طرح تحقیق و تفحص از سازمان جنگل‌ها در مجلس تصویب شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه)، با طرح تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور موافقت کردند.

چرایی اینکه سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در اجرای طرح‌ها و حتی تهیه آنها ناکارآمد است، علت ناکارآمدی سازمان در پشتیبانی از مجریان موفق و برخورد با مجریان ناموفق در حوزه‌های مختلف کاری چه است همچنین مدل مدیریت در جنگل‌ها و مراتع با تعطیلی‌ طرح‌های گذشته چیست، از جمله محور سوالاتت درخواست کنندگان است.

همچنین سوالاتی چون چگونه با وجود ریزش شدید نیروی انسانی و امکانات، حفاظت از منابع طبیعی صورت می‌گیرد. قاچاق چوب با روند ترکیبی طرح‌های جنگل‌داری تشدید شده است سازمان چه اقدامی کرده است و چرا طرح‌های منابع طبیعی از جمله طرح‌های جنگل‌داری، مرتع داری، مدیریت منابع جنگلی، تعادل دام و مرتع، خروج دام از جنگل، ممیزی اراضی، و اتمام موضوع اخذ سند منابع ملی به شکست انجامیده است، از جمله موارد مورد سوال متقاضیان این طرح است.

این طرح با ۱۲۹ رای موافق، ۲۶ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۱۹۶ نماینده حاضر به تصویب رسید.

0
0
  

2 دیدگاه

  1. جنگل بلوط می‌گوید:

    همین جنگلهای کم پشت هم، تراکمی درحد پارکهای شهری داشته و کارکردهای طبیعی برای افزایش باران و تغذیه سفره ها و تصفیه هوا و آب و تفریح و مهار سیل داشته و کلا امکان ادامه کار و حیات در مناطق اطراف را فراهم می کنند. جنگلهای انبوه باستانی دامنه های پر شیب شمال هم که دیگر نیازی به گفتن ندارد و واقعا باید آنها را پاس داشت.

    پر طرفدار Thumb up 8 Thumb down 0

  2. رضا1394 می‌گوید:

    با تشکر از نمایندگان مشکلات ذکر شده هر ساله بیان شده و باز ادامه پیدا کرده و تکرار می شوند و کاری نمی شود و نیرو و بودجه و اراده ای وجود ندارد صرفا از جنگلهای ارزشمند شمال بهره برداری می شد که آن هم به قیمت منافع تعداد کمی باعث خرابی جنگلها می شد و حتی در دیدار جمعی از بازنشستگان سازمان با مدیر آن، پرسنل بازنشسته که به همه سازمان آشنا هستند و همچنین بایستی حافظ جنگل باشند از مدیر سازمان درخواست از سرگیری بهره برداری جنگلها را داشتند.

    پر طرفدار Thumb up 8 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>