عاملین شکار یک کل وحشی به همراه یک اسلحه جنگی کلاشینکف در میامی دستگیر شدند.

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست ایران (IEW): به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر انجام شکار غیرمجاز در ارتفاعات میامی نیروهای محیط زیست این شهرستان به تحقیق در این رابطه پرداخته و یک مظنون را شناسایی نمودند.

رییس اداره محیط زیست میامی در این باره گفت: نیروهای محیط زیست پس از هماهنگی با مقام قضایی و‌ دریافت حکم ورود به منزل به همراه مامورین پلیس امنیت بصورت ناگهانی وارد منزل مظنون شده و به بازرسی از این مکان پرداختند.

یحیایی اظهار داشت: در جریان بازرسی از این منزل لاشه یک کل وحشی به همراه یک قبضه اسلحه جنگی کلاشینکف و پنج فشنگ جنگی کشف و پنج نفر متهم نیز در این رابطه دستگیر شدند.

طبق بند پ ماده ۶ قانون «مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز» مصوب ۱۳۹۰/۶/۷ ، متهم اصلی (صاحب اسلحه) به جرم حمل سلاح جنگی به حبس از دو تا پنج سال محکوم خواهد شد.

بر اساس ماده ۱۸ قانون فوق الذکر، کلیه سلاح، مهمات، اقلام و مواد کشف شده موضوع این قانون به موجب حکم دادگاه به نفع دولت (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) ضبط می شود.

بر اساس نرخ جدید بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه  ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک کل یا بز وحشی معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است که متهمین می بایست این مبلغ را به حساب دولت واریز نمایند.

همچنین متهمین در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا بر اساس مصوبه جدید هیات دولت به جزای نقدی از سی میلیون ریال تا پنجاه میلیون ریال محکوم خواهند شد.

0
-3
  

12 دیدگاه

 1. مسعود می‌گوید:

  کلاشنیکف نیست. سیمینوف هست. نسل قدیمی تر از کلاش.

  پر طرفدار Thumb up 113 Thumb down 7

 2. سیدطالقانی می‌گوید:

  کالاشنیکف
  نه کلاشینکف

  پر طرفدار Thumb up 93 Thumb down 11

 3. لاچین می‌گوید:

  دیدبان عزیز الان دیگه یه بچه هم کلاشینکف رو میشناسه شما چطور نمیشناسی.

  پر طرفدار Thumb up 38 Thumb down 35

 4. سلام دوستان
  بیایید این نکته ی علمی مهم را هرگز فراموش مکنیم: هر سخن که با اندیشه به سر آید، و از دهان بر آید؛ نماینده ی نوع دریافت آدمی ست. حیف است، بیایید سخن را آنگونه میالاییم. باور کنید که تکرار عمدی غلطی از سوی گردانندگان سایتی، جز ضربه زدن به حیثیت آن سایت نیست.

  «زیتون» گرامی، شوروی و هیچ کشور دیگری هرگز سلاحی به نام «کلاشینکف» درست نکرده. چنان واژه ای در فرهنگ جهان وجود ندارد. یک آدم بی سواد یا بی احتیاط، اول بار آن را در ایران غلط بکار برد و بعد آن غلط مانند غلط هایی مثل صد، شصت، بلوط، طوفان، اطاق، طهران، طالش، طالقان، طارم، طاسکو، صیراف و … شدند جزء مقدسات ما! طراح آن سلاح میخاییل کلاشنیکف است.

  پر طرفدار Thumb up 91 Thumb down 0

 5. جمشید می‌گوید:

  ای بابا:
  کلاش نیکوف!
  نه
  کلاشین کوفت.!

  داغ Thumb up 18 Thumb down 72

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>