عاملین شکار ۴ مرغابی وحشی در لارستان پس از واریز جریمه به دادگاه معرفی شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): نیروهای یگان محیط زیست لارستان فارس حین گشت و کنترل در عرصه های طبیعی این شهرستان متوجه یک خودروی پیکان شدند که درون یک بند خاکی افتاده و در باتلاق گیر کرده بود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست لارستان در این باره گفت: محیط بانان به تفتیش خودرو پرداخته و غیر از یک دوربین چشمی مورد مشکوکی مشاهده نکردند.

خدانظر انصاری اظهار داشت: مامورین به بررسی اطراف مشغول شده و پس از حدود نیم ساعت جست و جو چهار قبضه اسلحه شکاری دارای جواز حمل متعلق به سرنشینان خودرو را که در گوشه ای مخفی شده بود کشف نمودند.

محیط بانان از بوی باروتی لوله اسلحه ها احتمال دادند که متخلفین اقدام به شلیک و شکار غیرمجاز نموده اند بنابراین به تفتیش محدوده اطراف ادامه داده و لاشه چهار اردک وحشی تازه شکار شده را نیز کشف کردند.

متهمان در بازجویی ها به شکار غیرمجاز اردک های وحشی اعتراف نموده و پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به دادسرا معرفی شدند.

متخلفین روز ۹۶/۱۰/۳ مبلغ چهار میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز سه عدد مرغابی وحشی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمودند.

متهمین علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست محیط زیست، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهند شد.

بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید، اسلحه ها و ادوات کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.

مقام قضایی می تواند با استناد به ماده مذکور و ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی نسبت به ابطال مجوز حمل سلاح های کشف شده اقدام و دستور مصادره اسلحه های مربوطه به نفع دولت را صادر نماید.

+3
-44
  

9 دیدگاه

 1. عقاب می‌گوید:

  محیط زیست خسته را طاقت تازیانه نیست…
  این چهارتا پرنده بی زبون چه مشکلی ازت حل کرد که کشتیشون..!!!!
  لعنت به خائنین این خاک..

  داغ Thumb up 27 Thumb down 43

 2. خورشید می‌گوید:

  ((مقام قضایی می تواند با استناد به ماده مذکور و ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی نسبت به ابطال مجوز حمل سلاح های کشف شده اقدام و دستور مصادره اسلحه های مربوطه به نفع دولت را صادر نماید))
  انشالا که همین حکم صادر بشه!! وگرنه اون جریمه هایی مالی مضحک و ناچیز هیچ دردی رو از کسی دوا نمی کنه! به امید روزی که نسل تمام اسلحه های شکاری کشور برای ابد منقرض بشه

  داغ Thumb up 19 Thumb down 42

 3. عقاب طلایی می‌گوید:

  سلام .به خدا بخواهیم نخواهیم زمین و زمان به هم بریزه شکار انجام میشه پس چرا قانونی نباشه تا شکارچی قانونمند و بدون استرس بره شکار .چرا پروانه شکار نمیدن ؟چرا صدور پروانه شکار خیانته؟اگر منطقی فکر کنیم میبینیم که به ازای هر شکار چی که گیر محیط بانان میوفته ۱۰۰ شکارچی در میره پس چرا پروانه ندن که نتیجه بازی برد برد بشه و هر کس حد خودشو بدونه.خود منم اگه اسلحه داشتم امکان نداشت شکار نرم چون خریدم برا استفاده پس چه بهتر قانونی و با هدف…آیا با تمام این جریمه ها که از چند سال پیش تا الان گرفتن نمیشه چند تا باشگاه تیراندازی زد تا همه استفاده کنن و رقابت کنن.؟

  پر طرفدار Thumb up 57 Thumb down 20

 4. محسن رزاقی می‌گوید:

  عجب قوم مخلوق آزاری هستند این ها.

  واقعا این بیرحمی چقدر زشت و در مقابلش محبت چه زیباست براستی که:
  خدا را بر آن بنده بخشایش است
  که خلق از وجودش در آسایش است

  داغ Thumb up 20 Thumb down 45

 5. ایران یوز می‌گوید:

  این چهارتا پرنده مگه چقدر گوشت داشتن ، کجای این دل سنگ توی شکارچی
  بی رحم رو میگرفت؟
  اگر صدبار شماها رو از پا اویزون کنند باز هم کمه!!!

  داغ Thumb up 17 Thumb down 27

 6. میر شکار می‌گوید:

  ما بخوایم نظر بدیم باید چکار کنیم که بعد چند روز در انتظار بررسی قرار گرفتن حذف نشه ؟دوستان لطفاً راهنمایی کنند .

  پر طرفدار Thumb up 24 Thumb down 10

  • رشید می‌گوید:

   باعرض ادب واحترام .چندتا ناسزا و بدو بیراه بگویید ۳ثانیه تا انتشار مطلب شما زمان میبرد.متاسفم که در سایتی که تا دوسال پیش دوستانی بودند که با مطالب بسیار مفیدی حضور داشتند و با هدف های بی منطق در این چندسال فعلا چند نفری هستند که فقط فحش و حرفهای در شان خود میگویند .حیف از این درگاه .میتوانست گام بلندی در احیاء محیط زیست بر دارد ولی این در وجوش نبود .پیروز باد آنانی که خالصانه دلسوز محیط زیست میباشند

   پر طرفدار Thumb up 25 Thumb down 9

 7. ایران یوز می‌گوید:

  باید فکر اساسی کرد ، این کار تا فرهنگ سازی نشه هیچ سودی نداره ،
  حتی اگر جریمه ها هم ده برابر بشه .

  پر طرفدار Thumb up 22 Thumb down 3

 8. میر شکار می‌گوید:

  حرف حق خریدار نداره این همه نوشتیم چیشد؟
  دوستانم که مرغشون یپا داره اگر با منطق و دلیل و مدرک آشکار جوابشون رو میدیم بازم حرف خودشونو میزنند .
  تو سیستم قضایی میشه تخلفات و بی قانونی ها و زورگویی های سازمان محیط زیست رو پیگیری کرد . ولی کیه که پیگیری کنه.

  پر طرفدار Thumb up 10 Thumb down 4

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>