بررسی مجدد به دادگاه تجدیدنظر استان گیلان ارجاع شد.

در جریان بررسی مجدد پرونده در دادگاه تجدیدنظر، محکومیت متهم ردیف اول به دلیل اینکه در وقوع جرم (تخریب بستر رودخانه) دخالت مستقیم نداشته و صرفا ماشین آلات لازم را در اختیاز متهم ردیف گذاشته بود به جزای نقدی تغییر نمود.

همچنین با تشخیص قضات دادگاه تجدیدنظر دوسوم از مدت زمان حبس متهم ردیف دوم بحالت تعلیق درآمد.

رییس اداره محیط زیست آستانه اشرفیه خاطرنشان کرد هرگونه برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه سفید رود در حوزه شهرستان آستانه اشرفیه ممنوع می باشد و با متخلفین با قاطعیت برخورد خواهد شد.

—————————————————————————————————————————————————————————–

آخرین اخبار محیط زیست و حیات وحش کشور را بصورت لحظه ای و در کوتاه ترین زمان از طریق کانال تگرام دیده بان دریافت کنید.

0
0
  

2 دیدگاه

  1. اریا می‌گوید:

    سخنان رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه در مورد ممنوع بودن برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه کاملا درست است ولی در مورد برخورد قاطعی که ازش صحبت کردند زیاد عملی نیست و حداقل در این مورد مشخص شد که هیچ قاطعیتی وجود ندارد و با احکامی که صادر می شود ابهت سازمان حفاظت محیط زیست از بین می رود و شاید اون ترسی که ابتدا متخلفان از سازمان داشتند.دیگر نخواهند داشت و مطمعنا این گونه احکام سازمان را در برخورد با متخلفان دلسرد خواهد کرد.

    پر طرفدار Thumb up 25 Thumb down 9

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>