عاملین شکار سه قوچ و میش وحشی در پلنگ دره قم پس از تیراندازی به سمت محیطبانان متواری شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم گفت: نیروهای محیط زیست  منطقه حفاظت شده پلنگ دره حین گشت و کنترل با سه شکارچی متخلف مواجه شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، طیب احمدی گفت: محیط بانان جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدند اما شکارچیان متخلف در مواجهه با محیط بانان به سمت آنها تیراندازی کرده و با رها کردن لاشه های شکار با استفاده از تاریکی شب از منطقه متواری شدند.

البته مأموران انتظامی که همراه با محیط بانان در منطقه حضور داشتند، به سمت شکارچیان تیراندازی کردند.

از شکارچیان متخلف لاشه سه قوچ و میش به جا مانده است.

اقدامات قضایی برای شناسایی و دستگیری متخلفان آغاز شده و بر اساس قوانین و ضوابط به شدت با متخلفان برخورد خواهد شد.

+51
-57
  

19 دیدگاه

 1. محسن رزاقی می‌گوید:

  بفرمایید، بسمت محیط بان شلیک می کنند حتماً باید شهید بدید تا متوجه بشوید؟
  عزیز حق تیر بده، نیرو اضافه کن، اگر تعداد نیرو دو برابر متخلف باشه از این چیزها پیش نمیاد احتمال درگیری نیز به صفر میرسه، نباید اینجوری باشه.
  به هرحال این گستاخایی که به این محیط بانان شریف شلیک کردند باید حتما پیدا بشوند.

  داغ Thumb up 30 Thumb down 73

 2. عقاب شکاری می‌گوید:

  تاموقعی که پروانه شکار ندن همینه وبا های وهویم هیچ چیزدرست نمیشه چطور موقعی که پروانه میدادن ازاین قبیل اخبار نبود باندادن پروانه هردوطرف باهم جنگ میکنند وبه کم وزیاد بودن نیرو وحق تیراندازی نیست هردوطرف انسان هستند

  پر طرفدار Thumb up 74 Thumb down 24

 3. لاچین می‌گوید:

  بنازم دستشان درد نکنه این محیط بانان دلیر و شهید پرور

  داغ Thumb up 20 Thumb down 44

 4. عقاب طلایی می‌گوید:

  کاش به جای هفت تیر کشی به همدیگر بیان و به حقوق شکارچی و محیط بان رسیدگی بشه.
  من موندم چرا با این همه سرمایه و جریمه که دارن جمع میکنن چرا کل و بز و قوچ و میش پرورش نمیدن و شکارگاه نمیزنن تا شکارچی راحت بتونه شکار کنه و پول شکارش رو بریزه به حساب سازمان و همچنین کارافرینی برای چند تا بیکار باشه.
  تا زمانی که بکش تا کشته نشوی هست هیچ پیشرفتی به وجود نمیاد..

  پر طرفدار Thumb up 39 Thumb down 14

  • داریوش2016 می‌گوید:

   هه اگه امکان تکثیر بود برای شکارچی جماعت تکثیر نمیکردیم بلکه تکثیر میکردیم تا حیات وحش ازشون تغذیه کنه میخوام سه هفت سال شکارچی شکار نکنه

   داغ Thumb up 8 Thumb down 20

 5. دوست دار محیط زیست می‌گوید:

  ننگ بر اون کسی که در این فصل(بعد از جفت گیری شکار)میش وبز شکار میکند.

  پر طرفدار Thumb up 18 Thumb down 5

 6. مهرزاد می‌گوید:

  متاسفانه در مملکت ما اول باید مقتول بشى تا بیکیر قاتل باشند و کرنه تا زنده هستى خبرى نیست

  پر طرفدار Thumb up 19 Thumb down 2

 7. میر شکار می‌گوید:

  بازهم درگیری و بگیرو ببند .واقعاً این گونه اخبار ناراحت کننده هست.صدور پروانه شکار این مسائل رو به حداقل میرسونه.

