عاملین شکار یک آهوی ماده در کاشان دستگیر شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): نیروهای یگان محیط زیست کاشان حین گشت زنی در مناطق آزاد حاشیه منطقه حفاظت شده قمصر و برزوک با چهار شکارچی غیرمجاز مواجه شدند.

رییس اداره محیط زیست کاشان در این باره گفت: محیط بانان جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدند اما شکارچیان به محض مشاهده مامورین اقدام به فرار نمودند.

حسین خادمی اظهار داشت: در جریان تعقیب و گریز سه متخلف دستگیر و یک نفر به همراه اسلحه متواری گردید.

در بازرسی از متخلفین دستگیر شد، لاشه یک آهوی ماده و یک دستگاه موتور سیکلت کشف و ضبط گردید.

یکی از متهمین با دستور مقام قضایی بازداشت و دو نفر دیگر به قید ضمانت آزاد شده و تلاش برای دستگیری متخلف فراری آغاز شده است.

بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک آهو وحشى معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است که متهمین می بایست این مبلغ را به حساب دولت واریز نمایند.

همچنین متهمین در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا بر اساس مصوبه جدید هیات دولت به جزای نقدی از سی میلیون ریال تا پنجاه میلیون ریال محکوم خواهند شد.

مقام قضایی می تواند با استناد به ماده مذکور و ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی دستور مصادره موتور سیکلت مربوطه به نفع دولت را صادر نماید.

 

+6
0
  

3 دیدگاه

 1. DORNA می‌گوید:

  هشتاد میلیون نفر جمعیت زندگی را برای حیات وحشی که منابع غذایی و زیستگاهی اش هر روز نابود می شوند، تنگ و تنگ تر کرده است…
  تصور زمانی که در ایران وجود آهو، گوزن، گربه سان، کفتار خاطره شده باشد و دیگر اینها در واقعیت بیرونی نباشند…

  آنروز که شاید چندان دور نباشد، حیات از این سرزمین برای همیشه رفته است…

  پر طرفدار Thumb up 18 Thumb down 10

 2. مسعود می‌گوید:

  نامردی و بی شرفی رو از حد گذروندن.

  پر طرفدار Thumb up 22 Thumb down 8

 3. اسونه پلنگی می‌گوید:

  ای داد و صد داد از نادونی این بشر .اخه ادم حسابی این اهوی زیبا وقتی زنده بود تماشایی تر بود یا الان که بیجان روی زمین افتاده.مگر چقدر گوشت داره.یه عده نه از سر ناداری بلکه از روی غرض دست به چنین اعمالی میزنن.تف به ذاتتون.

  پر طرفدار Thumb up 3 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>