ماریتا

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: ماریتا نام یوزپلنگ ماده ای است که در نهم شهریورماه سال ۱۳۷۳ همراه با مادر و دو خواهرش برای رفع تشنگی به نزدیکی شهر بافق در استان یزد پناه آورده بود و مورد حمله یک افراد بومی قرار گرفت.

یوز مادر مارتیا فرار کرد، دو توله زیر ضربات بیل و چماق از بین رفتند و سومین توله نجات یافت. این یوزپلنگ پس از انتقال به پارک پریسان تهران ماریتا نامگذاری شده و به مدت نه سال در اسارت به سر برد.

ار آن زمان روز نهم شهریور سال ۱۳۸۶ به مناسبت نجات ماریتا به عنوان روز ملی یوزپلنگ نامگذاری شد.

 

+7
-7
  

5 دیدگاه

 1. رضا می‌گوید:

  چه افسوس که از نسلش یوزی به یادگار نموند.

  پر طرفدار Thumb up 30 Thumb down 0

 2. کیان می‌گوید:

  خدا به ما رحم کند

  پر طرفدار Thumb up 16 Thumb down 1

 3. دوستدار محیط زیست و حیات وحش ایران می‌گوید:

  یعنی وحشی گری از جانب انسانها را لازم نیست تعریف کرد فقط کافیست مثال اورد که چه بلایی بر سر حیوانات در این کشور میاید . اخر این ماه یوز و توله هایش جز این بوده که از گرسنگی یا تشنگی به انسانها نزدیک شده بود ؟ اگر کمی رحم در درون اهالی وجود داشت میتوانستند با برخوردی مناسب از دیدن و روح زندگی در بدن این حیوانات زیبا و بی همتا لذت ببرند . البته در صورتی که معنای لذت را بدانند . حیف حیف

  پر طرفدار Thumb up 16 Thumb down 0

 4. siavash می‌گوید:

  هیتلر میگه:
  ما صلح را از دل خون و آتش بیرون کشیدیم تا تنفر از جنگ برای آیندگان آیینی جاودان باشد…..

  اباید اون بی فرهنگی و که این کارو کرده با بیل و چماق جلوی خانوادش و اعضای اون محل اینقدر زد که با خفت تمام جان دهدتا زمین پاک خداوند را با قدمهای نجسش الوده نکند…..

  پر طرفدار Thumb up 11 Thumb down 1

 5. اسماعیل می‌گوید:

  عزیزان وقتی بچه یوز را با بیل و چوب میکشند اگر به دست این قوم اسلحه بیفتد به انسان هم رحم نمی کنندچه رسد به حیات وحش.این فرد وحشی کجا داند فرق یوز با یوزی!!باید عزیزش را بکشند تا ببیند کشتن بچه چه دردی دارد.

  پر طرفدار Thumb up 10 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>