دو نفر از محیط بانان پارک ملی دنا هدف گلوله شکارچیان قرار گرفتند + تصاویر

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به دنبال ورود گروهی از شکارچیان غیرمجاز به قصد شکار کل و بز به منطقه حفاظت شده و پارک ملی دنا، مامورین یگان حفاظت محیط زیست منطقه در قالب سه گروه برای دستگیری متخلفین دو شبانه روز متوالی به کمین و تعقیب پرداختند و سرانجام حدود ساعت ۲:۳۰ دقیقه بامداد امروز ۱۳۹۲/۲/۲ متخلفین را در منطقه شنبلیه دان میمند رویت کردند.

در جریان تعقیب و گریز شکارچیان متاسفانه دو نفر از نیروهای یگان حفاظت به نامهای آقای علی افشار مسئول پارک ملی دنا از ناحیه مچ دست و آقای وحید ترحمی از ناحیه پا مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.

تصویر: محیط بان علی افشار پس از اصابت گلوله در بیمارستان مرکزی شیراز

محیط بان وحید ترحمی جهت مداوا به بیمارستان یاسوج و آقای علی افشار با سه گلوله در بدنش در حال انجام ام آر آی در بیمارستان مرکزی شیراز، منتظر ورود به اتاق عمل است.

محیط بان علی افشار پسر شهید کرامت افشار است که کمتر از دو ماه پیش به ریاست پارک ملی دنا گمارده شده بود.

تصویر: دست محیط بان علی افشار پس از اصابت گلوله

در این ماموریت یک نفر متخلف با یک دستگاه پراید، تعدای پوکه و یک خشاب دستگیر شد. این فرد دستگیر شده در اولین لحظه دستگیری به جرم اعتراف و همدستان خود را معرفی کرد.

یکی دیگر از ضاربین نیز امروز صبح توسط پلیس آگاهی یاسوج دستگیر شده و دو نفر دیگر همچنان متواری هستند.

+21
-70
  

15 دیدگاه

 1. آریان می‌گوید:

  آرزوی سلامتی برای این دو محیط بانان غیرتمند دارم و امیدوارم هر چه زودتر وضعیتشون بهبود پیدا کنه.
  باید به شدت با شکارچیان برخورد بشه باید یک ضربه شصتی به این شکارچی ها داد تا بقیه شکارچی ها جرات این کار رو نداشته باشن.

  پر طرفدار Thumb up 43 Thumb down 1

 2. عظیمی می‌گوید:

  جالبه برای من که چرا به این آدمها میگین متخلف و نمیگین مجرم

  پر طرفدار Thumb up 32 Thumb down 2

 3. واقعا باید برای این افراد که به خاطر چند کیلو گوشت به سمت محیط بان تیراندازی می کنند متاسفم
  آرزوی بهبودی برای این محیط بانان زحمت کش

  پر طرفدار Thumb up 35 Thumb down 1

 4. غلامرضا می‌گوید:

  امیدوارم دستگاه قضایی با متخلفان با جدیت برخورد نموده تا درس عبرتی برای دیگر متخلفین بشه

  پر طرفدار Thumb up 26 Thumb down 0

 5. رضا می‌گوید:

  امیدوارم دستگاه قضائی با مجرمین برخورد لازم را داشته باشند برای عزیزان مصدوم آرزوی سلامتی کامل دارم چرا باید برای تفریح مجوز شکار صادر شود آیا اگر مدعی گذران زندگی هستند جز شکار راه دیگری وجود ندارد

  پر طرفدار Thumb up 21 Thumb down 1

 6. امیر می‌گوید:

  دستگاه محترم قضا اگر این همه بی توجهی به جرایم محیط زیستی نمی کرد وقاحت ۴ تا شکارچی به اونجا نمی رسید که به قول دوستمون واسه ۴ کیلو گوشت به ۲ تا مامور شلیک کنن.مثه اینه که یه قالپاق دزد به پلیسا شلیک کنه.اصلا به اینا نگین شکارچی بگین دزد حیات وحش مثه دزد بانک.مگه غیر از اینه که میرن دزدی .

  پر طرفدار Thumb up 18 Thumb down 1

 7. نیما می‌گوید:

  صد البته باید این مجرمین به سزای اعمالشون برسن … اما ما نباید مجازات رو ملاک قرار بدیم بلکه باید فرهنگسازی و مدیریت شکار داشته باشم (سوء تفاهم نشه من مخالف سر سخت هر نوع شکارم) … به این خاطر که شکار بخشی جدا نشدنی از فرهنگ ماست و از طرفی ما هرچه برخورد کنیم آتش لجاجت بیشتر زبانه ور میشه … اما آیا قتل عام حیات وحش (همه میدونیم که برای رفع نیاز نبوده) انقدر ارزش داره که به انسانی دیگر شلیک کنیم؟ … من فقط میتونم بگم این جنون است نه لذت … با خوندن وقایع چند سال گذشته متوجه میشیم که این جنون چقدر دامن گیر جوانان ما شده … شکار خارج از فصل شکار،شلیک به حیوانات آبستن،شکار بی مورد (به این معنا که تا تفنگی به دست اومد هر هدف متحرکی باید شکار بشه) و شکار گونه های در حال انقراض داره آخرین امیدهای حیات وحش را نابود میکنه

