عامل شکار خرگوش وحشی با استفاده از سگهای تازی در رزن شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): چندی قبل تصاویری از یک شکارچی متخلف در اختیار نیروهای محیط زیست شهرستان رزن همدان قرار گرفت.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رزن همدان در این باره گفت: این تصاویر نشان می داد متخلف به وسیله دو سگ تازی آموزش دیده اقدام به شکار غیرمجاز سه خرگوش وحشینموده و سپس با افتخار اقدام به تهیه عکس یادگاری نموده است.

مجید اسکندری اظهار داشت: نیروهای یگان محیط زیست رزن به تحقیق در این رابطه پرداخته و پس از مدتی با همکاری همیاران محیط زیست متهم را در روستای قلعه زندلیج شناسایی نمودند.

با شکایت اداره محیط زیست رزن پرونده ای در این رابطه در مراجع قضایی تشکیل و متهم جهت بازپرسی به دادسرا احضار شده است.

توضیحات تکمیلی در این خصوص متعاقبا اعلام خواهد شد.

0
-39
  

11 دیدگاه

 1. خورشید می‌گوید:

  امیدوارم سگ ها رو معدوم نکنن! چون با آموزش و تمرین و ممارست و صرف زمان، امکان اصلاح رفتار و ترمیم خوی توحش و عشق به خونریزی در سگ های وحشی وجود داره!

  پر طرفدار Thumb up 23 Thumb down 15

 2. مسعود می‌گوید:

  در اراضی کشاورزی و عرصه های طبیعی استان همدان جمعیت خرگوش به قدری زیاد شده که تبدیل به آفت باغات به ویژه باغات هلو شده است. در این فصل باغداران تنه این درخت را با نوارهای فلزی میپیچند تا از جویده شدن توسط خرگوش در امان بماند.

  داغ Thumb up 15 Thumb down 15

 3. حامی منطقی می‌گوید:

  انسانی که وحشی شده باشد، به واسطه قوۀ تفکرش تبدیل می شود به خطرناکترین و رذل ترین موجود زمین!

  داغ Thumb up 15 Thumb down 17

 4. رضا۱۳۹۴ می‌گوید:

  استان همدان می تواند یک عبرت برای محیط زیست استانهای دیگر باشد. این استان با هوای خنک و بارش فراوان و کوه الوند که از بیشتر استانهای کشور آب و هوای بهتری دارد (وای به حال استانهای کویری) در گذشته طبیعت بسیار غنی داشته است وجود شیر سنگی و همچنبن پلنگ و ذکر گور خر همدان در تاریخ و وجود گله های چند هزار تایی آهو و همچنین میش مرغ و رودخانه هایی پر از ماهی و حتی سگ آبی و سیاه گوش در گذشته شاهد بر این مدعا می باشد. به علت زیر کشت بردن همه جا و دامداری چندین برابر ظرفیت و شکار چیزی از موارد فوق نمانده و حتی دشتها در بهار به علت تخلیه سفره ها در حال فرو رفتن می باشد. این چند خرگوش حرام گوشت که شاید غذای گرگ یا روباه و اکسیستم جزیی باقیمانده احتمالی این استان است هم نوش جان و افتخاری برای شما شکارچیان

  پر طرفدار Thumb up 21 Thumb down 11

 5. مینالیزا می‌گوید:

  پوشاندن چهره شکارکشان در مواقع جرم مشهود به نظرم قابل قبول نیست ،باید چهره ها رسانه ای شود ،حتی از زندان و جریمه موثرتر است برای کاهش جرم …

  پر طرفدار Thumb up 20 Thumb down 16

 6. Arash می‌گوید:

  محیط زیست گشنه که دنبال ۳ تا ۲۰۰ هزار تومن جریمه می گرده… خرگوش نه در معرض انقراض هست و نه جمیعت کمی داره حق ۲ تا سگ هم از این محیط زیست ۳ تا خرگوش باشه از چیزی کم نمیشه که … فقط دست بردهای میلیادی هست که از چشم پنهان می ماند.!!!

  داغ Thumb up 17 Thumb down 20

 7. نیروانا می‌گوید:

  خود خرگوش حرام گوشته تازه نحوه شکار آن که زیر دندانهای سگها خفه شده یا استخوانهای آن خرد شده باشد یا از ترس مرده باشد و چقدر مواد سمی در این گوشت وجود دارد معلوم نیست آن شکارچی چگونه میل به خوردن آن میکند ؟!

  پر طرفدار Thumb up 10 Thumb down 5

 8. محسن رزاقی می‌گوید:

  اول که حرمت حق حیات همیشه مهم است.
  دوم، برای حفاظت.
  باید عرض کنم:
  همه جانوران ارزش دارند خرگوش نیز مانند همه آنها جانوری ارزشمند است که زندگی خیلی از راس هرمی ها در زنجیره غذایی به آن بستگی دارد لطفا تا به سرنوشت یوزپلنگ دچار نشده به فکر حفاظت آن باشیم نه اینکه بگذاریم به سرنوشت آن دچار شود بعد به فکر حفاظتش بیفتیم اگر جانورانی مثل خرگوش نباشند تضمینی برای بودن یوزپلنگ و شاه بوف و عقاب و سایر گونه های وابسته به آنها نیز نخواهد بود.
  و یک نکته: قاعده طبیعت این طور است که تعداد زیر هرمی ها در زنجیره غذایی باید فراوان باشد تا راس هرمی ها تازه مقداری جمیعت پیدا کنند و مناطقی جمیعت های پویا دارند که زیربنای خوبی (زیر هرمی هایی به تعداد بسیار فراوان) داشته باشند وگرنه ممکن است سرنوشتی مانند یوزپلنگ پیدا کنند.

  پر طرفدار Thumb up 11 Thumb down 8

  • aa می‌گوید:

   حفاظت کردن فقط به این معنی نیست که نزاریم شکار انجام بشه ! من خیلی سعی کردم این مفهوم رو به دوستان خبره و متخصص و دانشمند دوستدار محیط زیست انتقال بدم ولی فایده ای نداره ! و واقعا حوصله بحث هم ندارم چون آخرش هم بنده رو دوستدار کشتار و وحشی گری و … !! خطاب میکنن !

   داغ Thumb up 8 Thumb down 11

 9. میر شکار می‌گوید:

  خرگوش حرام گوشته چرا شکارش میکنید؟

  داغ Thumb up 9 Thumb down 7

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>