عاملین صید غیرمجاز ۳۱ قزل آلای خال قرمز در پارک ملی لار پس از واریز جریمه به دادگاه معرفی شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): نیروهای یگان محیط زیست پارک ملی لار حین گشت و کنترل با یک صیاد غیرمجاز مواجه شده و جهت برخورد قانونی با متخلف وارد عمل شدند.

رییس پارک ملی لار در این باره گفت: در بازرسی از این متهم ۳۱ عدد ماهی قزل آلای خال قرمز کشف و ضبط و یک صیاد متهم در این رابطه دستگیر شدند.

فرهاد زندی اظهار داشت: متخلف پس از بازداشت و تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردید.

متهم که روز دوشنبه ۹۷/۴/۴ مبلغ ۹۳ میلیون ریال بابت بخشی از ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از صید غیرمجاز ۳۱ عدد ماهی قزل آلای خال قرمز را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمود.

متهمین در دادگاه به جرم صید غیرمجاز گونه جانوری حمایت شده در محدوده پارک ملی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۳ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا سه سال و یا یا بر اساس مصوبه جدید هیات دولت به جزای نقدی از شصت میلیون ریال تا یکصدوبیست میلیون ریال محکوم خواهند شد.

+4
-9
  

3 دیدگاه

 1. پرنده مهاجر می‌گوید:

  باو. یه پروانه ماهیگیری دیگه چیه کا ازونم دریغ میکنن. صادر کنید تا این داستانای مسخره پیش نیاد

  پر طرفدار Thumb up 22 Thumb down 1

 2. Shahin می‌گوید:

  تنها دلیلش ندادن پروانه صید ماهی در سال جدیده هر سال این موقع پروانه صادر شده بود و دلیلش هم ناکارامدی سازمان محیط زیسته که هنوز نمیدونه چه موقه باید پروانه صادر کنن چه موقع صادر نکنن میبینی چن وقت دیگه پروانه ماهیگیری با تور صادر میکنن که یه تور به اندازه تمام ماهیگیرایی که با قلاب ماهی صید میکنن به محیط زیست لتمه میزنه بهتره موقع صدور پروانه اصلا مجوز توز صادر نشه به جاش برا مدت طولانی تری مجوز قلاب صادر بشه

  پر طرفدار Thumb up 18 Thumb down 2

 3. شهرام می‌گوید:

  اون دیگه کیه تو این همه بدبختی رفته دنبال صید ماهی خال قرمز . خوش به حالش مایه داررررررررررررررر

  داغ Thumb up 6 Thumb down 8

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>