عامل صید ۴ سهره طلایی در سرپل ذهاب پس از واریز جریمه به دادگاه معرفی شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): نیروهای یگان محیط زیست شهرستان سرپل ذهاب حین گشت زنی در حاشیه منطقه شکار ممنوع قراویز به یک صیاد غیرمجاز پرندگان وحشی برخورد نموده و وی را بازداشت دستگیر نمودند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان سرپل ذهاب در این باره گفت: در بازرسی از متخلف تعداد ۴ عدد سهره طلایی، یک رشته تور زنده گیری سهره و دو عدد قفس فلزی کشف و ضبط شد.

متهم پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردید.

متخلف روز دوشنبه مورخ ۹۶/۹/۱۱ مبلغ هشت میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز ۴ سهره وحشی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمود.

متهم علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست محیط زیست، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهد شد.

0
-22
  

5 دیدگاه

 1. مسعود شهرابی می‌گوید:

  تو این وضعیت بعد از زلزله جالبه که هنوز هم یه عده دنبال صید سهره هستن!
  اما اونچه که مهمتره اینه که محیط بانان زحمتکش منطقه همچنان ثابت قدم بوده و منطقه رو زیر نظر دارن دمتون گرم
  خال مهرویان سیاه و دانه فلفل سیاه
  هر دو جان سوزند اما این کجا و آن کجا

  پر طرفدار Thumb up 36 Thumb down 18

 2. گربه ایرانی می‌گوید:

  حالا طرف بره زندان و سابقه دار بشه زندگیش دگرگون بشه که چهارتا سهره گرفته ، واقعا چه قوانینی رو تنظیم میکنه این سازمان محیط زیست یه سری به پرنده فروشی ها بزنید دسته دسته جوجه سهره و چکاوک میبینید که زمانی از طبیعت گرفته شدن ،،، مشکل طبیعت و حیات وحش ما این چیزا نیست ، این صیاد های بدشانس هم حتما کسی رو نداشتن که کارشون به اینجا کشیده

  پر طرفدار Thumb up 25 Thumb down 16

 3. کریمی افشار می‌گوید:

  واقعا خیلی سخت گرفتن

  پر طرفدار Thumb up 18 Thumb down 5

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>