عاملین شکار چهار پرنده وحشی در کاشان دستگیر و پس از واریز جریمه به دادگاه معرفی شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): نیروهای یگان محیط زیست کاشان حین گشت زنی در منطقه حفاظت شده قمصر و برزک با یک شکارچی غیرمجاز مواجه شدند.

رییس اداره محیط زیست کاشان در این باره گفت: محیط بانان جهت برخورد قانونی با متخلف وارد عمل شده و وی را دستگیر نمودند.

حسین خادمی اظهار داشت: در بازرسی از متخلف لاشه دو تیهو، یک کبوتر چاهی و یک کبوتر جنگلی به همراه یک اسلحه شکاری، مهمات و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.

متهم پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردید.

شکارچی متخلف مبلغ ۴/۲۰۰/۰۰۰ ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز چهار پرنده وحشی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمود.

همچنین متهمین در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا بر اساس مصوبه جدید هیات دولت به جزای نقدی از سی میلیون ریال تا پنجاه میلیون ریال محکوم خواهند شد.

بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید، اسلحه  و ادوات کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.

مقام قضایی می تواند با استناد به ماده مذکور و ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی نسبت به ابطال مجوز حمل سلاح کشف شده اقدام و دستور مصادره اسلحه مربوطه به نفع دولت را صادر نماید.

 

 

+8
-21
  

5 دیدگاه

 1. مجید می‌گوید:

  از این مسخره تر نمی شه !

  یه ایرانی برای چهار تا پرنده کوچک بازداشت و سابقه دار بشه ولی آمریکایی ها با همراهی محیطبانان بروند در مناطق حفاظت شده و کل و قوچ شکار کنند . . .

  پر طرفدار Thumb up 42 Thumb down 1

 2. میر شکار می‌گوید:

  بهار و تابستان فصل شکار نیست .واقعاً اشتباست.

  پر طرفدار Thumb up 26 Thumb down 2

 3. شهرام می‌گوید:

  ۴۰ کیلومتر انطرفتر دارند موته را نابود میکنند اونوقت بنده خدا را با این جرم چه جوری محاکمه میکنند.بعد میگویند چرا بین شکارچی ومحیط بان درگیری بوجود میاد

  پر طرفدار Thumb up 40 Thumb down 1

 4. پرنده مهاجر می‌گوید:

  ااخ اخ اخ چه ضایعه اسفناکی برا محیط زیست
  ول کنید بابا برید به حال زار محیطهای زیست حیات وحش فکری کنید
  زیستگاه نباشه هیچ چیز مفهومی نداره

  پر طرفدار Thumb up 33 Thumb down 1

 5. کریم می‌گوید:

  تفگش ساخت صایع دفاع و ایرانه کلی هم پول جواز ازش گرفتند حالا هم گرفتنش و می گویند چرا کبوتر زدی خو ب از اول تفنگو برا همین می خرند برای دزدی بانک که نمی خرند.

  موافقم / مخالفم Thumb up 0 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>