شکارچیان متخلف پس از شلیک مستقیم به سمت محیط بان کلاله متواری شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): عصر امروز (شنبه ۹۶/۱۰/۱۶) چهار نفر شکارچی متخلف به سمت یکی از محیط بانان منطقه شکار ممنوع عزیزآباد شلیک نموده و متواری شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان در این باره گفت: محیطبان «قربان کمی» هنگام گشت زنی در حاشیه اراضی روستای قوشه سوقور عزیزآباد با چهار شکارچی متخلف مسلح به سلاح شکاری دو لول که به منظور شکار قرقاول در منطقه حضور داشتند، مواجه شد.

امیر عبدوس اظهار داشت: هنگامیکه محیط بان جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد شد یکی از شکارچیان با اسلحه شکاری به سمت وی شلیک نمود.

بر اثر این حادثه محیطبان «قربان کمی» مجروح و به بیمارستان محمد رسول ا… (ص) شهرستان کلاله انتقال یافت.

بر اساس اظهارات پزشک معالج یک عدد ساچمه تفنگ شکاری وارد سر این محیط بان شده بود که با انجام عمل جراحی خارج شد.

همچنین تعداد زیادی از ساچمه های شلیک شده به بدن این محیط بان اصابت کرده بود که خوشبختانه به دلیل پوشش لباس زمستانی ضخیم، ساچمه ها فقط باعث سوراخ سوراخ شدن لباس های وی شده و وارد بدن محیط بان نشده بود.

شکارچیان متخلف پس از شلیک به محیط بان متواری شدند و اقدامات قضایی برای شناسایی و دستگیری آنها ادامه دارد. منطقه شکار ممنوع عزیزآباد در ۱۰ کیلومتری شهر کلاله و در ناحیه شمال غربی پارک ملی گلستان واقع است.

+88
-99
  

8 دیدگاه

 1. محسن رزاقی می‌گوید:

  چطور این همه گستاخی را میبینید اما تعداد محیط بان را افزایش نمیدهید ؟
  حمایت قانونی هم که اینقدر کمه. اگر کشته میشد یا چشم این عزیز کور میشد چه؟
  سلاح شده چماق دستی شلیک کنه یه طور دیگه گرفتار میشه شلیک نکته اون نامرد میزنه باید به مامور اجرای قانون حق تیر بدید نه که به جانی باج بدید.

  داغ Thumb up 15 Thumb down 24

 2. هاشم می‌گوید:

  خداوند بذر همچین جانورانی را عقیم بفرماید…….

  داغ Thumb up 28 Thumb down 33

 3. میر شکار می‌گوید:

  دوستداران محیط زیست خواهشاً فحش و فحشکاری رو مانند قبل شروع نکنید بااین کارا این مشکلات حل نمیشه.انشاالله سیاست های سازمان محیط زیست در زمینه دادن پروانه شکار تغییر کنه وما شاهد اینگونه مجادله ها بین محیط بانان و شکارچیان نباشیم.

  پر طرفدار Thumb up 52 Thumb down 25

 4. ایران یوز می‌گوید:

  شکارچی که محیط بان رو از با تیر هدف قرار میده باید از پا H,یزونش کنی و اینقدر سیم تو گوشش بکنی تا جونش بالا بیاد ، این مدل شکارچی ها حیواناتی بیش نیستند.

  داغ Thumb up 16 Thumb down 25

 5. سلام دوستان
  جدا از موضوع شکار و شکاربان و شکارچی و دادن و یا ندادن مجوز برای شکار، می خواهم این را با کمال تأسف اعلام دارم که هنوز برایم باور کردنی نیست که انسانی می تواند آنگونه آسان انسان دیگری را گلوله باران کند. اگر آن ساچمه کمی فروتر می شد و یا به چشم می خورد، ما را با یک فاجعه ی بزرگ روبرو می ساخت.
  آیا فقط آن فرد شلیک کننده که شاید حتی سواد خواندن و نوشتن نداشته باشد، مقصر است.
  خیر، مقصران اصلی تجار تفنگ اند. تجاری که قبل از آموزش و فرهنگ سازی، تفنگ را داده اند دست هر کسی که خواسته.
  من بسیار خوشحالم که فاجعه ای بزرگ رخ نداده، و به امید آن روزی که در آن حد فرهنگ و دانش ما بالا رود که بدانیم در هیچ حالی نباید به انسان شلیک کرد.
  چرا نباید به انسان شلیک کرد؟
  برای اینکه گذشته از اینکه می تواند فاجعه ای رخ دهد، انسان کشی رواج می یابد و عادی می گردد و این بسیار بسیار وحشتناک است. زیرا خشونت و بی فرهنگی را جای مهر و دلیری و خرد می گذارد؛ و این بد بختی، می تواند با دوراندیشی و هوشیاری ما رخ ندهد.
  من با شلیک محیط بانان روی شکارچیان نیز مخالفم، با همان منطقی که جناب خورشید دفعه ی پیش توضیح دادند، تقریبن همه ی گریختگان را براحتی می توان کمی دیرتر یافت؛ پس شلیک مستقیم لزومی ندارد.

