عاملین شکار یک میش وحشی در کاشان دستگیر و پس از واریز جریمه به دادگاه معرفی شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): نیروهای یگان محیط زیست کاشان حین گشت زنی در مناطق آزاد این شهرستان با سه شکارچی غیرمجاز مواجه شدند.

رییس اداره محیط زیست کاشان در این باره گفت: محیط بانان جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شده و آنها را دستگیر نمودند.

حسین خادمی اظهار داشت: در بازرسی از متخلفین لاشه یک میش وحشی به همراه یک اسلحه خفیف مجاز، مهمات و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.

متهمین پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردید.

شکارچیان متخلف مبلغ یکصد میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک میش وحشی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمودند.

همچنین متهمین در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا بر اساس مصوبه جدید هیات دولت به جزای نقدی از سی میلیون ریال تا پنجاه میلیون ریال محکوم خواهند شد.

بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید، اسلحه و ادوات کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.

مقام قضایی می تواند با استناد به ماده مذکور و ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی نسبت به ابطال مجوز حمل سلاح کشف شده اقدام و دستور مصادره اسلحه مربوطه به نفع دولت را صادر نماید.

0
-1
  

7 دیدگاه

 1. مهدی می‌گوید:

  سلام و عرض ادب.دیده بان عزیز میشه یه توضیحی بدید برای ما و بقیه دوستان که در مورد شکار غیر مجاز که صورت میگیره محیط بان ها عکس میگیرن و برای شما میفرستن؟و چرا در مورد بقیه تخلفات زیست محیطی به جز شکار چرا پیگیری نمیکنید که مثلا نتیجه رای دادگاه چی شده و ….؟ممنون میشم این نظر رو حذف نکنید و زیر همین خبر پاسخ بدید.

  پر طرفدار Thumb up 44 Thumb down 5

 2. شکارچی سینه سوخته می‌گوید:

  چرا خبر کشته شدن شکارچی بدست شکاربانان بخاطر شکار یک خوتکا رو نمیگذارید

  پر طرفدار Thumb up 31 Thumb down 11

 3. شکارچی مجاز می‌گوید:

  واقعا جان یک انسان دربرابریک پرنده بی ارزش که درکشورهای دیگه روزی هزاران ازانها شکارمیشن.چرادیگرکشورها این مسائل رو ندارن.اینها همش ازسو مدیریت مسئولین محیط زیسته.یعنی واقعا بخاطریک خوتکا بایدیک انسان کشته بشه.پس چرابه مردم اسلحه شکاری میفروشین وسهمیه فشنگ میدین اونم بی کیفیت وباقیمت گزاف

  پر طرفدار Thumb up 22 Thumb down 6

  • رشید می‌گوید:

   احسنت .هر اورگان و سازمانی فقط منافع خودش را درنظر میگیره و به فکر پرکردن جیب و برگرداندن هزینه و برداشتهای کلان مالی است و جان انسان هم برایشان هیچ ارزشی نداره حتی محیط بان

   پر طرفدار Thumb up 10 Thumb down 6

 4. شکارچی مجاز می‌گوید:

  به خاطرشکارخوتکا نبایدیک انسان بمیره.قوانین شکاربایداصلاح بشه تاشاه این اتفاقات نباشیم

  پر طرفدار Thumb up 20 Thumb down 5

 5. شکارچی مجاز می‌گوید:

  احسنت برمحیط بانان وظیفه شناس محیط زیست

  داغ Thumb up 5 Thumb down 19

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>