یکی از عاملان کشتار توله خرس سوادکوه دستگیر شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست ایران (IEW): صبح امروز یکی از عاملان کشتار توله خرس در سوادکوه شناسایی و توسط عوامل انتظامی و نیروهای محیط زیست دستگیر و به دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان تحویل شد.

متهم دستگیر شده یکی از دو نفری است که بی رحمانه با پرتاب سنگ توله خرس را مجروح کردند.

این متهم هم اکنون در بازداشت بسر می برد. ضارب دوم نیز شناسایی و بزودی دستگیر خواهد شد.

+27
0
  

12 دیدگاه

 1. علی می‌گوید:

  سلام
  باور کنید باید پیگیری کنید از طرف مردم ایران که این افراد به اشد مجازات برسن.
  اینا واسه جامعه انسانی خطرناکننن
  آدم یه حشره رو میکشه عذاب وجدان میگیره
  خواهشن با این افراد برخورد بشه.
  اون زبون‌بسته چه گناهی داشت… واقعا حیوانات‌ مظلومند..

  پر طرفدار Thumb up 29 Thumb down 3

 2. علیعلی می‌گوید:

  ببخشید ولی این الفاظ درست نیست بگم
  ولی احساسات منه، باید چوب تو آستین تو افراد ‌ه اون بلارو سر این حیوانا آوردن بکنین.
  از هر موجودی پست ترن
  من به عنوان یک ایرانی و یک انسان شرم دارم بگم این افراد هم وطن و هم نوع من هستن.باید واقعا به شدت باهاشون‌برخورد بشه… زبون‌بسته رو چجوری میزنن…
  اینا بی فرهنگ نیستن… نجاستن

  پر طرفدار Thumb up 24 Thumb down 4

 3. دروازه طلایی خوزستان می‌گوید:

  خواهش میکنم حکم سنگین بهش بدین بصورتی که حداقل ۲سال زندانی بکشه
  حیوان زبان بسته چه گناهی کرده بود ؟
  شما بچه خودتون را در نظر بگیرید بی دفاع مورد حمله قرار بگیره چه حالی میشوید ؟!

  پر طرفدار Thumb up 24 Thumb down 1

  • حقوقدان می‌گوید:

   دو سال حبس دردی را دوا نمی کند
   این ها شعور کمی دارند و بیسواد هستند، طوری باید حکم داد که اصلاح شوند و در عین حال از کار بی کار نشوند زیرا خانواده آنها گناهی ندارند.
   من به جای قاضی بودم همه آنها را در همان محل جلو دوربین به تازیانه محکوم می کردم و سپس دو سال روزی چند ساعت خدمت اجباری به حیات وحش را می نوشتم تا علاقه و عشق به طبیعت و حیوانات را بیاموزتد و به فرزندانشان هم منتقل کنند.

   پر طرفدار Thumb up 9 Thumb down 2

 4. حامد س می‌گوید:

  چرا می نویسیم “متهم” دستگیر شده؟ متهم ماییم که به بچه هامون یاد ندادیم طبیعت را مقدس بشمارند، که یاد ندادیم حیوانات مخلوق بی زبان خداوند هستند و درست مثل ما زندگی میکنند و حیات دارند.
  تا روزی که این موضوعات بصورت ریشه ای و از دوران مهد کودک و ابتدایی به نسل آینده آموزش داده نشه شاهد همین “متهم” ها هستیم.

  پر طرفدار Thumb up 25 Thumb down 3

 5. سعید می‌گوید:

  دستگیر شد. خوب بعدش چی میشه؟؟ هیچی.
  غیر از این است حداکثر خداکثر حداکثر در حد قاتل خرس های سمیرم جناب آقای انصاری مجازات خواهد شد؟؟؟؟؟ که اگر درست تر بگوییم در حد صفر مطلق جنبه پشیمان کننده دردناک و بازدارنده دارد.
  این آقایان اگر با یک لقب تحقیر کننده که در شناسنامه و کارت ملیشان رسما درج شود(احمق درجه یک یا خائن درجه یک) یا بیاورند در تلویزیون خیای ولضح و آشکار تف کنند توی صورتش یا از طریق تبعبد به یکی از دورافتاده ترین مناطق نسبت به منطفه سکونت فعلی خودشان تبعید شوند ( مثلا به روستای سیرکان از توابع سراوان) اولا از ژریق دستهای نامرئی در کنتر از یک ماه همه افراد جنابتکاری که در چنته شان آزار حیوانات هست “”کاملا اتوماتیک”"” ازقضیه مطلع خواهند شد ثانیا اندازه پخش ده میلیون جلد کتاب در خصوص حقوق خیوانات در کشور بصورت “”"کاملا اوماتیک”"” فرهنگ سازی خواهد شد.
  سایر مجازاتها مثل ده بیست ساعت در اداره مخیط زیست حاضر شدن (بخوانید چای مجانی در اداره و از جیب بیت المال خوردن) یا کاشت ده درخت یا حفظ کردن ده تا حدیث مرتبط با حقوق حیوانات نمیگویم موثر نیست اما نتیجه اش را الان داریم میبینیم و حنبه بازدارنده گی اش اندازه منهای ۲۷۳ درجه کلوین یا همان صفر مطلق است.
  و لعنت الله علی قوم الظالمین