  پر طرفدار Thumb up 19 Thumb down 2

 6. میر شکار می‌گوید:

  دوست عزیز با کمی تفکر میشه تمام این حوادث رو ریشه یابی کرد.
  تمام این مسائل بخاطر بگیروببندی هست که سازمان محیط زیست راه انداخته . پروانه شکار بدن تا این مسائل پیش نیاد. من کار این شکارچیا رو تایید نمیکنم ولی هر آدم عاقلی فرق تیر تفنگ ساچمه زنی که به این محیط بان شلیک شده و تیر تفنگ کلاشینکفی که دست محیط بانان عزیز هست رو میدونه. این شکارچی فقط خواسته محیط بان بترسه و اونا بتونن فرار کنن وگرنه کسی با فشنگ شماره۵ به بالای تفنگ ساچمه زنی کشته نمیشه وزخم اون کاملاً سطحی هست..ولی تیری که به شکارچی نگونبخت اصفهانی بصورت مستقیم توسط محیطبانان شلیک شد گلوله فشنگ کلاشینکف بود که یک سلاح جنگی هست و برای کشتن افراد از اون استفاده میشه.

  پر طرفدار Thumb up 20 Thumb down 17

 7. جناب میر شکار، اینجا سخن از نوع تفنگ نیست، حرف من این است که انسان باید آنقدر شریف و با فرهنگ و مهربان و دلیر باشد که نتواند تفنگی را به سوی انسان دیگری بگیرد؛ هر تفنگی.
  این “کار”( شلیک نابکارانه) یعنی بزدلی؛ انسانِ دلیر، پهلوان صفت و شریف هرگز چنان “کار”ی نمی کند.
  در ضمن سال ها پیش در منطقه ی تالش کسی داشت پرنده ای را با تفنگ ساچمه ای شکار می کرد، بردارش آن سوی بوته زار بود، پرنده شکار نشد، ولی برادر تلف گشت.
  در این مورد اخیر هم به قول شما اگر کشنده نبود، ولی به چشم می خورد، حتمن کور می کرد.

  در ضمن این واژه ی غلط را که فردی بی سواد قبل از انقلاب در ایران پخش کرد و جا انداخت را بکار نبرید. هرگز واژه ای به شکل «کلاشینکف» وجود نداشته و ندارد، فامیلی طراح آن سلاح «کلاشنیکف» است. البته خلاصه ی آن نیز درست می باشد یعنی کلاش.

  پر طرفدار Thumb up 16 Thumb down 12

 8. میر شکار می‌گوید:

  عزیز دل برادر AK-47 نام این سلاح هست خوبه؟برادر من تو این سایت دوستداران محیط زیست فرق تفنگ شکاری وبادی و جنگی رو نمیدونن .مردیم و زنده شدیم فرق شکارچی و شکارکش رو اینجا جا انداختیم.بعد شما برای من از شکل درست واژه صحبت میکنی؟
  من تو نظرم گفتم کار این شکارچیان موردتایید نیست .هیچکس هم تایید نمیکنه .هرچند تو بحث شکارچی اصفهانی که بیدلیل و ناحق بدون زدن شکار و توماشین با شلیک مستقیم محیط بان کشته شد دوستداران طبیعت توهمین سایت کشته شدن رو حق اون شکارچی نگونبخت میدونستن و کار اون محیط بان رو درست.بدنبال دلیل این رفتارها بگردید.محیط بانان هم وقتی با شکارچیا مواجه میشن برخورد زشت و زننده ای دارن انگار با یک جانی مواجه شدن همین امر موجب بروز خشونت میشه. از اونور توقیف و دادگاه و جریمه باعث شده که شکارچیا بهر دری بزنند که دستگیر نشن.و با برخورد و درگیری و فرار سعی در خلاص شدن از این دردسرها رو دارن.پس باید پروانه شکار صادر کنند و این جو بگیر و ببند و دشمنی بین محیط بان و شکارچی برچیده بشه تا شاهد اینگونه رفتارهای تاسفبار از هر دوگروه نباشیم.

  داغ Thumb up 13 Thumb down 16

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>