مصوبه اکتشاف نفت در پارک ملی کویر بازبینی می‌شود

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: با امضای معاون وزیر محیط زیست و منابع طبیعی روسیه، این کشور به پروتکل الحاقی کنوانسیون حفاظت از محیط زیست دریای خزر در برابر آلودگی های ناشی از منابع و فعالیت های مستقر در خشکی (تهران) پیوست.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در مراسم امضای این پروتکل الحاقی که روز پنجشنبه در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد گفت: در جریان برگزاری چهارمین کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون تهران در  آذرماه ۱۳۹۱ (دسامبر ۲۰۱۲) با شرکت وزراء و معاونین وزرای محیط زیست کشورهای عضو این کنوانسیون در شهر مسکو، متن پروتکل حفاظت از دریای خزر در برابر آلودگی های ناشی از منابع و فعالیت های مستقر در خشکی مورد تصویب کلیه کشورهای عضو قرار گرفت و سایر کشورهای عضو نیز متعهد شدند حداکثر ظرف مدت شش ماه پروتکل الحاقی را امضا کنند.

مصوبه اکتشاف نفت در پارک ملی کویر بازبینی می‌شود

محمد جواد محمدی زاده در حاشیه این مراسم گفت: سازمان حفاظت محیط زیست برای مصوبه قبلی اکتشاف نفت در پارک ملی کویر پیشنهاد اصلاحیه فرستاده است، این امر جدیدی نبوده و مکررا اتفاق می‌افتد که مصوبه اشکالی داشته باشد و پس از مدتی اصلاح شود.

وی ادامه داد: قانون در حوزه مناطق چهارگانه در ارتباط با راه‌اندازی مجدد معادن متروکه مجوز داده اما در خصوص واکاوی معادن جدید، چنین اجازه‌ای نداده است و در حقیقت هر گونه تجدیدنظر در مورد مناطق چهارگانه و معدن‌کاوی با ضوابط و قوانین زیست‌محیطی اعمال می‌شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: در جلسه کارگروه توسعه بخش معدن سازمان محیط زیست هم حضور داشته و هیچ گونه مصوبه‌ای که بر روی محیط زیست آثار مخرب داشته باشد، تصویب نمی‌شود.

0
-1
  

4 دیدگاه

 1. مجتبی می‌گوید:

  اصلا نباید اجازه بدن که اکتشافی رخ بده اگر پای شرکت نفت به دشت کویر باز شد هر روز تخریب انجام میپذیره. نفت که تا جندین سال بعد تموم میشه. توی آفریقا که دارای فقیر ترین کشورهای دنیا هست و بیشترین منابع طبیعی داره ولی مثل ایران بخاطر منابع که اخرش تموم میشه به جان حیات وحش نمیوفتن.

  پر طرفدار Thumb up 6 Thumb down 1

 2. آریان می‌گوید:

  هیچ گونه مصوبه‌ای که بر روی محیط زیست آثار مخرب داشته باشد، تصویب نمی‌شود.طبق متن بالا
  کارشناس ها بارها یادآوری کردن که هر گونه عملیات اکتشافی در پارک ملی کویر اثار مخرب در پی خواهد داشت!
  امیدوارم نتیجه این بازبینی لغو اکتشاف نفت باشه.

  پر طرفدار Thumb up 7 Thumb down 0

 3. ساسان + می‌گوید:

  بعضی ها هستند که وقتی اسمشون میاد خیلی از دوستداران محیط زیست رو نگران میکنه چرا که کارنامشون جوریه که اینجوری میشه!!!!!

  آقای ریس مثلا یک نمونه بیاورید که “مصوبه اشکالی داشته باشد و پس از مدتی اصلاح “شده ؛ البته با درایت و قدرت سازمان نه فشار گروه های مردمی!
  “هیچ گونه مصوبه‌ای که بر روی محیط زیست آثار مخرب داشته باشد، تصویب نمی‌شود.”!!!! یعنی این دیگه طنز ساله!
  سبزپرس چرا فیلتر شد , جلوی خبر رسانی پایگاهایی چون iew یا arw و نمونه های مشابه (وبلاگ های مستقل) به چه دلیل گرفته میشه؟
  فقط برای تفریح؟
  آیا غیر از اینه که این دوستان در برابر جریان ها و مصوبات تخریبگر محیط زیست ایستادگی میکنند و صدای طبیعت و محیط زیست و دوستداران مظلومشان هستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  جناب رئیس یکبار هم شده درست و قاطع عمل کنید “مصوبه اکتشاف نفت در پارک ملی کویر بازبینی می‌شود”
  نـــــــه => بلکه
  از مصوبه اکتشاف نفت در پارک ملی کویر جلوگیری میشود !
  ولو اینکه منجر به کنار گذاشتن شما از این سمت شود و یا اینکه مجبور به استعفا شوید…

  پر طرفدار Thumb up 5 Thumb down 0

 4. anahid می‌گوید:

  محیط زیست و ذخایر طبیعی یک کشور به مانند لباسی است بر تن یک فرد که نشان دهند تفکر ، تمدن ، فرهنگ ، شعور و شخصیت آن فرد (کشور) می باشد . ” از مسئولین محترم خواهش می کنیم به این یه مورد کار نداشته باشند و اگر توانایی ارتقاء ندارند حداقل برای حفظ این ذخایر طبیعی کوشش کنند.”

  پر طرفدار Thumb up 5 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>