  پر طرفدار Thumb up 17 Thumb down 0

  • نیما می‌گوید:

   براشون آرزوی بهبودی هر چه سریعتر دارم

   آدمین محترم تنظیماتی برای ویرایش پست حداقل تا چند دقیقه بعد از ارسال برای نویسندگان تهیه کنید
   یا تشکر

   پر طرفدار Thumb up 8 Thumb down 0

 8. شفایی می‌گوید:

  به عنوان یک یاسوجی از تمامی هموطنان دوستار محیط زیست عذرخواهی می کنم و امیدوار که محیطبانان مصدوم هرچه سریعتر سلامتی خود را باز یابند.
  ولی این نکته رو ذکر کنم که مشکلات اصلی محیط زیست کشور، ضعف فرهنگی متخلفین، ضعف آموزش مسائل محیط زیستی از مقطع ابتدایی تا ….، مشکلات مالی و کمبود امکانات سازمان محیط زیست و نیز عدم وجود قانونی مدون برای اجرای قانون از سوی محیط بانان(قانون مبهم برای استفاده از اسلحه) و مشکلات بیشمار دیگر می باشد.
  امیدواریم که حفاظت از محیط زیست به صورت کنونی جلو نرود زیرا در آن صورت، در آینده خبری از خیلی از گونه های حیات وحش نخواهد بود.

  پر طرفدار Thumb up 16 Thumb down 0

 9. ماجد می‌گوید:

  باعث افتخار است هنوز تنی چند از همکاران بخاطر اصول سازمانی و دفاع از حقوق حیات وحش تن به گلوله میسپارند و انتظار میرود سازمان از لحاظ حقوقی به بهترین نحوه ممکن از حق ایشان دفاع نمایید. و مسئولین از کم کاریهای پرونده های پیشین عبرت بگیرند

  پر طرفدار Thumb up 13 Thumb down 0

 10. محیط بان می‌گوید:

  ضمن آرزوی سلامت و بهبود برای همکاران زحمتکش و غیورم بایستی بعرض برسانم این نتیجه ی احکام قضات حوزه ی دنا می باشد که با صدور حکم اعدام برای محیط بانان منطقه اینچنین باعث تجری متخلفین و ظالمین به عرصه های طبیعی و انفال می باشد

  پر طرفدار Thumb up 16 Thumb down 0

 11. علی می‌گوید:

  قابل توجه قضات محترمی که آرای قبلی رو صادر کردن.
  نمیدونم چرا وقتی همکاران نیروی انتظامی یک نفر رو با تیر میزنن از مضروب بعنوان شرور سابقه دار اشرار مسلح و… یاد میشه و همه(مردم، صداوسیما، مسئولین) از نیروی انتظامی تقدیر میکنن اما در رابطه با موارد مشابه محیط بانان باید ثابت کنن که مجرم نیستند در غیر این صورت حکمشون اعدامه؟
  واقعا محیط بانان نباید از خودشون دفاع می کردن؟ محیط بان در چنین شرایطی صرفا با یک شکارچی روبه رو نیست حتما اگه به گذشته این مجرمین و سایر مواردی که در گذشته اتفاق افتاد مراجعه بشه دارای سوابقی هستند که متاسفانه به دید قضات محترم نمیاد.
  آرزوی سلامتی برای همکاران عزیزم دارم.

  پر طرفدار Thumb up 11 Thumb down 0

 12. حسین می‌گوید:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  تا دستگاه قضایی از این مسائل سرسری میگذره و توجه نمیکنه از این اتفاقات زیاد می افته
  آقای اسماعیل افشاری محیط بان پارک ملی کلاه قاضی اصفهان نیز دو شب پیش دچار حادثه شده
  خدا به همه بیماران و مجروحان شفا عنایت کنه

  پر طرفدار Thumb up 5 Thumb down 0

 13. ازاد می‌گوید:

  چه صحنه های دل خراشی پس چرا عکس اون خدا بیامورز که محیط بانان کشتنش رو نمیزارین میخواد با این صحنه ها دل مردم رو به نفع خودتون بسزونین

  داغ Thumb up 1 Thumb down 7

 14. فریبا می‌گوید:

  باید هر شکارچی غیر مجاز که دستگیر شد، پس از اعمال جریمه، ۶۰ ضربه شلاق بخورد تا درس عبرتی برای دیگر شکارچیان گردد.

  موافقم / مخالفم Thumb up 2 Thumb down 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>