از یک پلنگ ایرانی در ارتفاعات کیاسر تصویر برداری شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): دوربین تعبیه شده توسط گروه چکاد ساری در ارتفاعات کیاسر مازندران در تاریخ ۹۷/۱۰/۱۹ فیلم بسیار زیبا و کم‌نظیری را از یک پلنگ ایرانی تنومند به ثبت رسانده است.
 

.

+33
0
  

6 دیدگاه

 1. مم خرس سیاه فراموش شده می‌گوید:

  فوق العاده است. انسان یاد شکوه شیر و ببر می افتد. امیدوارم این وحوش برای آیندگان هم بمانند.

  پر طرفدار Thumb up 12 Thumb down 0

 2. همیار می‌گوید:

  زنده باد پلنگ ایرانی

  پر طرفدار Thumb up 10 Thumb down 1

 3. گرگ ستمدیده می‌گوید:

  واقعا زیباست.
  در داخل جنگلهای شمال جاهای دست نخورده ای بسیاری وجود دارند که گونه های زیستی بسیاری دارند و حتی بسیاری از این نقاط بسیار زیبا، داخل جنگلهای قراردادهای بهره برداران بود که خوشبختانه فعلا با طرح استراحت تخریب آنها متوقف شده است. البته ناگفته نماند این توقف کار بسیار بزرگی بود که با هزینه انجام شد.
  همه ما کم و بیش با تخلفات برخی بهره برداران و کارکنان ادارات و حتی برخوردهای خطرناک قاچاقچیان چوب آشنایی داریم و اگر دوباره این بهره برداری ها شروع شود تخریبها و نابودی جنگلها اجتناب ناپذیر است و با شرایط آب و هوایی و آفات و دیگر مشکلات فعلی این جنگلها احیا نخواهند شد و فاتحه آنها را باید خواند.
  ما مثل روسیه و برزیل و کانادا و اندونزوی و حتی اروپا کشور جنگلی نیستیم و تنها همین باریکه ارزشمند هیرکانی را داریم و مقایسه ما با آنها کار درستی نیست و به مقدار کافی از این جنگلها بهره برداری شده و حالا که این کار متوقف شده و کلیه قراردادها لغو شده بهره برداری مجدد چوب در آنها درست نیست و بهتر است این فضاهای های جنگلی باقیمانده را برای تفریح و گردشگری مردم شهرهای اطراف و دیگر مردم و کارهای غیر مضر مانند تولید عسل و آبخیزداری و وحوش حفظ کرد و با زراعت چوب گونه های سریع الرشد چون صنوبر می توان نیاز کشور را مرتفع کرد.

  پر طرفدار Thumb up 15 Thumb down 0

 4. پلنگ ایرانی می‌گوید:

  ماشالا به این هیکل
  کاش میشد از چند زاویه تصویر برداری میشد
  تا کی باید با دوربین تله ای پلنگ ببینیم

  پر طرفدار Thumb up 13 Thumb down 0

 5. جمشید می‌گوید:

  پلنگ ماده است و امیدوارم بزودی و در نهایت آرامش مادر شود.!!!

  پر طرفدار Thumb up 11 Thumb down 0

 6. Sali می‌گوید:

  ماشالله عجب عظمتی داره

  موافقم / مخالفم Thumb up 2 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>