  پر طرفدار Thumb up 30 Thumb down 15

 8. عقاب می‌گوید:

  عزیز من حق شکار چی؟؟؟؟
  چرا الکی جو میدی؟؟؟
  همینجوریش همه چی نابوده
  میخای بدتر بشه
  اگه این اقایی که رفته شکار واقعا مرد هست که میدونم نیست،یکی شکار میکرد لرمیگشت،به خداوندی خدا قسم اگه ده تا شکار هم ببینه همشو یه جا میزنه،نمیخاد برا خودت خیالبافی کنی..

  داغ Thumb up 18 Thumb down 33

  • خورشید می‌گوید:

   این اصطلاح حق شکارچی احمقانه ترین و وقیحانه ترین مطلبیه که به عمرم شنیدم!
   درست مثل اینکه بگیم حق قاچاقاچی!!!
   بله اگه مجوز ورود مواد مخدر هم به کشور صادر بشه دیگه درگیری ها تموم میشه و کسی آسیب نمی بینه و مامور و قاچاقچی با صلح و دوستی و احترام کنار هم می شینن پای بساط!!
   چه حقی؟؟
   چه کشکی؟؟
   کی گفته که اصلا چنین حقی برای لذت بردن از کشتار موجودات زنده و کیفور شدن از بوی خون وجود داره که حالا عده ای طلبکار شدن؟؟
   برای این کار تنها دو مرحله وجود داره. اول اطلاع رسانی و آگاه سازی و دوم برخورد جدی و بی اهمال با حداکثر توان!!
   این بحث مسخره و مندرس سیاست های غلط سازمان بخاطر ندادن مجوز شکار و ایجاد دشمنی بین شکارچی و محیط بان هم با راهکار درست و تجربه شده پوچی خودش رو نشون خواهد داد .
   اگر تعداد محیط بان ها و تجهیزات حفاظتی به رقم استاندارد و کافی برسه! خواهید دید که نود درصد این برخوردها و آسیب ها هم از بین خواهد رفت! چون دیگه هیچکس جرات و جسارت ورود به قلمروی حیات وحش و ارضای بیماری های خودش با شلیک به جانوران بی گناه رو نخواهد داشت!!
   مثل همیشه ی تاریخ ما در این عرصه هم داریم چوب ضعف و فقر در زمینه ی درک و شعور و مدیریت و توان و امکانات مالی و تجهیزات و غیره رو می خوریم و این داستان به همین شکل ادامه خواهد داشت….

   داغ Thumb up 9 Thumb down 23

 9. دوستدار محیط زیست می‌گوید:

  دوست عزیز حق تیر دارن تمام این درگیری ها به خاطر سخت گیری ها ست حق تیر نهایت یا شکارچی کشته میشه یا محیط بان فرقی نمیکنه هر دو قاتل میشن و باید اعدام بشن چون خانواده رضایت نمیده از هر دو طرف همین حس هست ولی شما راحت نشستی چهار کلمه تایپ میکنی محیط بانان عزیز و زحمت کش با این نظرای احمقانه جانش باید به خطر بیافتد یا کشته میشود یا قاتل این راهش نیست و نبوده چند سال این سخت گیری ها را خانم ابتکار راه انداخت و بنیان گذار کشت و کشتار انسانی شد الان آنهایی که کشته شدن چه اتفاق افتاد تمام شد رفت پس این راهش نیست تا قیام قیامت اینجور پیش بره اش همین اشه کاسه همین کاسه خانم ابتکار الان هم در سمت جدیدش زن ها را با جان مردانشان انداخته آن هم به نوبه خودش خانواده ها را از هم میپاشد وقتی که مرد و از ترس زنش نتواند دو کلمه داد بیداد کند چون خانم ابتکار سامانه راه اندازی کرده که زن ها میتوانند شوهرانشان را با یک تلفن به بازداشتگاه بیاندازن آن هم همانند کاری که در محیط زیست کرد آخر و عاقبت ندارد چند روز گذشته محیط بانی که شکارچی ها شلیک کرد و باعث قتل یکی از آن ها شد اون بیچاره محیط بان الان روز صد بار میمیرد و زنده میشود چون نمیداند اعدام میشود یا نه اصلا گیرم هم اعدام نشود دیگه دستش به کار نمیره خودش عذاب وجدان میگیرد من به نوبه خودم تمامی عزیزان محیط بان را دوست دارم و میدان آن ها مامور هستن و هیچ گناهی ندارند اما آن تصمیم گیری غلط جانشان را به خطر انداخته و من چند تا از آن ها را میشناسم که به گفته خودشان درخانه هم امنیت ندارند چون دشمن زیادی پیدا کرده اند خوب جای تاسف که یکی آن بالا نشسته و با یک خودکار و قلم تصمیم گیری میکند که جان مامورین زحمت کش محیط زیست را به خطر بیاندازد اخبار دیگر اینچنین شده تیراندازی شکارچی به محیط بان و زخمی یا کشته شدن انها و یا برعکس که اصلا روی خوشی ندارد ای کاش من به جای مدیران ارشد محیط زیست بودم قطعا به این کشت و کشتار و درگیری ها خاتمه میدادم و آرامش را به آنها بر میگرداندم و مدیریت دقیق و کنترل شده تمام شکارچی ها که رضایت دو طرفه باشه شکی ندارم طرح هایی جامع که من در ذهن خودم میپرورانم در ذهن هیچ یک از مدیران محیط زیست نیست و در آخر دشمنی آخر و عاقبت ندارد یا کشته میشی یا میکشی چوبش را هم فقط مامورین در حال گشت میخورند نه شما که چوب و چماغ دست گرفته اید و در این سایت لشکر کشی میکنید و نه من و نه مدیران ارشد محیط زیست وسلام

