تشکیل وزارت انرژی، آب و محیط زیست در کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی میشود

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): رییس کمیسیون اجتماعی مجلس از بررسی طرح تشکیل وزارت انرژی، آب و محیط زیست در جلسات هفته آینده کمیسیون متبوع خود خبر داد.

سلمان خدادادی در گفت وگو با خانه ملت، با اشاره به بررسی طرح تشکیل وزارتخانه انرژی، آب و محیط زیست در کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: طرح ها و لوایحی طی چند ماه گذشته برای ایجاد تغییر در ساختار دولت مورد بررسی قرار گرفته است. در همین خصوص کمیسیون مشترکی برای اصلاح ساختار اداری دولت تشکیل شد. البته در این کمیسیون تمامی جوانب اصلاح ساختار دولت رد و تمامی مسائل درخصوص ادغام و جداسازی وزارتخانه ها درحوزه رفاه، کار، تامین اجتماعی، صنعت، معدن و بازرگانی مورد موافقت قرار نگرفت.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پس از رد کلیات این مسئله برخی مسائل مهم و با اهمیت در طرح های مستقل تدوین و در دستور کار بررسی قرار گرفت، افزود: به عنوان مثال در هفته گذشته کلیات طرح تشکیل وزارت امور ایثارگران مورد موافقت قرار گرفت، یا اینکه کلیات تشکیل وزارت بحران در کمیسیون اجتماعی رد شد. لذا در جلسه هفته آینده کمیسیون نیز طرح تشکیل وزارت انرژی، آب و محیط زیست بررسی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پیشنهاد انتقال سازمان محیط زیست به وزارتخانه انرژی در صورت تصویب مطرح است، تصریح کرد: ضمن اینکه پیشنهاد شده وزارت نیرو و آب در هم ادغام شوند، یا اینکه بخشی از وظایف وزارت نفت و نیرو جابه جا شوند؛ یعنی اصلاح نسبی ساختار دولت صورت گیرد؛ البته در گام اول کلیات این طرح با حضور کارشناسانی از مرکز پژوهش های مجلس، رییس سازمان امور اداری و استخدامی، مسئولان و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه در جلسه یکشنبه هفته آینده کمیسیون بررسی خواهد.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه طراحان تشکیل وزارت انرژی، آب و محیط زیست به طرح پیشنهادات و دلایل خود درخصوص ضرورت تشکیل این وزارتخانه می پردازند، گفت: در حال حاضر دلایل طرح این پیشنهاد مطرح نیست، اما در حال حاضر تشکیل وزارت انرژی، آب و محیط زیست با توجه به مشکلات به وجود آمده درحوزه آب، برق و محیط زیست یکی از نیازهای ضروری جامعه است؛ لذا پیش بینی می شود که کلیات این طرح در کمیسیون تصویب خواهد شد.

+15
0
  

1 دیدگاه

  1. احسان می‌گوید:

    اگه بشه چی میشه ، با این وضع گرونی که دیگه حالی برامون نمونده.

    موافقم / مخالفم Thumb up 0 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>