عاملین شکار یک سنقر تالابی در زهک پس از واریز جریمه به دادگاه معرفی شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): نیروهای یگان محیط زیست شهرستان زهک حین گشت و کنترل در عرصه های طبیعی این شهرستان با گروهی از شکارچیان غیرمجاز مواجه شدند.

فرمانده یگان محیط زیست سیستان و بلوچستان در این باره گفت: محیط بانان جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شده و وسایل آنان را مورد بازرسی قرار دادند.

حمید ریگی اظهار داشت: در بازرسی از شکارچیان متخلف یک اسلحه شکاری و یک سنقر تالابی که هدف گلوله قرار گرفته و مجروح شده بود کشف و ضبط شد.

متاسفانه تلاش مامورین برای نجات جان سنقر مجروح بی نتیجه مانده و این پرنده شکاری پیش از رسیدن به دامپزشکی از بین رفت.

متهمین پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

متخلفین روز چهارشنبه مورخ ۹۶/۱۰/۱۳ مبلغ پنج میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک سنقر تالابی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمودند.

متهمین علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست محیط زیست، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهند شد.

بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید، اسلحه ها و ادوات کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.

مقام قضایی می تواند با استناد به ماده مذکور و ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی نسبت به ابطال مجوز حمل سلاح های کشف شده اقدام و دستور مصادره اسلحه های مربوطه به نفع دولت را صادر نماید.

0
-23
  

9 دیدگاه

 1. محسن رزاقی می‌گوید:

  ای از خدا بی خبرهای بی انصاف باز یکی دیگه از مخلوقات و امانت ها و زیبایی های پروردگار را از ما و طبیعت گرفتند و محو و نابود کردند آخه اون مخلوق خدا به شما چه کار داشت؟ فردایی هست و باید جواب ظلم خویش را بدهید. ننگ بر این خودخواهی و خودکامگی و تکبرورزی شما ناجوانمردان و نامردمان.

  پر طرفدار Thumb up 17 Thumb down 12

 2. ایران یوز می‌گوید:

  کل ، بز ، قوچ و میش و بره وحشی رو برای گوشته شون شکار میکنی ، پلنگ و یوز رو برای پوسته شون شکار میکنی ،
  این پرنده بیگناه و مظلوم رو برا چی زدی؟ لعنت به تو ای شکارچی بی رحم.

  پر طرفدار Thumb up 25 Thumb down 8

 3. میر شکار می‌گوید:

  امان از خودخواهی انسان
  اینکه کبک و مرغابی و کبوتر نیست که خوردنی باشه. چرا شکارش کردن؟
  خودم به شکار علاقه دارم ولی از آدمایی که هرچه به تیررسشون میرسه میزنند متنفرم.
  بخدا زنده و آزاد این حیوان خیلی زیباتراز تاکسیدرمی شده توی خونه هاست.

  پر طرفدار Thumb up 25 Thumb down 1

 4. مهدی - بست پرو می‌گوید:

  واااای به شکارى هم تیراندازی میکنن؟!
  سنقر تالابی به چه دردشون میخورده؟؟؟
  حیوانات راس هرم غذایی خیلی اهمیت بالایی دارند اگر همین پرنده نباشه، جمعیت جوندگان افزایش پیدا میکنه و مشکلات بسیاری رو بوجود میاره!!!
  خداییش سایت دیده بان شده انگار بخش حوادث روزنامه ها!!! همش شکار غیرمجاز، مجروح شدن شکارچی و محیط بان، خشکسالی و… اگر کشوری بخواد پیشرفت کنه باید به مسائل محیط زیستی خیلی بیشتر دقت داشته باشه!!!

  پر طرفدار Thumb up 15 Thumb down 4

 5. رشید می‌گوید:

  لعنت به این بی فرهنگی و بیشعوری.
  این است عاقبت دست گرفتن سلاح برای هر کسی .
  واقعا نهایت بی شرفی است .
  ما شکارچیان قانونمند این دسته تفنگ بدستان را محکوم میکنیم .
  ما حتی در فصل شکار با رعایت کامل محدودیتها و برابر قانون حتی پرندگان حلال گوشتی که اجازه شکار شان را نداریم در تیر رسمان باشد فقط با دیدن و فیلم گرفتن لذت میبریم .لعنت براین بی فرهنگی و بی ذاتی بعضیها .لعنت……..

  پر طرفدار Thumb up 16 Thumb down 3

 6. جوادی می‌گوید:

  امان از این قانون……………که نمیتونه جلوی این شکارچیان رو بگیره……..به نظرم باید تو قانون یه تجدید نظری کرد……….این پول که براشون چیزی نیست…….حتمااااا خیلی بیشتر در میارن که براشون صرف میکنه……برن شکار………با فقط زندان رفتن که درست نمیشن……..!!!!!!!!!!!!!!!!

  پر طرفدار Thumb up 7 Thumb down 4

 7. ایمان می‌گوید:

  نمی دانم چه کسانی به این راحتی به هر بی لیاقتی مجوز سلاح می دهند؟

  پر طرفدار Thumb up 5 Thumb down 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>