عاملین شکار دو کبک در دماوند دستگیر و پس از واریز جریمه به دادگاه معرفی شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): روز جمعه ۹۶/۱۲/۱۱ نیروهای یگان محیط زیست شهرستان دماوند حین گشت زنی درمنطقه شکار ممنوع کوه سفید با دو شکارچی مواجه شدند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان دماوند در این باره گفت: محیط بانان جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شده و آنها را دستگیر نمودند.

عباس میرزاکریمی اظهار داشت: در بازرسی از متخلفین لاشه دو عدد کبک به همراه یک اسلحه ساچمه زنی تک لول و ١٩ فشنگ مربوطه و یک اسلحه گلوله زنی برنو و ١٩ فشنگ مربوطه و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.

متهمین پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

متخلفین روز شنبه مورخ ۹۶/۱۲/۱۲ مبلغ چهار میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز دو کبک را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمودند.

متهمین علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست محیط زیست، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهند شد.

0
-44
  

3 دیدگاه

 1. محمد می‌گوید:

  الان دیگه کبک زدن نامردی خواهشن تا برج ۸ سال بد صبر کنید

  پر طرفدار Thumb up 33 Thumb down 8

 2. شکارچی سینه سوخته می‌گوید:

  کبکا تقریبا یه هفته ایه که جفت شدن و دیگه زدنشون دوره از آداب شکاره

  پر طرفدار Thumb up 33 Thumb down 9

 3. محسن رزاقی می‌گوید:

  جریمه کبک خیلی کمه، به هیچ وجه جرم نباید کوچک شمرده شود بشدت باید مجازات بشن.
  ممنون

  داغ Thumb up 4 Thumb down 36

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>