عاملین شکار دو باقرقره در کنارک دستگیر و علاوه بر واریز ضرر و زیان محیط زیست به جزای نقدی محکوم شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست ایران (iew): حدود یک ماه قبل نیروهای یگان محیط زیست کنارک حین گشت زنی در عرصه های طبیعی این شهرستان متوجه حضور شکارچیان متخلف شده و جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کنارک گفت: در بازرسی از شکارچیان متخلف لاشه دو باقرقره، دو اسلحه شکاری مجاز، قطار فشنگ و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.

حسن ذاتی کیخا اظهار داشت: متهمین پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

متهمین در تاریخ ۹۷/۱۲/۱۲ مبلغ ۴ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز دو باقرقره را در قالب دو فقره فیش به حساب دولت واریز و فیش های مربوطه را به دادگاه ارائه نمودند.

در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری شهرستان، دادگاه بر اساس محتویات پرونده بزه انتسابی به متهمین را محرز و مسلم دانسته و هر کدام از آنان را به جرم شکار غیرمجاز به پرداخت دو میلیون ریال جزای نقدی محکوم نمود.

+63
-23
  

4 دیدگاه

 1. زیتون می‌گوید:

  محیط زیست سیستان بلوچستان باید بیشتر از این تجهیز بشه …..

  داغ Thumb up 20 Thumb down 29

  • خورشید می‌گوید:

   اینا که منفی دادن فازشون چیه؟! یعنی محیط زیست سیستان بلوچستان نباید بیشتر از این تجهیز بشه؟؟ باید به اینا بفرما بزنن که برن کل پرنده و چرنده و درنده و خزنده و دار و درخت اونجا رو بخورن یعنی؟؟

   داغ Thumb up 7 Thumb down 13

   • چغوک می‌گوید:

    اینا فاز ندارن !

    مدت هاست که بخش نظرات این سایت ، جولانگاه طرفداران شکار و تخریب محیط زیست شده .
    همون آدم هایی که با یه تفنگ میرن توی طبیعت و به هر جنبنده ای شلیک می کنن و با شکار یک گنجشک احساس می کنن شیر کشته اند .
    اگر محیط بانی نباشه که همه ی موجودات رو قلع و قمع می کنن ؛ موقعی هم که در چنگال قانون گرفتار میشن ، عجز و لابه هایی دیدنی دارن که قسمتتون بشه و ببینید .

    الان هم میریزن روی این نظر و شروع می کنن به منفی دادن و گمان می کنن با منفی های اونها ، قوانین صید و شکار تغییر خواهد کرد و موقعیت اجتماعی نداشته ی شکارچیان بهشون برخواهد گشت .

    داغ Thumb up 11 Thumb down 11

 2. یانان دیریم از زابل می‌گوید:

  در این موقع از سال در سیستان و بلوچستان و زابل باقرقره ها آماده جفت گیری شده اند

  داغ Thumb up 8 Thumb down 10

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>