عاملین شکار یک آهو‌ در دشت سهرین زنجان دستگیر شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست ایران (IEW): بامداد دوشنبه ۹۸/۴/۳۱ نیروهای محیط زیست زنجان دو شکارچی را که شبانه وارد منطقه حفاظت شده سرخ آباد (دشت سهرین) شده بودند مشاهده نمودند.

فرمانده یگان محیط زیست استان زنجان گفت: محیطبانان جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شده و آنها را دستگیر نمودند.

اسماعیل قلی‌زاده اظهار داشت: در بازرسی از متخلفین لاشه یک آهوی نر ، یک اسلحه شکاری غیرمجاز (قاچاق) ، یک پروژکتور و سه فشنگ چارپاره (فشنگ غیرمجاز مخصوص شکار پستانداران بزرگ جثه) کشف و ضبط شد.

متخلفین پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک آهو معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است که متهمین می بایست این مبلغ را به حساب دولت واریز نمایند.

همچنین متهمین در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا بر اساس مصوبه جدید هیات دولت به جزای نقدی از سی میلیون ریال تا پنجاه میلیون ریال محکوم خواهند شد.

بر اساس بند الف ماده ۶ قانون «مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز» مصوب ۱۳۹۰/۶/۷ ، هر کس بطور غیرمجاز سلاح شکاری و یا مهمات آن را خریداری، نگهداری و یا حمل نماید به حبس از ۹۱ روز تا شش ماه و یا جزای نقدی تا سقف بیست میلیون ریال محکوم خواهد شد.

همچنین بر اساس ماده ۱۸ قانون فوق الذکر، کلیه سلاح ها، مهمات، اقلام و مواد کشف شده موضوع این قانون به موجب حکم دادگاه به نفع دولت (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) ضبط می شود.

0
0
  

8 دیدگاه

 1. سارا می‌گوید:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  کم طرفدار Thumb up 38 Thumb down 105

  • سارا می‌گوید:

   Hidden due to low comment rating. Click here to see.

   کم طرفدار Thumb up 18 Thumb down 83

   • منصور دهقانی می‌گوید:

    Hidden due to low comment rating. Click here to see.

    کم طرفدار Thumb up 4 Thumb down 78

   • خورشید می‌گوید:

    از نظر قبیله ی عشق کشتار که از علاقه به طبیعت فقط سلاخی حیوانات بی دفاع و خوردن تمام موجودات قادر به حرکت رو بلدن و تا نابودی تمام جنبندگان این طبیعت بدبخت آروم نمی گیرن، بله خب حرف بسیار بدی زدین! احساساتشون رو جریحه دار کردین!

    داغ Thumb up 29 Thumb down 61

  • سارا می‌گوید:

   حق با شماست.
   شکار چه مجاز و چه غیر مجاز ناخوشاینده.

   پر طرفدار Thumb up 31 Thumb down 4

 2. محسن رزاقی می‌گوید:

  نفرت انگیزه
  باید هر طور شده به این هدف و آرمان برسیم که دیگر هرگز در جامعه شاهد شکار نباشیم.

  پر طرفدار Thumb up 121 Thumb down 16

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>