  پر طرفدار Thumb up 25 Thumb down 20

  • داریوش2016 می‌گوید:

   هیچی دیگه ما بیام تکثیر و رها سازی بکنیم که شکارچی کوه و در و دشت رو پر بکنه و آرامش محیطزیست رو بهم بزنه که چی بشه? میخوان هرگز تفریح نکنید تفریح شما چه سودی برای کشور و مردم داره چهار تا توریست بیاد خیلی سودش از شما بیشتره

   داغ Thumb up 10 Thumb down 21

 10. میر شکار می‌گوید:

  بارها گفتم یباردیگه میگم اگر نظر و عقیده و احساس شخصی با اشخاص دیگه همسو نیست قرار نیست به دیگران بی ادبی و بی احترامی کنه. یکی شغلش سلاخی تو کشتارگاه دامه ،یکی یقطره خون ببینه بیهوش میشه. یکی مرده شور قسالخونست یکی بشنوه کسی مرده از هوش میره. دلیل نمیشه برادر من شما احساساتت فوق لطیف بقیه رو قاتل و جانی و قاچاقچی بدونی.همه جای دنیا شکار و ماهیگیری جزء محبوبترین و مفرح ترین و پرترفدارترین ورزشهای دنیاست .تو اکثر کشورها کانال تلوزیونی مختص همین دو رشته ورزشی دارن اونوقت تو کشور ما امثال شماها اینجوری درموردش نظر میدین.قرار نیست تواین کشور بخاطر بیقانونی و زور ما رو از شکار و ماهیگیری محروم کردن دیگه شماها در موردش نظر بدید.

  داغ Thumb up 6 Thumb down 4

  • داریوش2016 می‌گوید:

   وقتی دو تا موضوع رو با هم مقایسه میکنید همه جوانبش رو در نظر بگیرید کدوم کشورهای خارجی رو میگید مثلا ؟

   داغ Thumb up 1 Thumb down 8

 11. طوفان شن می‌گوید:

  ای بابا . پس چرا تکثیر و رهاسازی تو کشورهای غربی جواب میده وبسیار هم برای مردم و دولتها درامد داره ولی اینجا نمیشه . اینجا هم میشه فقط باید کسی باشه که زیر ساختها رو ایجاد کنه که متاسفانه کسی نیست . شکار هم خلاف نیست چون در قران ازش یاد شده دوستان عزیز . کاری هم که خلاف شرع باشه باید جرم محسوب بشه . شکارچی رو با قاچاقچی نسبت دادن وجهه خوبی نداره. باید مساله رو حل کنی نه اون رو پاک کنی که اخرش میشه همین دیگه درگیری وخشونت که برای ما ایرانیها سر افکندگی داره واقعا. الان روسیه وکشورهای دیگه مجوز صادر کردن برا پرندگان نمیدونم چرا پرندهای مهاجر که به ایران میرسن انفولانزا میگیرن ؟

  موافقم / مخالفم Thumb up 2 Thumb down 3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>