کلیه اموال و حساب های بانکی صیاد متخلف در کنارک به دلیل عدم پرداخت ضرر و زیان محیط زیست توقیف شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست ایران (IEW): سال گذشته نیروهای یگان محیط زیست کنارک‌ سیستان و بلوچستان حین گشت زنی در عرصه های طبیعی این شهرستان یک صیاد بازگیر را درون یک کوخه مخصوص بازگیری (زنده گیری پرندگان شکاری) مشاهده و وی را دستگیر نمودند.

از این متخلف علاوه از ادوات بازگیری یک عدد دلیجه و یک عدد کبوتر نیز کشف و ضبط و متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی گردید. (صیادان پرندگان شکاری در کوخه نشسته و از قمری به عنوان طعمه برای صید دلیجه و از دلیجه به عنوان طعمه جهت صید شاهین و بالابان استفاده می کنند.)

بر اساس آخرین نرخ ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار جانوران وحشی، متهم به پرداخت مبلغ ۲۰۰/۱۰۰/۰۰۰ ریال بابت صید یک عدد دلیجه و یک عدد کبوتر محکوم شد.

متهم تاکنون برای پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست اقدام نکرده است.

بنابراین قاضی شعبه اجرای احکام کنارک طی دستوری از عوامل پاسگاه انتظامی خواسته تا با مراجعه به آدرس محل سکونت متهم کلیه اموال منقول و غیر منقول وی را شناسایی و توقیف کنند.

همچنین مقام قضایی در نامه ای به کلیه شعب بانک ها در کنارک دستور توقیف حساب های نامبرده جهت پرداخت مبلغ ۲۰۰/۱۰۰/۰۰۰ ریال را صادر نمود.

+9
-32
  

4 دیدگاه

 1. احمدی می‌گوید:

  واقعا اینهمه شدت عمل برای دو فروند کفتر چاهی و دلیجه که به وفور در عرصه های طبیعی وجود دارند و جزو گونه های در معرض خطر انقراض نیستند ستودنی است!!!!
  ای کاش این قاطعیت برای بدهکاران هزار میلیاردی بانکی نیز اعمال میشد و قضات محترم هی پشت سرهم رونوشت ارسال میکردند. در حالیکه طرف شاید بیکار و ندار باشه و هنوز شاهین یا قرقی شکار نکرده

  پر طرفدار Thumb up 10 Thumb down 2

 2. محسن رزاقی می‌گوید:

  احسن چند تا از این قاضی های قاطع برای تخلفات فریدون کناری ها لازم داریم.
  این راه خوبیه که یه همچین مصادره هایی برای متخلفین فریدون کناری هم با قدرت اجرایی بالا بکمک ناجا صورت بگیره و اون زمین هایی که مصادره میشه باید به نفع محیط زیست و سرمایه های ملی عموم به جهت حمایت از حیات وحش در منطقه حساس فریدون کنار ضبط بشه.
  بخاطر جیب خودشون تمام پرندگانی که از کیلومترها به میهمانی ما میان از بین میبرند و آبرو تو دنیا برای ایران نگذاشتند.

  داغ Thumb up 5 Thumb down 7

 3. محسن رزاقی می‌گوید:

  احسن.
  چند تا از این قاضی های قاطع برای تخلفات فریدون کناری ها لازم داریم. این طرح خوبیه که یه همچین مصادره هایی برای متخلفین فریدون کناری نیز با قدرت اجرایی بالا بکمک ناجا صورت بگیره و اون زمین هایی که مصادره میشه به نفع محیط زیست و سرمایه های ملی عمومی به جهت حمایت از حیات وحش بدبخت در منطقه حساس فریدون کنار ضبط بشه. این متخلفین بی وجدان بخاطر جیب خودشون تمام پرندگانی که هر سال از کشورهای واقع در عرض های شمالی کره زمین پس از تکثیر به سلامت کیلومترها مسیر را پیموده اند و خسته و گرسنه به میهمانی ما میایند از بین میبرند و میزبانی ایرانی را این گونه نشان داده و آبرو در دنیا برای ایران نگذاشتند.

  داغ Thumb up 6 Thumb down 6

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>