عاملین کشتار توله خرس سوادکوه در دادگاه تبرئه شدند !

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست ایران (IEW): خردادماه سال جاری یک توله خرس قهوه‌ای در منطقه دراسله سوادکوه هنگامیکه از مادر خود جدا شده بود توسط عده‌ای بی‌فرهنگ و وحشی با ضربات متعدد سنگ به شکل بی‌رحمانه ای مجروح و سپس کشته شد.

پس از این حادثه که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داشت و احساسات عمومی جامعه را جریحه‌دار نمود عاملین کشتار توله خرس شناسایی و دستگیر شدند.

در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری سوادکوه، در کمال تاسف و ناباوری عاملین کشتار توله خرس به راحتی از اتهامات وارده تبرئه و مشمول هیچ مجازاتی نشدند.!

در بخش‌هایی از حکم صادره از سوی دادگاه آمده است: «دامپزشک در نظریه خویش بیان داشت سنگ به نواحی مختلف بدن حیوان مانند سر و دست و کاف و کمر و صورت برخورد کرده و باعث ایجاد جراحت و خونریزی‌های منطقه‌ای در بدن حیوان گردیده ولیکن بقورت مستقیم پرتاب سنگ باعث مرگ خرس نگردیده…»
«نظر به اینکه بر اساس گزارش دامپزشک مورد اعتماد محیط زیست تلف شدن حیوان به مجموعه‌ای از عوامل مستند می‌باشد که افعال متهمین تنها یکی از عوامل تشدید کننده وضعیت حیوان بوده…بنا به جمیع مراتب فوق دادگاه بزه مذکور را به متهمین منتسب ندانسته و حکم به برائت متهمین صادر و اعلام می‌نماید.»

پس از صدور حکم برائت برای متهمین، اداره حفاظت محیط زیست سوادکوه به حکم مذکور اعتراض و تقاضای تجدیدنظر خواهی نموده است. بنابراین حکم قطعی در دادگاه تجدیذنظر استان مازندران صادر خواهد شد.

+354
-825
  

3 دیدگاه

 1. رضا می‌گوید:

  سلام
  شما چطور به خود اجازه میدید مردم را بی فرهنگ و وحشی خطاب کنید.
  لطفا در کلام خود عفت کلام داشته باشید.
  حکم جناب اقای قاضی در تمام موارد بر اساس دلایل و شواهد مستند است نه بر اساس احساسات من و شما.
  لطفا مراعات همه را بکنید.

  داغ Thumb up 17 Thumb down 71

 2. DORNA می‌گوید:

  همه گنجینه های طبیعی و سرمایه های ملی با همین مماشات با متخلفان، هر روز در حال ویرانی و نابودی اند، دریغ از آگاهی و احساس مسئولیت…
  بماند که در این ماجرا رفتار بی رحمانه و وحشیگری در حق حیوان، دل هر بیننده ای را به درد می آورد و از لحاظ جنبه عمومی جرم نوعی خشونت لجام گسیخته بود و انتشار این تصاویر در دنیا مایه شرمندگی و سرافکندگی از شدت عقب ماندگی و ناآگاهی مردم ما هست.

  پر طرفدار Thumb up 38 Thumb down 7

 3. سید می‌گوید:

  شرم اوره این توجیحات در تبرِئه این انسان نماها

  پر طرفدار Thumb up 47 Thumb down 9

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>