شکارچیان متخلف به جرم تمرد نسبت به محیط بانان به ۹۱ روز حبس محکوم شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): نیروهای یگان محیط زیست سوادکوه حین گشت زنی در عرصه های طبیعی این شهرستان به یک خودروی پراید مشکوک شده و آن را متوقف نمودند.

محیط بان به تفتیش خودرو مشغول شده و در بازرسی از این خودرو یک قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز (قاچاق) و ۹ عدد فشنگ مربوطه کشف و ضبط گردید.

هنگامیکه محیط بانان قصد داشتند با تنظیم صورتجلسه متخلفین را به مراجع قضایی معرفی کنند دو سرنشین خودرو تمرد نموده و قصد داشتند اسلحه را از مامورین پس بگیرند.

نیروهای محیط زیست ضمن خودداری از درگیری با متخلفین موضوع را به کلانتری گزارش داده و با حضور مامورین نیروی انتظامی در محل، متخلفین دستگیر و به پاسگاه انتظامی منتقل شدند.

شکارچیان متخلف پس از یک شب بازداشت در کلانتری به همراه پرونده تشکیل شده به مراجع قضایی معرفی شدند.

در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری سوادکوه، دادگاه با توجه به گزارش ضابطین خاص دادگستری (نیروهای محیط زیست)، اعترافات صریح و دفاعیات بلاوجه متخلفین و سایر محتویات پرونده بزهکاری متهمین را محرز و مسلم دانست.

بنابراین دادگاه هر یک از متهمین را به جرم تمرد نسبت به مامورین دولت حین انجام وظیفه به ۹۱ روز حبس محکوم نمود.

همچنین دادگاه متهم ردیف اول را به پرداخت سه میلیون ریال جزای نقدی به جرم حمل سلاح غیرمجاز و مصادره اسلحه و مهمات کشف شده به نفع دولت محکوم کرد.

+70
0
  

6 دیدگاه

 1. خورشید می‌گوید:

  همچنین دادگاه متهم ردیف اول را به پرداخت سه میلیون ریال جزای نقدی به جرم حمل سلاح غیرمجاز (((( و مصادره اسلحه و مهمات کشف شده به نفع دولت محکوم کرد)))) این عالیه! دمشون گرم!

  داغ Thumb up 18 Thumb down 17

 2. ایران یوز می‌گوید:

  اینکه قبل از شکار دستگیر شدن خوبه ، حکم قاضی هم منطقی به نظر میرسه.

  پر طرفدار Thumb up 16 Thumb down 12

 3. عقاب طلایی می‌گوید:

  به نظرتون جالب نیست یه اسله غیر مجاز سیصد هزار تومن جریمشه بعد یه اسله مجاز به غیر یک میلیون تومن.
  یعنی دوست عزیزم بفرما غیر مجازتو بیار

  پر طرفدار Thumb up 35 Thumb down 11

 4. یایران یوز می‌گوید:

  بسیار خوبه که با هوشیاری ماموران محیط زیست این نابودکنندگان حیات وحش قبل از هر اقدام گستاخانه ای دستگیر شدند ، زنده باد محیط بانان وظیفه شناس.

  داغ Thumb up 15 Thumb down 22

 5. محسن رزاقی می‌گوید:

  بسیار کار خوبی کردند نیروهای محیط زیست.
  حال این گستاخان میفهمند که یک من ماست چقدر کره دارد.

  داغ Thumb up 15 Thumb down 26

 6. میر شکار می‌گوید:

  یبار نوشتم حذف شد اینبار مینویسم شاید دیدبان دلش بحال من سوخت و نظرم رو حذف نکرد.ندادن پروانه شکار باعث زیادشدن شکارغیرمجاز و محدود بودن و گرانی بیدلیل و غیرمنطقی سلاح شکاری باعث زیاد شدن تفنگ غیر مجاز هست.هرچه میکشیم از اجرای سیاستهای غیرکارشناسانه و غلط هست .باور کنید آدم باید خون گریه کنه از دست سازمان محیط زیست کشور.اگر حیوانات و آبزیان این کشور در خطر انقراضند چرا یکی دوسال پیش به شرکتهای چینی مجوز صید تو خلیج فارس توسط سازمان محیط زیست داده شد .اونا تجهیزات پیشرفته ماهیگیری آوردن کل آب دریا رو الک کردند و بردن؟داد صیادای خودمون دراومد چون چیزی برای این بندگان خدا نموند.نابودگران و گستاخان و خیانتکاران کیان؟چرا هرگز اینارو نمیگید؟تو همین سایت چرا این چیزا مطرح نیست؟چرا اگر کسی درمورد این چیزا حرف میزنه باید پیامش حذف بشه؟

  پر طرفدار Thumb up 16 Thumb down 6

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>