عامل شکار یک هوبره در زابل به دلیل عدم پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست دستگیر و روانه زندان شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): چندی قبل تصویری از یک شکارچی متخلف در اختیار یگان محیط زیست زابل قرار گرفت.

فرمانده یگان محیط زیست سیستان و بلوچستان در این باره گفت: این تصویر بیانگر آن بود که یک فرد داخل تصویر یک هوبره را بوسیله یک اسلحه شکاری شکار کرده است.

تصویری که در اختیار نیروهای محیط زیست قرار گرفته و بر اساس آن متخلف شناسایی و به دادگاه معرفی شد

حمید ریگی اظهار داشت: تحقیقات نیروهای یگان محیط زیست زابل در این رابطه آغاز شده و محیط بانان موفق شدند هویت فرد داخل تصویر را شناسایی کنند.

با شکایت اداره محیط زیست زابل پرونده ای در این رابطه در مراجع قضایی تشکیل و متهم به دادسرا احضار شد.

در جریان رسیدگی به این پرونده، دادگاه با توجه به گزارش نیروهای محیط زیست، عکس بدست آمده از متهم و سایر محتویات پرونده بزهکاری متهم را محرز و مسلم دانست.

بنابراین دادگاه متهم را از جنبه کیفری جرم به تحمل یک سال حبس محکوم نمود.

همچنین متهم به پرداخت دویست میلیون ریال بات ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک هوبرهنیز محکوم شد.


با توجه به اینکه متهم در زمان مقرر نسبت به پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیر مجاز یک هوبره به مبلغ دویست میلیون ریال اقدام نکرده بود حکم جلب متهم توسط دادگاه محمد آباد صادر و به پاسگاه انتظامی محل زندگی وی ابلاغ شد.

پس از صدور حکم جلب، متهم توسط عوامل پاسگاه انتظامی دستگیر و با دستور مقام قضایی تا زمان پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست روانه زندان شده و هم اکنون در حال پرداخت مرحله ای ضرر و زیان محیط زیست می باشد.

+10
-1
  

6 دیدگاه

 1. رضا ایرانی می‌گوید:

  خوب با هایلوکس عکس میگیرن که ولی
  پول ندارن جریمه را بدن!؟

  داغ Thumb up 13 Thumb down 23

 2. رشید می‌گوید:

  هر روز فاجعه های بسیاری از نابودی محیط زیست به دست نا ادمهای به اصطلاح دولتی رخ میده و هیچ اخباری ازش منتشرنمیشه ولی کشتار یک پرنده که مربوط به سال گذشته است اینطوری به تکرار منتشر میشه .دیده بان شما میتوانستید قدم بزرگی در نجات محیط زیست کشور بردارید ولی متاسفانه نام سازمان تخریب گر محیط زیست را یدک میکشید و شماهم نتوانستید در ایجاد راهکارهایی برای نجات محیط زیست روبه نابودی مان بردارید و انتظاری هم نباید داشت .اون فرد به اصطلاح خودتان اقازاده ای( دزد زاده) که بیش از سه سال میانکاله را شکارگاه خصوصی اش کرده بود و هیچ مقامی کاری به کارش نداشت که یک قلم از هزاران تخلف محیط زیستی را انجام میداد به چه دلیل اخباری ازش منتشر نکردید .شماهم دست پرورده همان پشت میز نشینان نابودگر هستید و به جایی نخواهید رسید.بارکج به مقصد نخواهد رسید.

  پر طرفدار Thumb up 32 Thumb down 4

 3. هادی می‌گوید:

  الحمدالله مشکل حل ، هوبره به دامان طبیعت برگردانده و طرف متنبه شد و دیگه شکار نمیره!!!!!

  پر طرفدار Thumb up 27 Thumb down 6

 4. زندان کردن چاره نیست؛ زندان های کشور لبریز از آدم است؛ تازه وارد ها آنجا بزهکاری های بیشتری را یاد می گیرند و می آیند بیرون برای بکار گیری آن ها. او را آزاد کنید تا کار کند و جریمه را بپردازد. حکم زندان بریده شده نیز باید تبدیل گردد. در ضمن بیست میلیون تومان جریمه برای یک هوبره زیاد است؛ بخصوص اگر فرد از خانواده ای معمولی و زحمتکش باشد، این جریمه می تواند برای خانواده کمر شکن گردد، پس منطقی و منصفانه نیست. بزهکار اصلی سودجویان تفنگ فروش می باشند که فعلن هیچ کسی کاری بکارشان ندارد!

  پر طرفدار Thumb up 33 Thumb down 1

 5. اسونه پلنگی می‌گوید:

  یک هوبره بیست میلیون
  بجای بیست تومن جریمه بایستی ده تا آبشخور بسازه
  وضعیت آبشخورهای بیابونی خیلی خرابه ولی پولو معلوم نیست کی بخوره کی ببره.

  پر طرفدار Thumb up 23 Thumb down 0

 6. میر شکار می‌گوید:

  اگه آبشخور بسازه بعد کی حق الکشف بگیره؟
  فکر جیب دوستان محیط بان هم باشید .

  پر طرفدار Thumb up 20 Thumb down 12

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>