عاملین برداشت غیرمجاز سنگ معدنی در ساریگل به هشت ماه حبس محکوم شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): از مدتی قبل گروهی از افراد سوجو با اجاره کارگر، الاغ و قاطر روانه ارتفاعات منطقه حفاظت شده ساریگل شده و اقدام به برداشت غیرمجاز سنگ می نمودند.

از این راه سود بسیار زیادی عاید متخلفین میگردد. به همین دلیل بارها برخورد و درگیری با نیروهای محیط زیست مانع فعالیت های مجرمانه آنها نگردید.

با شکایت اداره محیط زیست اسفراین پرونده ای در این رابطه تشکیل و متخلفین جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری اسفراین، دادگاه با استناد به گزارش نیروهای محیط زیست، استعلام از اداره صنایع و معادن و دفاعیات بلاوجه متهمان، بزهکاری آنان را محرز و مسلم دانست.

بنابراین دادگاه هریک از متهمان را به تحمل هشت ماه حبس محکوم نمود.

با اعتراض اداره وکیل مدافع متهم، پرونده جهت بررسی مجدد به دادگاه تجدید نظر استان خراسان شمالی ارجاع شد.

در جریان بررسی مجدد پرونده، قضات دادگاه تجدید نظر ایراد و اعتراض موثری که موجبات نقض حکم بدوی را به همراه داشته باشد تشخیص نداده و با رد تجدیدنظر خواهی متهم، حکم صادره از دادگاه بدوی را قطعی و لازم الاجرا دانستند.

با قطعی شدن رای در دادگاه تجدیدنظر، پرونده به واجد اجرای احکام ارجاع و متهمین جهت گذراندن دوران محکومین خود (هشت ماه حبس) روانه زندان خواهند شد.

+2
0
  

5 دیدگاه

 1. حسنقلی می‌گوید:

  مدت چندین ماه یا چند سال است که معدن کرومیت روستای خواجه جمالی شهرستان نی ریز از معدن کرومیتی که در این روستا واقع گردییده برداشت غیر قانونی انجام میدهند اگر عاملان اجرایی دولت توانا هستند که این چگونه است واگر هم نمیتوانند باید ان را به همه مردم شهرستان واگذارند به اینطور برداشت هرج ومرج میگویند
  اگر درهمه جای ایران عملکرد دولت اینگونه باشد وای بحال ما مردم
  دریا را به چینی ها واگذار کرده ایم معادنی که ماده اولیه تولیدات فلزی است اینطور رها کرده ایم
  ازمسولین امر تقاضای رسیدگی داریم

  پر طرفدار Thumb up 24 Thumb down 0

 2. مم خرس سیاه فراموش شده می‌گوید:

  با سلام
  موقعی که به سنگ منطقه حفاظت شده رحم نمی کنند آیا با گوشت کیلویی صد تومان به کل و قوچ و درخت و پوشش گیاهی رحم می کنند؟
  متاسفانه این کار نمونه ای از شرایط واقعی تخریب محیط زیست کشور است که با آرزوها و دغدغه های علاقه مندان فرسنگها فاصله دارد.
  اما نباید ناامید شد و حتی در همین شرایط سخت نیت و خواست واقعی و تلاش زیاد با فکر و اصولی باعث کمک خدا و همراهی همه کاینات شده و به نتیجه ای مافوق انتظار و تصور را در بر دارد.

  پر طرفدار Thumb up 22 Thumb down 3

 3. مسعود شهرابی می‌گوید:

  اوضاع مالی مردم انقدر خراب هست که با الاغ میرن سنگ حمل میکنن که دوزار دربیارن حالا دیگه نیاز به حبس نبود
  گردن کلفتها تو روز روشن حق مردم رو میخورن بعد یه بدبختی که با خر، سنگ حمل و نقل میکنه رو میگیرن
  برید کسانی که معادن کشور رو تاراج میکنن بگیرید

  پر طرفدار Thumb up 28 Thumb down 1

 4. اسونه پلنگی می‌گوید:

  ای اقا شما چه توقعاتی از دولتمردان دارین.تو منطقه ما جدیدا چندتا یوز پلنگ مشاهده شدن انچنان تو بوق و کرنا کردن همه فکر میکردن حالا منطقه را قرق میکنن متاسفانه درست تو همین موقعیت توی همون منطقه ای که یوز پلنگ مشاهده شده یک عده دارن معدن کاوی میکنن معدنی که چهل سال است دیگه کسی دوروبرش نرفته بود یکدفعه فعال شد.اینا انگاری به عمد این کارها را میکنن انگار با طبیعت لجبازی میکنن و سر جنگ دارن.

  پر طرفدار Thumb up 14 Thumb down 2

 5. احمدی می‌گوید:

  برداشت و حمل سنگ های ساختمانی یا تیشه ای و حمل آن با الاغ از مسیرهای صعب العبور شاید خیلی مقرون به صرفه نباشه. شاید این سنگ ها از انواع زینتی و گرانبهایی مثل فیروزه باشه که آقایون دیدن چرا خودشون از این گنج بی نصیب بمانند؟؟!!! این بیچاره ها را دستگیر و زندانی کرده اند. وگرنه اگر به فکر محیط زیست بودند اینقدر بی رویه مجوز معدنکاوی نمیدادند همین طوری پیش بره چند سال دیگر همه کوهها تخریب میشن

  پر طرفدار Thumb up 15 Thumb down 4

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>