یک گربه جنگلی بر اثر برخورد با خودرو در بجنورد از بین رفت

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): متاسفانه یک گربه جنگلی بر اثر برخورد با خودرو در حاشیه شهر بجنورد از بین رفت.

لاشه این گونه جهت بررسی و اقدامات بعدی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان شمالی منتقل گردید.

رئیس اداره حیات وحش محیط زیست خراسان شمالی گفت: از هشت گونه گربه سان وحشی ایران تا کنون وجود هفت گونه در خراسان شمالی به ثبت رسیده است.

بهروز جعفری اظهار دشات: پلنگ، یوزپلنگ، گربه پالاس، گربه وحشی، گربه شنی، گربه جنگلی و کاراکال گونه های مختلف گربه سانان وحشی هستند که در این استان زندگی میکنند و فقط از حضور سیاهگوش (لینکس) در خراسان شمالی تا کنون گزارشی به ثبت نرسیده است.

0
-11
  

7 دیدگاه

 1. رشید می‌گوید:

  متاسفانه هر روز در گوشه ای از کشور این تلفات برای جانوران با ارزشمون اتفاق میوفتد ولی تازمانی که حیات وحش برای سازمان تخریب گر محیط زیست ارزشی نداشته باشد و مسگولین دلسوزی در راس کار نباشند شاهد تلفات خواهیم بود .لعنت به این زندگی که هر کسی برای منافع خودش و اطرافیانش مسءول میشود نه حفاظت و …..

  پر طرفدار Thumb up 18 Thumb down 3

 2. محسن رزاقی می‌گوید:

  پل و زیر گذر برای دلسوزان محیط زیست و حیات این آب و خاک تبدیل به یک آرزوی دیرینه شده!

  پر طرفدار Thumb up 15 Thumb down 0

 3. نیروانا می‌گوید:

  سیاهگوش (لینکس) هم به احتمال زیاد در این استان وجود دارد چون در نواحی مرزی کشور مثل بویین میاندشت فریدن هم مشاهده شده است

  داغ Thumb up 5 Thumb down 15

 4. کاکو می‌گوید:

  به کجا می توانیم صدای اعتراض رو برسونیم. همش خبر بد برای حیات وحش ایران. متاسفم واقعن

  پر طرفدار Thumb up 16 Thumb down 0

 5. جمشید می‌گوید:

  داده های تاکنون، نشان از انقراض یوز پلنگ آسیائی در آخرین ماء من خود در آسیا دارد، دلیل بر درج دائمی وجود این گربه سان در گزارشات دیده بان و مناطق تحت حفاظت محیط زیست کشورچیست.؟!
  یک پاسخ قانع کننده و محکم بیاورید.!!

  داغ Thumb up 4 Thumb down 3

 6. میر شکار می‌گوید:

  پل و زیرگذر برای انسانش کم میزنند چه برسد به حیوانات. شما دنبال چی هستید؟بارها گفتم به چهار تا شکارچی گیردادن و اونا رو تو بوق و کرنا کردن برای عوام فریبیه .به این چیزا میرسه تازه میفهمی چقدر اینا دلسوز طبیعتن.

  داغ Thumb up 5 Thumb down 4

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>