به مناسبت روز ملی مبارزه با خشونت علیه حیوانات

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): شهریورماه ۱۳۹۰ انتشار تصاویری از کشتار بی رحمانه یک خرس قهوه ای ماده و دو توله اش، در حالیکه شکم توله خرس ها زنده زنده پاره شده بود و در همان حال به آغوش مادر غرق در خون خود پناه می بردند، آنقدر دردناک و تکان دهنده بود که برای نخستین بار موجی از اعتراض و انزجار عمومی را به دنبال داشت و احساسات بسیاری از مردم کشور را جریحه دار کرد.

پس از این اتفاق تلخ، ۲۰ شهریور به همت گروه های حامی محیط زیست و حیوانات بعنوان روز ملی مبارزه با خشونت علیه حیوانات نامگذاری شد.

امیدواریم این روز نقطه آغازی باشد برای پایان کشتار و اعمال خشونت بر علیه حیوانات.


—————————————————————————————————————————————————————————–

آخرین اخبار محیط زیست و حیات وحش کشور را بصورت لحظه ای و در کوتاه ترین زمان از طریق کانال تگرام دیده بان دریافت کنید.

+3
0
  

6 دیدگاه

 1. جنگل شمشاد۴ می‌گوید:

  یکی ازکارهای لازم برای جلوگیری از خشونت علیه حیوانات و نابودی طبیعت کشور افزایش سواد زیست محیطی مردم است و راه رسیدن به آن مطرح کردن پیوسته این مسایل است در حدی که مردم درباره این ها با هم صحبت کنند. برای مثال چند روز پیش دکتر کلانتری با انتقاد از کنگره اصلاح نباتات با ده هزار عضو که در سکوت محض هستند و باعث شده افراد غیر متخصص در این حوزه اظهار نظر و سیاست گذاری کنند که کشور قادر است غذای یک ونیم میلیارد نفر را تولید کند. واقعا برای این مقدار غذا یک دریا آب نیاز است و با شرایط بد کشور باید شدیدا واقع گرا بود و مثلا در قدم اول تمام چاههای غیر مجاز را بست و برداشت چاههای مجاز را هم حداکثر در حد ورودی سالانه تعیین کرد که وضع بدتر از این نشود.

  پر طرفدار Thumb up 11 Thumb down 1

 2. رضا می‌گوید:

  خشونت علیه حیوانات فقط وفقط به دست یکسری افرادی که بیماری روحی و روانی دارن بوجود می اید چرا که با زجردادن مخلوقات زیبای خدا بدنبال عقده گشایی مشکلات خودشون هستند در غیر اینصورت خشونت به چه دلیل؟؟به کدام منطق؟به کدام دین و مذهب؟؟

  پر طرفدار Thumb up 9 Thumb down 1

 3. حسن می‌گوید:

  البته نظر رضا در مورد روانی بودن افراد درست است اما همیشه مشکل در وضعیت روانی نیست فرهنگ و نگرش افراد هم دخیل است
  چون اکثر شکارچیان این قصاوت قلب را دارند و در فیلم شخصی دیده می شود اینها بین موجود زنده و یک سنگ هیچ تفاوتی نمی گذارند و راحت یک موجود بی آزار به عنوان سیبل استفاده می کنند و مثلا کنده شدن پای خرگوش میخندند و مست می کنند اینها بی فرهنگ بی سواد و بی عقل هستند

  پر طرفدار Thumb up 4 Thumb down 1

 4. نم نمک می‌گوید:

  با احترام به همه انانی که درراه مبارزه با خشونت علیه زنان وعلیه حیوانات تلاش میکنند دراین راه باید ازکودکی فرهنگ سازی کرد کسانی که یادگرفته اند حیوانات نجسند بدون شک کوشش میکند که به اونزدیک نشوند واین باعث میشود که بعضیشان باخشونت بیشتری اورادورسازند شایدانانی که بدون علت حیوانی رابکشند یابه اوصدمه وارد کنند بیمارهم باشند حیوانات هم مثل ماانسانها حقوقی دارند دران ولا یتی که هستند و زندگی اهل انجایند بایدما انسانها حقوق دیگرجانداران ودیگر انسانها را رعایت کنیم که ازادباشند

  پر طرفدار Thumb up 34 Thumb down 1

 5. مانی می‌گوید:

  به نظرمن اگه این تفنگ های شکاری ازمردم گرفته بشه خیلی براحیات وحش بهتره تاانجام کارای دیگه

  پر طرفدار Thumb up 8 Thumb down 2

 6. میر شکار می‌گوید:

  یکی از مصادیق این خشونت ها رو مرفحین بی درد جامعه انجام میدن .دیدم گوش و دم سگ ها و گربه ها رو میبرند یا چنگال دست و پای این حیوانات رو میکشند که به اصطلاح حیوان زیبا تر بشه. یا در قفس نگهداشتن حیوانات واقعاً ظلم به حیوانات هست .بنظر من اگه آدم بخواد حیوانی رو تو خونه نگهداری کنه باید مثل کبوتر باشه که آزادانه بتونه بره تو لونش و دوروبر خونه پرواز کنه .یه مدل دیگه از نگه داری حیوانات که من انجام میدم دادن دونه و غذاهایی که زیاد میاد تو خونه به پرنده های آزاد مثل یاکریم و گنجشک و کبوتر و بلبل خرما و… هست .غذاها و آب رو تو ظرف میریزی و میزاریش یه جای همیشگی مثل تو حیاط یا جلو پنجره یا رو تراس و پرنده ها هر روز به اونجا میان و غذا و آب میخورن و بعد از یه مدت کم کم به حضور شما در اون نزدیکی عادت میکنند و شما میتونی از نزدیک تماشاشون کنی .حتی دیدم بعضیا اونقدر با آدم نزدیک میشن که تو دستت دونه میخورن .کار بسیار لذت بخشی هست و آدم فکر میکنه این پرنده ها مال خودشن و به نوعی پرنده خونگیش هستند . از طرفی آدم از بابت دور ریختن غذاهای زیادی تو خونه عذاب وجدان نداره..

  پر طرفدار Thumb up 8 Thumb down 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>