شکارچیان آهو‌ پیش از اقدام به شکار در آرادان دستگیر شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست ایران (IEW): نیروهای یگان محیط زیست آرادان، حین گشت شبانه در عرصه های طبیعی این شهرستان متوجه حضور یک دستگاه موتورسیکلت با دو سرنشین در نزدیکی زیستگاه آهو شده و با چراغ خاموش به تعقیب آنها پرداختند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آرادان در این باره گفت: محیط‌بانان پس از آنکه موتورسیکلت به یک گله آهو نزدیک شد، جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدند اما راکبین موتور با مشاهده مامورین بلافاصله متواری شدند.

جواد شاه حسینی اظهار داشت: محیط‌بانان به تعقیب و گریز با شکارچیان پرداخته و پس از مدتی آنان را متوقف و دستگیر نمودند.

در بازرسی از متخلفین یک قبضه اسلحه گلوله زنی غیرمجاز با لول ژ۳ ، دو دوربین چشمی، دو چاقو، ۱۵ فشنگ و سایر ادوات شکار کشف و ضبط شد.

متهمین که هر دو سابقه‌دار بوده و سال گذشته نیز به همراه لاشه یک قوچ وحشی دستگیر شده بودند پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی و با دستور قاضی تا اطلاع ثانوی روانه بازداشتگاه شدند.

متهمین با استناد به ماده ۱۵ قانون شکار و صید به جرم شروع به شکار جانوران وحشی محاکمه و به حبس یا جزای نقدی محکوم خواهند شد.

بر اساس ماده ۱۰ قانون «مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز»، هر کس مبادرت به تغییر در کالیبر، لوله و آلات متحرک هر نوع سلاح نماید یا شماره یا نشانه (آرم) سلاح را جعل نماید به جزای نقدی از ۲۰ میلیون تا ۸۰ میلیون ریال محکوم خواهد شد.

همچنین بر اساس ماده ۱۸ قانون فوق الذکر، کلیه سلاح، مهمات، اقلام و مواد کشف شده موضوع این قانون به موجب حکم دادگاه به نفع دولت (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) ضبط میشود.

+2
0
  

1 دیدگاه

  1. کارشناس محیط زیست می‌گوید:

    دوستانی که برایشان سئوال پیش آمده آرادان در استان سمنان قرار دارد!؟(چون سایت فراموش کرده ذکر کنه)

    پر طرفدار Thumb up 11 Thumb down 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>