پنج نفر از جنگلبانان سوادکوه بر اثر واژگونی خودرو حین تعقیب و گریز با قاچاقچیان چوب مجروح شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): واژگونی خودروی گشت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سوادکوه در حین انجام ماموریت و مجروح شدن ۵ تن از همکاران اداره و قرقبانانواژگونی خودروی گشت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سوادکوه در حین انجام ماموریت و مجروح شدن ۵ تن از همکاران اداره و قرقبانان

سرهنگ حسینعلی خورشیدی فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران گفت: بنا به گزارش قرقبانان شهرستان سوادکوه مبنی بر  قطع درخت توسط قاچاقچیان در منطقه کارمزد سری سرکوه در ساعت ۲۲/۳۰ مورخ ۹۷/۷/۱۶ دو تیم از نیروهای منابع طبیعی با دو خودروی پیکاپ به منطقه مورد نظر اعزام شدند.

ساعت ۱ بامداد قاچاقچیان با مشاهده نیروهای منابع طبیعی با محموله قاچاق اقدام به فرار نموده که مامورین، خودروی پراید به همراه دو سرنشین که به عنوان عوامل پوششی قاچاقچیان بوده را به همراه اره موتوری و سایر ادوات دستیگر می نمایند.

دو خودروی نیسان حامل چوب آلات توسط خودروی پیکاپ گشت تحت تعقیب قرار گرفته که خودروهای نیسان اقدام به تخلیه چوب آلات حین حرکت نموده و با توقف ناگهانی در وسط جاده باعث انحراف خودروی سازمانی شدند.

متاسفانه خودروی گشت منابع طبیعی واژگون شد که باعث مجروح شدن ۵ تن از جنگلبانان و قرقبانان شرکت آذررود و ولوپی گردید.

هر دو خودروی نیسان پس از وازگونی خودروی گشت اقدام به فرار کرده و جنگلبانان سانحه دیده توسط عوامل امدادی به بیمارستان شهر زیراب منتقل شدند.

دو قاچاقچی دستگیر شده روانه زندان و سایر عوامل، شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی در دستور کار عوامل انتظامی جهت دستگیری قرار گرفته است.

+52
0
  

9 دیدگاه

 1. شیر بیشه ای ایرانی می‌گوید:

  برای یادآوری نقش جنگلها بد نیست مقایسه ای بین بارشهای دو طرف البرز داشته باشیم. هفته قبل در چند استان شمالی بارش بیش از بیست و حتی سی سانتیمتر داشتیم اما خسارت در حد چند نفر کشته بود. کسانی که بارشهای شمال را دیده اند می دانند چه جوری باران می آید و حتی دیوارها را هم گالوانیزه می کنند و اگر چنین بارشی در ناحیه فاقد جنگل ببارد کل شهر را می برد. برای مثال سال ۶۶ بارش تنها ۲۸ میلیمتر تنها در تهران حدود ۳۰۰ کشته به جا گذاشت. همین جنگلها به شکل مخزن این سیلها را مهار و ذخیره کرده و امکان آبیاری مزارع و شالیزرها را فراهم می کنند. همچنین کلمه شمال برای مردم ایران یعنی گردش، مسافرت ، خاطره ، شادی که به علت سرسبزی و هوای خوب آن است و جنگلها نقش اصلی در آن را دارند. الان ببینید گرگان هم با اینکه جز شمال است ولی به علت صدمه به بیشتر جنگلهای آن، هم گردشگر کمتر دارد و هم سیلهای بیشتر و بزرگتر. حالا اگر این جنگلها خراب شوند فکر می کنید می توان آن را احیا کرد. بد نیست به نقاط زلزله زده و جنگ زده نگاه کنید که حتی با اولویت بالاتر و میلیاردها هزینه بعد از سالها هنوز درست نشده اند چه رسد به بودجه اندک س ح م ز یا سازمان جنگلها و دگدگونی های آب و هوای و گرمتر و خشکتر و خشنتر شدن آن؛ از این رو خود مردم آنجا با دیدن این افراد بابستی اطلاع رسانی کنند و همچنین اجازه ندهند این جنگلها قربانی منافع عده ای شود.

  پر طرفدار Thumb up 19 Thumb down 0

 2. مهراب مهرآبادی (پلنگ هفتاد قله) می‌گوید:

  اول اینکه خداروشکر که جنگل‌بانان آسیب جدی ندیدند.
  دوم اینکه خداروشکر که این غارتگران طبیعت دستگیر شدند

  پر طرفدار Thumb up 27 Thumb down 8

 3. زیتونک می‌گوید:

  صحنه محیط زیست ایران شده جنگ تمام عیار…..تو جنگ های ایران از گذشته تا حالا همیشه ضعف در خطوط تدارکات بوده …..اگه آرپی جی ۷ داشتن چه صحنه زیبای میشد…..

  پر طرفدار Thumb up 18 Thumb down 14

 4. میر شکار می‌گوید:

  آقا جان مجوز شلیک یعنی چی ؟ به ولله من موندم شما حامی محیط زیست هستید یا جنگ طلب و تروریست ؟
  چرا نمیگید انشاالله مشکل درآمد و بیکاری حاشیه نشینان جنگل و همچنین صیادان حاشیه دریای خزر رفع بشه که دیگه دنبال اینگونه شغل های پرخطر و مخرب نرن .
  اینا اگه تو یه شرکتی ،کارخونه ای ، جایی مشغول باشن و حد اقل قانون اداره کار حقوق و مزایا داشته باشن و بتونن خرج خونوادشون رو بدن مگه مرض دارن اینجوری قانونشکنی کنن و جون خودشونو به خطر بندازن؟

  پر طرفدار Thumb up 22 Thumb down 2

 5. میر شکار می‌گوید:

  قسمت اولشم درسته و عین تفکرات بظاهر دوستداران طبیعت در این سایت هست.

  موافقم / مخالفم Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Abdola abedi firozjaye می‌گوید:

  بنده با نظر میرشکار نه موافقم نه مخالف .ولی نظر بنده اینکه قاچاق کننده کم هستند ولی عواقب کارشان بسیار زیاد هست برای طبیعت وانسانها وحیوانات وجبران پذیر نیست چون شرایط طوری شد که دیگه درختانی که تازه روبه رویش میکنند نمیتوانند دیگر به اندازه این درختان که قطع میشن برسن .به هیج وجه .بیکاری همه جای ایران هم هست .مازندران کویر نشه جنگل بمونه خوبه

  موافقم / مخالفم Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Abdola abedi firozjaye می‌گوید:

  خشک شدن خطرش جدی تر هستش

  موافقم / مخالفم Thumb up 0 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>