  پر طرفدار Thumb up 13 Thumb down 3

 6. حقوقدان می‌گوید:

  پس مابقی عوامل چی؟
  چرا فقط به مباشرین پیله کردید!! چرا دستگاه قضایی دقت ندارد و تحقیقات را ناقص شروع می کند؟؟ اگر مابقی نیز دخیل باشند؟؟ ای کاش حامیان حیات وحش مطالبه گری را از دستگاه قضا نیز داشته باشند!!کارمان شده کامنت گذاشتن!!
  هرکس که انجا وقوع جرم را تسهیل کرده باشد یا دیگری را تحریک،تطمیع و ترغیب و یا وسیله ارتکاب جرم را فراهم کرده باشد با رعایت قانون معاون جرم آن دو است و باید جلب به تحقیقات مقدماتی شوند!!
  تمام اشخاص موجود در عکس ها و فیلم ها را دستور دهید ضابطین احضار و از آنان جداگانه تحقیق بعمل آورند!!
  ماده ۶۳۸ نیز به علت جریحه دار شدن احساسات فراموش نگردد!
  نمایندگان بی خیال مجلس که در رستوران منو باز مجلس نیز از خود پذیرایی می کنند کمی دغدغه داشته باشند و مسئول اند!! قانون صریح تری تصویب کنید!!
  این جا توله خرس صید و شکار ! نشده ! لذا استناد به ماده ۶۸۰ تعزیرات و قانون صید و شکار تفسیر پذیر است و وکلا متهمین قابلیت مانور دارند! شما در مجلس باید خلا ها را شناسایی و پر کنید!!

  پر طرفدار Thumb up 10 Thumb down 3

 7. سید طالقانی می‌گوید:

  دل هر انسان آزاده ای به درد می آد.
  اشد مجازات را خواستارم.
  این بچه خرس زجر کشید
  اون ها هم باید طعم زجر رو بچشند !

  پر طرفدار Thumb up 15 Thumb down 2

 8. DORNA می‌گوید:

  در تصویرهای یادگاری ثبت شده حداقل چهارده نفر در این سنگدلی وقیحانه دست داشتند، کشتن عمدی حیوانی که هیچ آزاری برایشان نداشته بر اساس رساله های فقهی حرام است و رفتار آنها می تواند علاوه بر مجازات حبس و پرداخت دیه شرعی برای حیوان و پرداخت جریمه قانونی شامل مجازات شلاق نیز بشود.
  منتظر برخورد قاطع و بازدارنده دادستان هستیم.

  پر طرفدار Thumb up 15 Thumb down 1

 9. لاچین می‌گوید:

  به نظر بنده یه چهارتا سنگ بهش بزنند تا یه قدری از درد و رنجی که اون حیوان کشیده رو تجربه کنه تا حساب کار دستش بیاد

  پر طرفدار Thumb up 11 Thumb down 2

 10. حقوقدان می‌گوید:

  گویا به سیاهه اتهاماتشان جرم تهدید را هم باید افزود
  ظاهرا خانم فتاحی در مصاحبه با شهروند خبر از تهدید به شکستن موبایلشان داده اند ،صرف تهدید مطابق ماده ۶۶۹ ق.م.ا تعزیرات نیز جرم است ،چه تهدید علیه جان باشد،چه مال باشد و حتی آبرو! این نیز متن ماده:
  هر کس دیگری را به هر نحو به قتل یا ضررهای نفسی و شرافتی یا مالی یا به افشای سری نسبت به خود یا بستگان او تهدید کند، اعم از اینکه به این واسطه تقاضای وجه یا تقاضای انجام امر یا ترک فعلی را کرده یا نکرده باشد، به مجازات شلاق تا ۷۴ ضربه یا زندان از دو ماه تا دو سال محکوم خواهد شد.

  پر طرفدار Thumb up 5 Thumb down 1

 11. داریوش2016 می‌گوید:

  در تحقیقی که در آمریکا شده بیشتر قاتلان سریالی در گذشته شکارچی یا حیوان آزار بودن

  موافقم / مخالفم Thumb up 1 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>